Skocz do zawartości
michu

Coraz bardziej żółte rośliny konopi

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. 

Girl cokies auto 

Amnezia auto 

Dzien 56. 

Możne zacznę od początku.. 

Przez pierwsze 20 dni życia było okej , ale człowiek głupi nie cierplilwy to postanowiłem podać zestaw od An trzypack pol dawki zalecanej przej producenat  ' mysalem ze zrobie dobrze ' . Panny zrobiły się czarne jak smola .. zatrzymały się w rozwoju więc zrobiłem im pluknaie woda z ph 6.5 i po jakimś tygodniu ruszly . Pomogło zrobiły się jaśniejsze po jakimś czasie zaczęły wychodzić brązowe kropki na liscisch .. wiec podałem calmag od biobizz ' tak dowidziałem się po fakcie że miesza się tych nawozów.  I dupa dalej się zatrzymały w rozwoju.  Dalej je musiałem przelać  . Woda która wyleciała dołem miała pH 8 .. sam ostatek wody było już 6.6 . Okej zostawielm je dalej na tydzień ale zaczęły się robić coraz bardziej żółte i końcówki lisci zaczęły usychać i zawijać sie fo góry. Więc dałem im groww I calmag od An po pół dawki zalecanej ale nic to nie pomogło z dnia na dzień coraz bardziej żółte. Dziś dostały sama wode z ph 6.5 . W rzeczywistości również są tak żółte jak na foto . 

Da się jeszcze coś z tego uratować? 

Nie jest to mój pierwszy groww ale tym razem za bardzo chciałem i wyszło jak wyszło.. 

Jeszcze z grubasza . 

Ts1000 80%mocy 42cm od szczytów 

Wyciąg 100h3m 

Wprowadzający 100h3m  I otwarte pasywne. 

Ziemia terraprofesjonall 

Dzięki za każdą pomoc! 

20230320_151322.jpg

20230320_151317.jpg

20230320_151308.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu to dałeś zdjęcia... przy włączonej lampie

Azotu mogą potrzebować, ph też się mogło porozjeżdżać, nie wiem czym badałeś i czy badałeś glebe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi

Pisał że mierzył pH wypływu. 

Ja ratowałem swoje z takich opałów w sposób taki, wyjąłem ją z donicy, przepłukałem korzenie i wsadziłem spowrotem do nowej ziemii i w moim przypadku pomogło. Od tamtej pory nie robiłem upraw w ziemii, zająłem się hydro, łatwiej jest stwierdzić co jest nie tak. 

Pozdro hydro maniak 💦

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi

20230320_182129.jpg

20230320_182126.jpg

@Andi

20230320_182116.jpg

20230320_182113.jpg

@Andi tak wygląda bez lampy .. 

Tak ph było zjebane bo przelałem ją woda z ph 6.3 okolo i pierwsze co wyleciało to woda z ph 8 . 

ph gleby nie mam czym zmierzyć. 

@Truman chciałem ja przełożyć do troszkę większej donicy i nowej ziemi ale mi rozradziki bo duże szanse że wyjdzie herma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu

1. Wyciągasz rośline za łodygę na dole. 

2. Otrzepujesz ziemię z korzeni, resztki zmywasz pod prysznicem letnia woda. 

3. Wsadzasz je spowrotem do tej samej donicy z nowym medium lub do większego co polecam, bo łatwiej się korzenie zmieszczą. 

Podsypuje dół wermikompostem z ziemią i nawozem. Polecam guanakolong serię w prochach i stymulatory w płynie. 

Mikoryza na korzenie i do doniczki, obsypujesz boki, uklepujesz leciutko i podlewasz sowicie. Tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Truman napisał:

1. Wyciągasz rośline za łodygę na dole. 

2. Otrzepujesz ziemię z korzeni, resztki zmywasz pod prysznicem letnia woda. 

to tylko korzenie rozwali na tym etapie gdzie już rośliny są duże

@michu nie ma tragedii azotu jej daj  dobrą dawkę, ona będzie się już wyjadać jest w zaawansowanej fazie kwitnienia, do końca dojedziesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, michu napisał:

@Andi a problem ze nie puchnie? Tzn puchnie ale nie tak jak moje poprzednie panny. Zablokowana ? 

A Ziomuś te poprzednie panny więcej karmiłeś czy mniej? Glebę miałeś zawszę od profesjonalistów? Robiłeś wcześniej płukania i czy zawsze regulujesz ph pożywki? Karmisz mineralnie AN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi @Andi jedna tak . Amnezja . Druga nie .

@grolsch3 karmione były tylko na flo .. na weg nie dostawały nic . Tutaj chciałem lepiej wyszło gorzej. Glebę zawsze ma ta sama . Co do płukań pierwszy raz bo wcześniej nie miałem takich problemów.  Tak zawsze reguluję ph .. zazwyczaj do 6.5 do mi tak wygodniej . Tak karmie An ale też było biobizz gdy jeszcze nie widziałem że ich się nie miesza heh

@Andi okej przy nadchodzącym podlaniu dostanie całą dawkę groww . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu  to one nie mają pierwiastków w ogóle. Serio jak dla mnie to nie ma tam zbytnio makroelementów w sensie szerokim, az do wapnia. A ec w takim razie mierzysz przy an? Tu Ci nie pomogę, ale przy takich zajebistych kwiatostanach to mądrze trzeba byłoby to rozegrać. Nie mogę oznaczyć (zjebany kanał z którego nadaję) Zielony najbardziej Ci pomoże. Bo azotu to akurat najmniej bym cisnął, poszedł w stronę potasu, wapnia i magnezu. I trzeba działać szybko bo szkoda uprswy. Ph miałby teraz w dupie bo jak żyją to i do 8 jest skala pobierania 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 teraz chyba dołożę trzypack od An i big buda od an moze jej nie zabije . Gorzej chyba już nie może być 😄 heh na bata będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 @Andi sprawdziłem ph w obydwu doniczkach . Jak ? 
Ubrałem troszkę ziemi z doniczke do osobnych kubków zalałem woda demineralizowaną zamieszałem i zostawiłem na parę minut.  Sprawdziłem ph za pomocą miernika elektronicznego i kropelkowego . Pokrywało się.  Na kropelkowym nie było to ani 7 ani 6.5 . Coś pomiędzy.

Wiec chyba jest odpowdnie . Wychodzi na to ze za malo papu?

20230322_124241.jpg

20230322_124017.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez mierzenia ph to Ci pisałem. Źle zrobiłeś robiąc płukania, ale to na przyszłość będziesz wiedział. Według mnie an to przerost formy nad treścią. Dużo lepsze są do ustabilizowania mineralne plagrona lub canny. Ale jak jedziesz od początku to rób tak jak Tobie wygodnie. Pozdro i z fartem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...