Skocz do zawartości
gtafan

Kolor liści

Rekomendowane odpowiedzi

@Bob drzewny @hubert2020 minęło 5 dni i po 2 zrobiła się cała zielona i nie było mnie 3 dni wracam i ona znowu żółta nie mam na nią już pomysłu, czy jest możliwe że po prostu trafiło się nasiono wadliwe genetycznie?

IMG20230327195737.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan wymieniłeś glebę dopiero niedawno, ona ma w cholerę porażony rozwój przez tą pierwszą glebę. Nie wiem czy nie łatwiej by było wystartować od początku, bo z nią mogą być cały czas problemy, a lepiej stracić 3 tygodnie niż 3 miesiące. Coś jak u człowieka, jakby w wieku 10 lat zarzuciło się po 6 apapów na codzien przez miesiąc, to nawet po odratowaniu można się dymać z wątrobą do końca życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny zastanawiam się czy to nie czasami przez może światło bo przeczytałem o poparzeniu cieplnym i to co jest u mnie brzmi jak to. Świeci 40w 55 cm od rośliny. Jestem dość zdziwiony bo jak miałem sezonówkę to miała jeszcze mocniejsze światło 67w w takiej samej odległości i było git a na tym automacie wydaje się ledwo 40w za mocne  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan nieee to na 100% nic związanego ze światłem, takie objawy ma roślina od podpalenia nawozami, właśnie poskręcane liście, kolorowe, przypalone itd, na chama mógłbyś jej lać za dużo czystej wody po prostu, aż by wyciekała od spodu, ale obowiązkowo o pH 6.0 i obowiązkowo odstana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 na szybko zmontuje sobie nową lampę tylko bo grow box 60x60x180 już stoi rozłożony obok tej mojej pokraki hahaha czy na takiej powierzchni mg spróbować 2 automaty czy raczej przekombinuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan na takiej powierzchni to i 4 możesz wrzucić jak będziesz miał te 150W światła z LED np. Im mniej światła tym lepiej żeby było mniej roślin, bo będzie Ci o wiele łatwiej bawić się tymi szczytami, żeby wszystkie dostały tyle samo światła. Oczywiście 150W wymagane głównie na kwitnieniu, żeby wyciągnąć jak najlepsze wyniki, im młodsza roślina tym mniej tego światła będziesz potrzebował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan Weź to wyrzuć szkoda już nerwów jak to automat 

po drugie kup ziemie light mix może to być plargon może to być bio biz możesz kupić canna profesional 

po trzeci do box 60/60 musisz mieć 18000 tys lumenów czyli możesz kupić Mars Hydro ts1000 150w ona ma 24tys lm wiec nie będzie potrzebna cała jej moc chyba ze nie masz kasy to kup żarówki led 18 w cieplej barwy one maja 1900 lm czyli z 10 do tego kabel poltorowke 10 oprawek ceramicznych i kostki vago samozlaczki koszt ogólny 198 zł 

do tego miernik do PH musi być dobry zeby ciagle podlewać 6.0 6,3 pH 

Nawozy najlepiej kup cały komplet od Canna tam masz 6 nawozów i tez musisz mieć PH- zeby obniżać pH

nawozów nie dajemy do 6 dnia od momentu jak się roślinka pojawi 

kup sobie nasiona nie automaty są ciężkie do uprawy jak na amatora 

do 60/60 wejdzie 3 rośliny żebyś na spokojnie sobie mógł działać 

i tez jak już wszystko będziesz miał to dodaj fotorelacje i będziemy oglądać 

ogolnie za mało podlewasz podlewamy po całości donicy nie tylko tam gdzie jest roślina wiadomo ze trochę więcej tam gdzie jest roślina ale nie może być sucho wokół 

zacznij od nowa bo automaty nie wybaczają błędów i nie kupuj automatów dopóki się nie nauczysz 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 @hubert2020co do światła to kupuje 4 diody led z ledam 36w do tego zasilacze każdy osobno by mi ładnie wyrobiło, chodź pomysł z kilkunastoma też brzmi fajnie, dzięki za wszystkie rady widzę że troszkę pracy mnie czeka jak i wydania pieniędzy. A faktycznie jakbym wsadził 10 takich żarówek to by to chodziło dobrze?

Aktualnie też lece na żarówkach w boxie 40x40 i mam 2x3500lm i raz 1500 lm i zastanawiam się co będzie lepsze czy takie diody z ledam z zasilaczami czy może jednak w te żarówki polecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan to kwestia tego jak sprawny jesteś w budowaniu takich rzeczy, żeby nie okazało się że masz za wysokie temp albo że masz słaba dystrybucję światła i po środku jest parówa, a przy krawędziach 10 razy mniej światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan nie będziesz musiał od razu 10 mieć zapalonych wystarczy 4 żarówki na początku kup sobie płachtę do pieczenia 40/40

no siana idzie na to wszystko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 to od złego ph, mam za wysokie i narazie nie mam czym go zmienić bo to dalej przez to przenaworzenie, kopułki czyli te bańki od żarówek bo widziałem że ludzie jak robią taką lampe to je ściągają by czyste ledy bez mlecznej bańki na nie świeciły, ogólnie lampa dobrze zrobiona?

@hubert2020 z odrzywek mam tylko calmag i pk13/14 narazie a nimi nienadrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan jak się da to ściągnij a ogólnie to jakie te żarówki są ? 
 

ja mam nawozy z Canna i ty byś musiał zapodać Canna Terra Vega czyli Azot bo pk13/14 to fosfor i potas a po liściach stwierdzam ze brakuje azotu 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo niektóre te lampy mogą nie być przystosowane do dużej wilgoci bez tych "kopułek". Podaj najlepiej jakie tam kupiłeś.

A co do nawozów w sumie nie wiem, jak ona siedziała tyle dni w ziemia+kompost w proporcjach 50/50, to ja bym chyba jej nie tykał jeszcze długo, ale cholera wie jak to wpłynęło na nią całościowo

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Mam 3 takie https://leddo.pl/zestaw-6x-zarowka-led-a60-a65-e27-duzy-gwint-260-lumiled-wybierz-moc-i-barwe-zrodla-swiatla.html ciepła barwa i 2 z castoramy takie bomby po 3,6k lm, co do rośliny chuj wi co z nią rozwija się dobrze rośnie prawidłowo tylko kolor ma zły, zostawiam ją jak jest i obok sadzę kolejną bez kompostu hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...