Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, bingobum napisał:

@Ślimak ja kupiłem 250W do boxa 60x60x180... ale box nie jest u mnie izolowany jakoś dodatkowo, stoi w pomieszczeniu gdzie temperatura spada do 10 stopni

to co mogę polecić to sterowanie nawiewem, bo to właśnie wentylacja powoduje największe straty... 

250 wat to kabel grzejny ? Jak tak to daj linka do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, bingobum napisał:

@Ślimak o jaki kabel pytasz? do sterowania wentylacją wykorzystuje tani sterownik do terrarium (jest ustawiony jako chłodzenie z odpowiednią deltą)

I nic więcej nie trzeba, sterownik (termostat) do terrarium plus kabel grzewczy 8m w zależności od mocy ale najczęściej są to 80w lub 120w. Ma zaizolowany box i to chyba 15. Ja nie widzę sensu Koledzy pchać tam coś mocniejszego. A wentylacja jak nie zakładasz filtra to ja bym opierdolił na wentylator pc. Taniej nie wyjdzie niz kanałowe, ale dużo ciszej pracują a są tak samo sprawne (silne) jak łazienkowe. Trzeba tylko poszukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się jeszcze muszę rozejrzeć za jakimś tanim rekuperatorem, aby nie tracić ciepła z wentylacją- to by chyba miało najwięcej sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkich wyborach i dużo spędzonego czasu zbliżamy się ku końcowi. Kabel grzewczy zdał egzamin z 10st. Podniósł mi do 28st. Więc jest tak jak chciałem folia wyklejona Cfl 250w założony na krotko . Jedyny mankament to wentylator wyciągowy za bardzo mi wychladza ale mam już zamówiony potencjometr i powinno być git. W tym tyg przyjdzie jeszcze do mnie wentylator mieszający wieszaki do lampy nawilzacz i doniczki. Jak wszystko dobrze pójdzie to w sobotę robię przekładkę z małego boxa.

20230117_223844.jpg

20230117_223836.jpg

20230116_150113.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej ścianie to wisi gniazdko?

Bo z nawilżaczem to tam woda po ścianach pocieknie.

WD3 też stoi ja u mnie. Ja jeszcze butlę z gazem do nagrzewnicy tam wtargałem i zająłem całą powierzchnię strychu duperelami do uprawy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB nieee to jest termostat chciałem kupić termostat z sonda ale nie miałem nigdzie na miejscu jeżeli dostanie wilgoci i się rozwali to zamótoe taki z sada a nie chciałem przepłacać bo to były próby jak to zadziała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile razy na dzień tam będziesz latał 🙂

Ja przez 80 dni tylko jeden dzień nie byłem zerknąć ile urosło... jak chory byłem 🙂

Termometr na wifi i jakaś kamerka bo mi się przydała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Oby jak naj mniej bo wkoncu żona mnie pogna hahahah. Żartuje, z początku napewno codziennie aby patrzeć czy tam wszystko dobrze jest chodzi mi o boxa. Termometr mam na wi fi a kamerka hmmm córka troszkę podrośnie i mogę wykorzystać jej kamerkę hahahah więc będzie git 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żony to są największe szkodniki. Jak swoją wkurwiłem to już dwa razy mi nalot zrobiła. Myślałem, że rozpupcy wszystko w pizdu. Ale za każdym razem zrywała tylko takie plakietki OPEN HERE przyczepione do zamka. Ale więcej plakietek nie ma więc muszę być grzeczny do końca uprawy. A później za te plakietki też ją dojadę 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12/01/2023 o 11:48, grolsch3 napisał:

Ja mam z płyty hdf, na nią możesz folie albo ekran zgrzejnikowy. Kabel mam na zszywkach z takera lub coś takiego jak na zdjęciu poniżej. Kabel dobrze jakby się ze sobą nie stykał. Możesz oczywiście zrobić na ekranie i założyć na to mylar ale żeby po bokach było otwarte w tej konstrukcji tak żeby te ciepło z kabla miało gdzie uciekać

IMG_20221225_181211.jpg

Jaka masz moc kabla ? Mam styropian na styropian folie mylar i pytanie czy mogę bezpośrednio do tej foli Go przyczepić? Nie po wytapia mi go nie będzie jakiegoś samo zapłonu? Oczywiście zakryte go jak wyżej pisałeś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ślimak  nie pamiętam już dokładnie, ale raczej 99% że jest to 80w. Z dołu (na podłodze namiotu) mam ogrzewanie podłogowe, korzenie lubią mieć cieplej niż liście takie są prawa natury, więc tego nie widać ale kable się tam nie stykają i idą w górę na konstrukcje, którą już widać. Tam też kable się nie stykają, nie mogą bo osłona mogłaby się przypalić. W każdym gotowym growboxie dodają dodatkową podłogę więc to duży plus bo faktycznie przy długotrwałym użytkowaniu ten mylar robi się bardzo kruszący... Ale na podłodze mi to nie przeszkadza, do samozapłonu nie doszło, ale ja styropian mam zamontowany na growboxie a nie w środku. Czy kabel coś może zrobić styropianowi, może się w niego wtopić czy coś więcej to nie wiem. Najlepiej sprawdź na jakimś małym kawałku jak reaguje na kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...