Skocz do zawartości
nebularider

OneCupChallenge 2023 Santa Maria Auto

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wykiełkować dwie pestki Santa Maria Auto i poprowadzić uprawę do końca w kubeczku lub juz w fazie kwitnienia przesadzić do donicy 4,5L (czy takie zagranie będzie miało jakiś wpływ na plon). Oczywiście dwie pestki ładnie wykiełkowały i dwa dni temu zacząłem z nimi zabawę. Zdaję sobie sprawę, że plon będzie mały natomiast jestem ciekaw takiej formy. Zapraszam do zabawy razem ze mną jeśli macie jakieś wolne pestki to możemy sobie zrobić małe wyzwanie komu jak to wyjdzie. Będę na bieżąco co kilka dni aktualizował wątek. Pozdrówki

Gleba CannaTerra Professional

A6490604-3CD1-4D61-A4CB-E944A58C0195.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to automat, to ja na Twoim miejscu wsadzilbym bezposrednio w donice w ktorej planujesz uprawiac. Stracisz dobre kilka jak nie kilkanascie dni wzrostu po samym przesadzaniu, a przy automatach tego czasu zbyt wiele nie masz.. chyba ze od samego poczatku masz zalozenie by to byl eksperyment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, romanek napisał:

Jesli to automat, to ja na Twoim miejscu wsadzilbym bezposrednio w donice w ktorej planujesz uprawiac. Stracisz dobre kilka jak nie kilkanascie dni wzrostu po samym przesadzaniu, a przy automatach tego czasu zbyt wiele nie masz.. chyba ze od samego poczatku masz zalozenie by to byl eksperyment

docelowo zostaję przy tym kubeczku do konca, możliwe że przesadzę później - tak to jest eksperyment niejako 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pilnej porady, czy to już grzyb od przelania? chyba naprawdę wczoraj troche przesadziłem i podlałem ponad 300ml na roślinę a dziś te kawałki magnezu z gleby CT Professional pożółkły - powinienem przesadzić? 

IMG_2287.jpg

IMG_2288.jpg

PS. Czy ona może potencjalnie zarazić duże siostry które stoją obok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11/03/2023 o 00:22, Mr.Green napisał:

Dziurki porób w kubku to będzie oddychać 🙂

Od dołu są porobione 

Jedna przeszła fim uciąłem około 75% głowy na testa i jakoś w 14 dniu ją przesadziłem do doniczki 4,5l przyjęła się chyba bardzo dobrze bo żadnych różnic między tą która została w kubku nie widać. 
Jedna do końca prowadzona w kubku druga już w tej donicy 4,5l zobaczymy jakie będą efekty najbardziej ciekaw jestem oczywiście kubeczkowej. 

Zacząłem lać calmag i terra vega co widać że trochę pobudziło dziewczyny. 

 

 

sm2.thumb.jpg.89737137536e003c2422b33b45de3ef7.jpgsm1.thumb.jpg.4f113e26d0f137f4e6bfaa1d5291daf8.jpg

Edytowane przez nebularider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś przesadza to polecam podlać dość obficie nie wiem co miało wpływ na to że tak (chyba) dobrze poszło bo myślałem że po przesadzeniu będzie potrzebowała paru dni na dojście do siebie

 

Dzień 23 dzisiaj 

Edytowane przez nebularider
usunięcie zbędnych załączników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nebularider taaak przy przesadzaniu wilgotna cała objętość gleby, postukać i samo wyjdzie:classic_biggrin: I najlepiej nie przechylać o 180⁰ całej donicy, bo może się tylko lekko obruszyć, ale na tyle że grawitacja całą bryłę ściągnie na dół i korzenie na samym spodzie doniczki się oberwią, u mnie tak było i roślina 3 dni dochodziła do siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...