Skocz do zawartości
Kolbertus

Komplenty zestaw - co ewentualnie zmienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Składam nowy zestaw od podstaw więc proszę Was o ewentualnie opinie, co zmienić, bądź czego nie robić.

 

1) Namiot - Secret Jardin Hydro Shot HS80 80x80x180CM CANNA

2) Światło - Mars Hydro TS1000 150W ( zalecany growbox to 90x90 )

3) Wyciąg - Secret Jardin Extractor T 150/250/350 m3/h ( docelowo będzie chodził w trybie 150m3/h ) + czujnik temperatury

4) Filtr wyciągowy - Secret Jardin filtr węglowy 250m3/h

5) Wentyl mieszający - Secret Jardin Monkey Fan śred. 15cm 18W

6) Nawilżacz - Philips HU4813/10 ewaporacyjny

Ziemia i nawozy mineralne z Plagrona. Panienki to 5x Green Gelato Automatic od RQS.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyciągu często się spotkałem ze wzorem kubatura×4×60, więc u Ciebie byłoby to 0.8×0.8×1.8×4×60 = 276.5m³/h <~ taką powinieneś mieć efektywność przewiewu w boxie. W upalne dni z nawilżaczem ewaporacyjnym będziesz mógł mieć tam solidny piekarnik na drugim biegu, a wtedy jedyna opcja to wrzucić wentyl na 3 bieg, wtedy filtr węglowy zacznie przepuszczać zapachy

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus wydaje mi się że tak, reszta wygląda elegancko i wbrew pozorom ta lampka jest w cholerę dobrze oceniana jak na taką cenę. Tylko ciekawi mnie pewne jej działanie, na 65% nie wydziela praktycznie nic ciepła, nie czuć nawet na obudowie, a przy 80% jest nagle duża zmiana i obudowa ładnie podgrzewa boxa. U Ciebie nie będzie to problemem przy takim wyciągu, ale jakby ktoś leciał po kosztach na wentylacji, to mógłby mocno się zdziwić w lato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny  wydaje mi się, że jak sa możliwości to nie powinno się cebulić na świetle, czy wyciągu. Zawsze lepiej wydać więcej, a pomidorki sie odwdzięczą. Zastanawiam się tylko nad tym nawilżaczem. Wybrałem ewaporacyjny, bo przy ultradźwiękowych powstaje jakiś pył który osiada na wszystkim. A siłą rzeczy wszystko i tak będzie wywiewane z boxa, więc w jakiś sposób będę tym oddychać. No chyba, że filtr węglowy załatwi sprawe i z tym problemem poza oczywiście zapachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus z tym nawilzaczem ultradźwiękowym potwierdzam, dziwowałem właśnie skąd ten biały proszek sobie siedzi na liściach jakby nigdy nic, już panikowalem że to jakieś robactwo:classic_biggrin: Ale z ewaporacyjnym taki problem, że łatwiej o grzyb i cholera wie co lepsze. A co do tego czy wydostanie się coś z growboxa to odpada, sam zapach to są małe drobinki materii unoszące się w powietrzu i filtr węglowy je wyłapuje, to tym bardziej wyłapie duże głazy w postaci tych "drobinek" z nawilżacza. Tylko wiadomo, wtedy szybciej się zapcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny  Mówisz, że przy ewaporacyjnym może powstać grzyb, ale jeśli będzie dobry przepływ powietrza przez całe groxbox ( a taki zamierzam zrobić - wentylacja z filtrem wyjdzie ponad 1000 zł ) to raczej nie powinno się nic dziać. Grzyb robi się jak wilgoć zaczyna się dusić w środku bez rotacji powietrza. A więc teoretycznie nie powinien się zalęgnoć w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus z taką wentylacją rzeczywiście ciężko będzie o grzyba, ale czytałem że przy nawilżaczach ewaporacyjnych łatwo o grzyb przez to, że nieczyszczony co jakiś czas może stworzyć cudowne warunki dla nich, bo wysoka temperatura + wilgotność przy wylocie nawilżacza. Ale całkiem możliwe, że tyczy się to tych najtańszych nawilżaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy włożenie nawilżacza ewaporacyjnego do boksa nie będzie żadnym problemem? Bo zauważyłem, że dużo ludzi daje go poza boks i doprowadza z niego rurę do boksa. Czy utrzymanie wilgotności przykładowo 70% na początku nie będzie stanowić zagrożenia dla elektronicznych rzeczy w środku? ( czyt. lampa, wentyl mieszający etc. )

Koncepcja zmieniona, nawilżacz to Webber HH1002, do tego regulator wilgotności Cli-mate HU-16 z czujnikiem wilgotności.

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus sprzęt do hodowli jest dostosowany do wysokiej wilgoci, chyba że uzywalbys jakichś fikuśnych sprzętów albo własnej roboty, wtedy trzeba uważać.

A co do nawilżacza to jak masz hps, to może być Ci ciężko w lato utrzymać nie zbyt wysoką temp, jak jeszcze będziesz miał nawilżacz ewaporacyjny

Teraz zerknąłem że masz Leda, więc nawilżacz nie powinien sprawiać problemu w lato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...