Skocz do zawartości
edek

Zestaw indor na 18 roslin 1,2x2,4

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam pytanie. Chcę kupić boxa na 18 roślin. Dobrym wyborem wydaje mi się box 120x240 + lampy LED 2x600W. Czy możecie polecić jakieś konkretne modele + pozostałe wyposażenie (nawilżacz, wentylator mieszający, pompa powietrza, filtr węglowy, sterowanie temp. i wilgotnością) Lepiej składać wszystko samemu czy taniej wyjdzie kupić gotowy zestaw? Wiem, że każdy element jest opisany na forum ale przyznam się, że czytam już dość długo i powala mnie mnogość sprzętu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poczekam na wypowiedź 😉 Zaczynam od szukania lamp bo to jest najdroższe.

Edytowane przez edek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny @doominik  No właśnie widziałem ale do tego dochodzi VAT i cło. Spider Farmer ma swój sklep w Niemczech (UE) i nie ma tych kosztów. Jest drożej niż u USA ale taniej niż PL.

Zrobiłem sobie taki pierwszy zestaw na ich materiałach. Co o nim myślicie?

 

namiot: Spider Farmer® 8’x4’x6.5′ 240cm x 120cm x 200cm Indoor Grow Tent ------>>>> https://spiderfarmer.eu/products/240x120x200cm-indoor-grow-tent/

Lampy: 2x Spider Farmer® SF4000 450W. Mają być do wzrostu i kwitnienia ------>>>> https://spiderfarmer.eu/products/sf-4000-led-450w/

Pompa wyciagowa, z filtrem węglowym sterowana temperaturą i wilgotnościa: Spider Farmer Intelligent 6 Inch Inline Duct Fan with Temperature Humidity Controller ----->>>>> https://spiderfarmer.eu/products/intelligent-6-inch-inline-duct-fan/

nawilżacz: Spider Farmer 4L Cool Mist Humidifier for Indoor Room ---->>>>  https://spiderfarmer.eu/products/4l-cool-mist-humidifier/

 

Warto iść w takie rozwiązanie czy jest przepłacone?

Co jeszcze mi brakuje? Czy potrzebuję filtra na wejściu żeby nie wchodziły jakieś pleśnie/grzyby?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edek nie ma możliwości, żeby do namiotu nie dostały się spory grzybów. Zawsze nawet na sobie je masz. Najlepszy sposób ochrony to dbanie o warunki-przede wszystkim wilgotność na odpowiednim poziomie. 
 

ja uprawiam w namiotach tej wielkości i mogę ci podpowiedzieć, że jak chcesz więcej z tego wyjąc i to znacznie więcej (bo nie oszukujmy się, namiot 120/240 to już nie na własny użytek) to pomysł o osobnym namiocie na weg. Starczy sporo mniejszy, światło sporo tańsze i podstawowa wentylacja. Wtedy duży namiot i drogie ledy używasz tylko na flo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik O tym nie pomyślałem 🙂 ale tu mam inne pytanie czy podczas wegetacji rośliny mogą być ciaśniej? Bo Skoro chciałbym upchać docelowo 18 roślin w takim namiocie na czas  kwitnienia to te same rośliny mogą być podczas wegetacji w powiedzmy połowę mniejszym? No i drugie pytanie co do lamp. Czy to nie wyjdzie na to samo jakbym dawał im połowę mocy podczas wzrostu (bo to tak chyba mniej więcej wychodzi)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edek tak, spokojnie ci się zmieszczą w polowe mniejszym-jak zacznie się flo to w 3-4 tygodnie i tak urosną przynajmniej razy 2. 
na weg dajesz mniejszą moc światła tylko dłużej bo 18h.

ja mam na weg namiot 120/80 i spokojnie mieści się tam do 10iu roślinę doniczkach nawet do 20l (u mnie szmaciane). Lampy mam tam 2x Mars ts600, jeden mały wiatrak i mały wyciąg 10cm. To jest o wiele tańszy setup. Ja robie tak, że mam dwa namioty na flo, do tego robię w nich osobno po połowie: wstawiam 8-9 roślin na polowe namiotu i za 2/3 tygodnie tyle samo na drugą polowe i to samo w drugimi namiocie. W ten sposób tnę co 2-3 tygodnie i taki układ okazał się najwydajniejszy i do tego parafa rozkłada mi się równo w czasie

Do tego rośliny zaczynają w inkubatorze i tak nawet 2 tygodnie mogą być, potem mam mini namiot tak na tydzień dwa, potem te 2-3 tygodnie w tym na weg już normalnym i potem flo

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik Czy dobrze rozumiem cykl?

1. 2 tygodnie w inkubatorze czyli jakimś małym namiocie w którym też musi być lampa. Bez wiatraków i wyciągów? Jak z nawilżaniem?

2. 2 tygodnie Mini namiot- też jakaś lampa. Bez wiatraków i wyciagów? Jak z nawilżaniem?

3. 2-3 tygodnie Namiot wege 120/80 i tutaj masz lampę 2 x mars ts600.

Konic cyklu wege 6 tygodni.

4. Do namiotu z dobrymi lampami na flo (też jakieś 6 tyg).

 

W międzyczasie jak pierwsze są na etapie mini namiotu to produkujesz kolejne które bedą opóźnione 2-3 tygodnie. Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edek inkubator to taka zwykła plastikowa tacka z przezroczystą pokrywą i na niej leży siatkówka czy jakiś mały led (mam obie opcje). mnie ma tam wiatraków ani wyciągu, a całość kosztuje grosze. Czas to 1-3 tygodnie.

mini namiot  ma wymiar 50/50/100 i tam mam wiatraczek na USB i panel viparspectra najmniejszy i działa na 50% ( taki akurat trafiłem używany, świetnie się sprawdza). Nie mam w nim wyciągu, tylko otwór na gorze namiotu. Czas około 2 tygodnie. 
 

większy namiot weg to 120/80 i tu mam właśnie 2x ts600, wiatrak i mały wyciąg z filtrem. 2-3 tygodnie.

potem flo i tu to raczej 8-9 tygodni w zależności od odmiany itd. 
generalnie czasy zależą przeważnie od tego czy zwalnia się miejsce w kolejnym namiocie. 

 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik Dzięki bardzo za podpowiedzi. Rzeczywiście takie podejście duży sens 🙂

A czy w namiotach od wege masz nawilżacze powietrza? 

A jaki wyciag z filtrm proponujesz do dużego namiotu wege i flo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edek nie używam nawilżaczy, bo mieszkam w miejscu, gdzie ciagle musze walczyć w wilgocią i po prostu nie są mi potrzebne. 
ja używam teraz wyciągów rhino/cyclone (to to samo) w wersjach wyciszonych z automatycznym sterowaniem. Są ciche i same regulują sobie prędkość w zależności od temperatury. Ja mam je w rozmiarze 20cm. Mam tez zapasowy TD silence w tym samym rozmiarze-używałem go prze 3 lata bez żadnych problemów. Jedyny minus tych obecnych to cena, a minut tego TD to ze regulator obrotów dobrego musi być oparty na transformatorze i są one dosyć drogie. 
mialem wyciąg 15cm i dawał radę ale chodził na wyższych obrotach i było po prostu głośniej, do tego większy filtr starcza na dłużej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno pytanie. Myślę nad uprawą w hydroponice. Jeszcze w sumie nie zdecydowałem ale jest mi blisko do tego 😉 System można zbudować samemu albo można kupić gotowy. Jednak przy tych gotowych nie bardzo widzę sensowne rozwiazani co do wielkosci. Bo np. https://www.growbox.pl/pl/products/system-hydroponiczny-na-16-roslin-donice-11l-wilma-xxl-3568 dla donic 11l jest upchane 16 na trochę ponad metrze kwadratowym. Czy to nie jest za ciasno w fazie kwitnienia?

@doominik Czy Ty uprawiasz w hydroponice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy na głęboką? 🙂 Kiedys uprawiałem pomidory i truskawki w hydroponice. W sumie jakieś podstawy mam. A co do ilości to myślałem o 9 aż w namiocie 120x120 ale widzę gotowe zestawy na ten rozmiar na 16 roślin więc może czemu nie 🙂 pytanie tylko czy to nie będzie za ciasno.

Edytowane przez edek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edek tak mam wilme w każdym namiocie. 
w namiotach 240/120 mam po 2 systemy, robie teraz 8-10 roślin na system, czyli max 20 w namiocie. Trochę jest tak ciasno i raczej celuje w 16/18 roślin. 16 na 120/120 to może jakbyś chciał screen of green

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...