Skocz do zawartości
nebularider

Sweet Gelato Auto pierwsza uprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Roślina ma dzisiaj dzień 31 od gleby i jak na pierwszy raz wygląda moim zdaniem całkiem przyzwoicie, co myślicie o jej kondycji? Jedynie myślę czy nie jest trochę za mała i jeśli tak to czego mogła dostać za mało na vegu? Producent podaje, że ta odmiana rośnie do 60-100cm ja lekko nieudolnie trenowałem ją LST i dalej podtrzymuje kilka łodyg żeby poszły na prawą stronę doniczki, swoją drogą 8L. Do trzeciego tygodnia rosła beż żadnych odżywek przez ostatni czas lałem ją Calmag oraz Terra Vega, dziś dostała po raz pierwszy odżywki na kwitnienie nie wiem czy nie to już czas ale podlałem BioCanna Bio Flores + BioBloom od Biobizz. 

Kilka zdjęć załączam i liczę na jakieś wskazówki. Pozdro

IMG_2123.jpg

IMG_2129.jpg

098AEF8E-46AF-4861-AD97-9680BAA8C550.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy :ghelyon: 

Dobrze wyglada. Już kwitnie to jej też nie męcz  za bardzo. Niech sobie rośnie 

Daj więcej info 

Jaka ziemia,  box,  lampa.. Będzie coś więcej wiadomo 🙂

powodzonka 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 36 w glebie. 

Leje już biobloom + CALMAG + TERRA VEGA od jakiegoś tygodnia i naprawdę roślina zaczęła puszczać więcej szczytów oraz nabrały one masy i dorastają już powoli wielkością do głównej łodygi. Mogę łączyć BioBloom od Bibizz z BIO VEGA FLORES? 
Sweet Gelato prezentuje się następująco. 

IMG_2182.thumb.jpg.3c1efaddf77d159fd5ba8429db034e86.jpg

IMG_2181.thumb.jpg.7546fda2c25e636bf92c2e7787e6b0f6.jpg

IMG_2188.thumb.jpg.e927195dab36be874ba8defacac2ac27.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 52 dzisiaj leci i wygląda to tak jak poniżej. Za kilka dni przestane lać nawozy bo myślę że do 70 dnia powinno już być po sprawie. Bardzo mnie interesuje ile z tego może być plonu bo póki co pąki nie są jakieś spuchnięte co mogę zrobić żeby jeszcze zdążyła się trochę podkręcić? 

staram się podtrzymywać wysoką wilgotność na poziomie min 60% a głównie 70/75% leje co dwa dni około litr ale chyba teraz zacznę juz co 3 dzień bo zauważyłem że jak odpocznie od wody i nawozów to bardziej się rozwijają szczytysg2.thumb.jpg.476c3c2caef04a6dda5dc1d5f6febe73.jpgsg1.thumb.jpg.1b6d3d81976de48be780e529d306d320.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kwitnieniu pod tą lampką może mieć za mało światła, przez co topy nie będą puchnąć tak jak mogłyby. Liście wydają się mega zdrowe

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny lampy już teraz nie zmienię ale w przyszłości planuje przesiadkę na Spider farmer SF1000 100W LED, mam nadzieje że pod tą lampą którą mam obecnie jakiś plon w miarę będzie przecież ludzie w nawet na forum w gorszych warunkach potrafią coś wyciągnąć 

29 minut temu, Mr.Green napisał:

Za wilgotno. Na takim stadium FLO powinno być koło 50% a przy końcówce najlepiej koko 40%

no to zbijam do 50% około w sumie bez problemu mogę taką wilgotność utrzymać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych niższych/krótszych szczytów one powinny się wyrównać w miarę czy coś bo te topki na nich takie marne i nie wiem czy one się zdążą trochę podbudować. bo główny szczyt wygląda jak na moje oko solidnie ale reszta tych niższych? to normalne czy coś można na to zaradzić jeszcze? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nebularider  łodygi teraz już się nie wyciągną za bardzo, więc topki niższe dostają o wiele mniej światła niż te wyższe, nawet w zasadzie 2 razy mniej. Do tego trzeba było LST, żeby wszystkie były mniej więcej na jednym poziomie, bo wiadomo jeden szczyt słaby, drugiemu obetniesz tyle i tyle liści, trzeci zaś jest w miejscu w którym jest najmniejsze natężenie światła, czwarty jest zasłonięty innym i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...