Skocz do zawartości
gtafan

Kolor liści

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano mam pytanie odnośnie liści, nie są za bardzo żółte? Czy nie jest to wina za mocnego światła?

Podlewam samą wodą i dziś roślina dostała lekką dawkę bio humusa. jest to dzień 9 i jest to automat.

Plus jakie odżywki do roślin polecacie dla początkujących łatwe do ogarnięcia?

336149563_2461441157350962_835127846984467324_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan podnieś lampę do góry i to szybko bo zaczyna się chloroza. Ściągnij sobie jak masz smartfona ppfd meter photone, popatrz na tabelki wartości  ppfd dla cannabis na twoim etapie życia. I w ten oto sposób znika pewien problem, jak wysoko i jaka moc?! Pomocy!! Otóż rozwiązanie jest właśnie takie lub zainwestuj w ppfd meter i wtedy już jesteś gość 🤣

Edytowane przez Truman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była zbyt duża ilość światła, roślina nie nadążała pobierać z gleby i zaczęła zjadać siebie. Spokojnie powinna odbić. Do jakiej gleby ja posadziłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester nie wiem o co chodzi mamy dziś dzień 17 i dalej to samo żółta roślina jakieś popalone liście ciul wi od czego pozwijane światło 2 razy słabsze niż przy wcześniejszej roślinie a tamta cała zieloniutka była, kupiłem calmag bo może to pomoże, bo totalnie nie mam pomysłu

IMG20230321162234.jpg

IMG20230321162229.jpg

IMG20230321162214.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiejszy i najtańszy sposób to papierki lakmusowe do wody + zestaw z płynem heliga do gleby. Jak zbadasz glebę, to będziesz wiedział jakie masz mniej więcej pH i wtedy bierzesz sobie wodę kranową odstaną 48h i sprawdzasz jakie ona ma pH. W przypadku kiedy w glebie wyjdzie jakieś 7.5pH i w wodzie kranowej też 7.5pH, to będziesz musiał zbijać pH wody różnymi specyfikami, a najłatwiej kupić jakiś biobizz pH down i biobizz pH up. Poczytaj o podlewaniu i podłożu, dużo mamy tutaj poradników na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan kup sobie miernik pH Adwa Ad12 bo nim zmierzysz glebę i wodę pH 

@gtafan na twoim miejscu bym je wysadził opłukałam korzenie i wsadził do plargona bądź bio biz  dedykowanej ziemi bo inaczej kaput a jak jeszcze Ty nie masz miernika co jest podstawa uprawy to słabiutko te rośliny są mega wymagające trzeba wszystko mieć od porządnej lampy do miernika pH nawozy itp 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan ale teraz Zaburzyles pH ziemi i dlatego tu nie ma co się zastanawiać jeśli chcesz ja uratować to leć po ziemie i kup jakoś porządny miernik bo bez tego tO nic nie wyjdzie pH wody musi być 6,0/6,3 a kranowa ma 8.0/7.8 i jeszcze chlor 

@gtafan bardziej w ogrodniczym sklepie w aptece wątpię żeby coś takiego było 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 @Bob drzewny Panowie już wszystko wiem... Jak przygotowywałem ziemie do doniczki to zrobiłem ją 50/50 z kompostem jak debil a to powinno się garstkę wrzucić ide wymienić ziemie i powinno być juź wszystko git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...