Skocz do zawartości
B4TA215

Nawozy na outdoor - Porada

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, złożyłem jakiś czas temu zbitkę kilku nawozów aby roślinka miała jak najlepsze warunki.

Mógłby ktoś wypowiedzieć się na ten temat oraz co ewentualnie można byłoby zmienić, odjąć lub dodać do zestawu?
 

Gleba: BioBizz Light-Mix, Dolomit, Perlit.

Nawozy: Canna Terra: Flores, Vega, PK 13/14, Azofoska w granulacie.

Ewentualnie myślałem nad dodawaniem gnojówki z pokrzyw.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@B4TA215 perlitu Ci nie trzeba bo ta gleba ma go w sobie, azofoske to ewentualnie jeśli wyjdą niedobory ale nie nastawiałbym się na to. Na bloom masz więc spoko, od siebie dodam żebyś pomyślał o hukinolu na zwierzynę (koniecznie rękawiczki musisz mieć ale nie szmaciane), i w okresie wrzesień - listopad coś na zabezpieczenie przed plechą. Do każdego podlewania dodawałem hesi super vit i co drugie B52. Jak masz spota to przygotuj go już. Co do pk to pomyśl o atami super pk, na pewno strzykawki musisz mieć żeby odmierzyć proporcje i oczywiście snackol na ślimaki maj - lipiec. Keramzyt też Ci się może przydać. Jeśli to Twoja pierwsza uprawa to proponuję zacząć od sezonu i podglądać fotorelki innych żeby się uczyć, poczytaj też trochę żeby wiedzieć mniej więcej co z czym się je, po 1 sezonie ogarniesz już coś trochę a każdy kolejny będzie łatwiejszy ale to nie znaczy że zawsze będzie szło jak po maśle. Oooo zapomniałbym, OBOWIAZKOWO środek na kleszcze i komary żebyś jakiegoś syfu nie złapał. 

Gnojowke możesz dać z pokrzyw ale musisz uważać żeby nie przenawozić. Uprawiałem już w tej glebie i szczerze mówiąc to na vegu o nawozach nie myślałem bo nie musiałem. Dopiero na flo coś dawałem. Kup sobie pojemniki hermetyczne tak żebyś miał zawsze nawozy suche i zawsze dolomit pod ręką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...