Skocz do zawartości
HuZi

Tanio indor

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano, zrobicie mi jakiś zestaw do indoor po taniości, i jakie  nasiona na początek myśle na 2-4 roślinkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cholerę tematów jest na forum z takimi boxami, ja aktualnie składam średnio budżetowego na 2 solidniejsze(mam nadzieję) rośliny i zamknę się w 1500, choć bez problemu można zbić to do 1000. Oczywiście nie licząc doniczek, nawozów, nasion, pH metrów itd itd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt mojej lampy 140 w 228 zł ;D z zarówek z tikey maxa 😉 box mars hydro albo z szafy zrób . nawilzacz 90 media expert. filtr węglowy z rurą ok 150 zł. Wiatraki oscylujące 2 szt 50-70 szt. Taniej sie nie da ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HuZi żeby mieć dobre plonu trzeba wydać hajs proste myślisz ze box złożysz za tys zł na 4 roślinki wielkie g

@ciechen jestem ciekawy gdzie Ty masz takie ceny sam nawilżacz konkretny nie jakieś g koszt 260 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HuZi lampa np mars hydro albo taniej wyjdzie ci LEDAM , pakujesz to do jakiejkolwiek szafy i rośnie , dobra ziemia i nawozy organiczne plus jakieś pk 13/14 to jest zestaw po taniośći.  na noc wietrzysz mieszkanie by zbić wilgoć roślinę wyjmujesz z szafy. No i chodujesz w zimie by nie jebało w całej okolicy i jest mniesza wilgotność i temp to ci nie spali i nie splesnieje. No a jak musisz się kitrać no to nie ma czegoś takiego jak po taniości niestety. I cudów nie ma 10 - 20 gieta to max. Ja tak startowałem z samą lampą.

 

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, hubert2020 napisał:

@HuZi żeby mieć dobre plonu trzeba wydać hajs proste myślisz ze box złożysz za tys zł na 4 roślinki wielkie g

@ciechen jestem ciekawy gdzie Ty masz takie ceny sam nawilżacz konkretny nie jakieś g koszt 260 zł 

robilem zestaw w listopadzie , nawilzacz do namiotu 60x60 na 2m kupilem za 99 zł z przesyłką i wszystko działa cacy. Zarówki led 12 zł szt stelarż sam robiłem box od mars hydro to była najdrozsza rzecz w zestawie bo ok 390 zł

Edytowane przez ciechen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ciechen jak dla mnie to nie ma co oszczędzać trzeba kupić dobry sprzęt który  sam się będzie wl wył i wtedy wiem ze jest konkretnie najtaniej to mnie wyniosło ziemia i stacja pogodowa a wszystko kosztowało od 100 do 950 zł 

Łącznie wydałem z 2.5 tys box 60/60/180

ale każdy robi jak uważa 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zmiennych jest, wystarczy że autor tematu napisałby że "ma być cicho" i to już tworzy ogromne problemy, bo albo kupujesz coś w cholerę drogiego co po cichu wydmuchuje powietrze albo zmniejszasz plony i ryzykujesz mocno robalami, pleśnią innym świństwem. Ja gdybym chciał po taniości, to chyba na początku głównie bym zrezygnował z filtra węglowego i wentylatora wypluwającego powietrze. No i wiadomo żadnych drogich ziem, żadnych nawozów itd, to można dokupić potem (chyba że się mylę i przerzucenie kwiata z doniczki np 2 litry do 12 po miesiącu generuje w cholerę stresu i zmniejszenie plonów, ale wątpię). Jak nie masz duszy majsterkowicza i powołania elektronika, to wątpię że da się zejść poniżej 800 zł jak chce się uprawiać 2-3 rośliny. Chyba że bierzemy pod uwagę sytuację w której przez 40 godzin budujesz swój własny namiot i wszystko co do niego potrzebne samodzielnie, no ale wtedy też można pomnożyć to 40 godzin razy to ile zarabiasz na godzinę netto i może się okazać, że to nie do końca oszczędność:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...