Skocz do zawartości
watelord

Problem z wysokim Ph - ciągle rośnie nawet po obniżeniu [1.03.2023]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Jak w temacie. Mam problem z obnizeniem ph do wymaganych wartosci.
Mam 3 male panie. Woda 10 l. Zacząłem sie bawic od jakis 3 tygodni.
Co robie: wlewam kranówki 10 l i dolewam odpowiednia dawke nawozu. Podwyzszone ph redukuje roztworem do obnizania ph - dziala, sprawdzam przy uzyciu metody kropelkowej ( ph spada do okolo 5-5, 5).
Problem w tym ze po 2 godzinach ph rosnie do okolo 8-9. Zrobilem w ciagu 2 dni dwie wymiany wody i powtarzalem cala procedurę. Wczesniej dalem wody z filtra gdzie ph bylo idealne. Wtedy dalem 2x kraniwki ale efekt byl ten sam co po wodzie z filtra - to chyba nie ta przyczyna. Nie wiem co sie dzieje  przez 24 h zbiornik jest napowietrzanynapowietrzany - moze w tym problem? Jak czesto nalezy napowietrzac?
Panie w sitku z keramzytem - wczesniej byl plukany. Pojemnik z woda gruntownie czyszczony, - moze z wyjatkiem wieczka na ktorym sa panie - jedynie przecieralem szmatka.
Moze wiecie jak pomoc? Dziekuje z gory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

@watelord Plagron ph minus jest stabilny , obniża ph i utrzymuje je na właściwym poziomie.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli srodek ph ktory podaje moze obniżać ph ale nie na stałe? 

Rozumiem, ze ten, ktory podales jest sprawdzony i skuteczny? 

A wiesz w czym moze byc przyczyna mojego problemu? 

Czytalem gdzies ze 24 h napowietrzanie moze stanowic mój problem. 

Ponizej zdjecie i plamnki na jednej z panien. 

IMG_20230302_061733.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@watelord a jaki środek do obniżenia pH używasz? Bo np dużo ludzi obniża pH sokiem z cytryny który ma działanie krótkotrwałe

Produkt który podał kolega wyżej jest raczej sprawdzony i godny polecenia 

Używasz świeżej wody z kranu czy odstanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam srodek do obnizenia ph: CANNA pH- GROW 1L  ale zamowilem juz srodek Plagron - kolega wyzej polecil. Sprawdze jutro. Moze to wina napowietrzania? Panie mam w piwnicy blisko kotlowni - moze to ma wplyw? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@watelord a keramzyt miałeś płukany, czy prosto z wora dałeś ? Hydro i test kropelkowy nie wróżą wiele dobrego. Ec wody też by wypadało czasem sprawdzić. 

Już doczytałem że był płukany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wode filtrowalem na poczatku w filtrze do wody - ph wychodzilo idealne - to raczej nie to. Pozniej dalem zwyklej kranowki i dalej to samo - oczywiscie wczesniej srodek obnizajacy ph do kranowy

Edytowane przez watelord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...