Skocz do zawartości
cezary_wieczorek@icloud.co

Darmowy wykład o podstawach medycyny konopnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Jakkolwiek to odebrać, docelowo dołączyłem do forum aby zaprosić was do wydarzenia, które poprowadzę w formie wykładu z wolnym wstępem dla każdego, o podstawach terapii konopnej.

Nacisk będzie położony także na odniesienie medycyny konopnej dla naturoterapeutów, ponieważ wydarzenie odbywa się w Stowarzyszeniu BIORAD, które zrzesza właśnie osoby stosujące niekonwencjonalne metody leczenia.

Odbędzie się we Wrocławiu 17.02 o godz 18:00 (liczę tak ok. 1,5 do 2h żeby przedstawić podstawy podstaw, ale jednocześnie kilka zagadnień omówić trochę szerzej).

https://www.facebook.com/events/478322501041385/?ref=newsfeed
 

Jestem doradcą medycyny konopnej, ambasadorem organizacji Society of Cannabis Clinicians. Przez rok ukończyłem całe 23 kursy specjalistyczne dostępne w SCC Curriculum. Wymienię je raczej dla samego zakresu materiały jaki opanowałem. Jeżeli wykład okaże się sukcesem, to następne kroki popchną mocno edukację konopną w Polsce. Dlatego kto może, niech wpada! Z chęcią was poznam także osobiście.

- Overview of the Endocannabinoid System
- Laboratory Analysis: Quality Assurance & Cannabis Products
- Clinical Endocannabinoid Deficiency
- Dosage and Delivery of Cannabis Medicine
- Cannabis Pharmacology: Pharmacokinetics, Pharmacodynamics & Drug Interactions
- Cannabis for Health Promotion & Disease Prevention
- Cannabis Botany, Ecology & Phytochemistry
- Cannabis & Mental Health: PTSD & Schizophrenia
- Cannabis and Mental Health: Stress, Depression, Anxiety and Insomnia
- Cannabis & Epilepsy
- Cannabis & Autism
- Cannabis & Addiction
- Cannabis & Cancer
- Cannabis Use in Pregnancy and Breastfeeding
- Cannabis in Women's Health
- Cannabis & Autoimmune Diseases
- Cannabis in Paliative Care and End of Life
- Cannabis in the Digestive and Gastrointestinal Tract
- Cannabis in Geriatrics & Assisted Living
- Cannabis - Considerations in Emergency Medicine
- Cannabis & Chronic Pain
- Cannabis & Glaucoma
 
Sporo tego. Każdy kurs certyfikowany, weryfikowany egzaminem. Na szczęście mogę wstawić jeden certyfikat który poświadcza ukończenie wszystkich 23 kursów, oraz jeden szczególny - "Basic Cannabinoid Medicine", który jest dokumentem uznawanym międzynarodowo jeżeli chodzi o kompetencje doradztwa konopnego, mając szeroką wiedzę o medycynie konopnej. Dla podkreślenia jego wartości - egzamin składał się z niecałych 100 pytań, z jednym podejściem i limitem czasu pytanie na minutę - wynik 94% uznaję za wielki sukces.
 
Teraz przekuć to na szerzenie wiedzy o konopiach w Polsce. Samemu ciężko mi jest w ogóle zwrócić uwagę wiodących organizacji z branży konopnej w Polsce.
Jestem na 4 roku psychologii, nieraz słyszałem o tym, że brak "mgr-a" mnie dyskredytuje jako osobę kompetentną. Także próbuję na własną rękę, ale może ktoś tutaj się zainspiruje i pomoże mi w tworzeniu programów edukacyjnych medycyny konopnej. :)
274559825_BasicCannabinoidMedicineJPG.thumb.jpg.aac40830d48b7758dd1e3e8da1ede1e7.jpg

23 Course Curriculum - Comprehensive Clinical Courses-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cezary_wieczorek@icloud.co  Tutaj ludzie uprawiają, nikt nie będzie się wybierał na wykłady i przedstawiał osobiście, gdy w domu ma ogród, jaki w PL jest nielegalny, takie akcje to nie na takich formach, chyba że dotyczyłyby kraju, w jakim uprawa i konsumpcja konopi indyjskich jest legalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...