Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema zbudowałem takiego growboxa, stoi na poddaszu ocieplonym ale nie grzanym i jest tam temperatura 10stopni. Pytanie do was czy lepiej będzie zamontowac kabel grzejny, grzejnik rurowy czy mate grzewcza ??? Myślę nad takimi wyborami, aa box ma wymiary 80x80x140 nie jest jeszcze dokończony i jest 5cm styropianu eps100 wtedy sklejka 2cm i znów styropian 5cm oczywiście wentylacja będzie, wyłożony będzie cały folia mylar i będą dzwi również ocieplone. Pozdrawiam 

https://www.growweed.pl/pl/p/Grzejnik-ECOHEAT-135W-dlugosc-91%2C5cm/2096

https://www.mrgrow.pl/ultra-plaski-grzejnik

 

20230111_115617.jpg

Screenshot_20230111-144406_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230111-145257_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic a myslisz ze taki 135w wystarczy bo gdzies w postach byl temat na temat tego rurowego ze kupil 85w tak jak producent zaleca na m² i mu sie nie sprawdzil i pisal ze by teraz zawyzyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ojebany styropianem, zrób test z lampą i wentylacją na 100%, będziesz wiedział. A te grzejniki rurowe lub inne zasłonki to raczej hajs w błoto. Za 3 razy taniej kupisz kabel grzewczy i tylko Twoja wyobraźnia może Cię ograniczyć. Ale jak boksa zbijasz to z kablem grzewczym dasz radę. Takim do terrarium. Do tego termostat i masz ogrzewanie. Nie brałbym większej mocy kabla niż 100w. Przy takim boxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo No nie chciał bym wywalać hajsu bi to bez sensu a jak bym zdecydował się na ten kabel to go normalnie na folie przybić,przykleić gdzie na dole Boksa środka czy góry terotycznie to ciepło idzie do góry to by mógł być na ścianach tak nadole ? Czy się mylę?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam stałe 10 stopni?

Podpytuję bo ja jadę na nieocieplonym i u mnie kontrola temperatury przerodziła się już w lekką fobię.... cały czas jestem w trybie TEST 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura wącha się o 1stopien w górę i w dół, sprawdzałem to przez tydzień  temp na dworze wąchała się dosyć mocno gdzieś między -5 do +8. Zamierzam kupić jakoś na dniach folie i kabel, no i oczywiście muszę zamontowac wentylator wyciągowy i wtedy będą dopiero realne pomiary. Tak jak kolega pisał wcześnie abym zamontował najpierw lampe,chce kupić CFL 250W 25 000 lumenów ale za dużo chyba ciepła nie daje więc powołuje się na kabel grzejny i mam nadzieje ze to zatrybi.

11 godzin temu, grolsch3 napisał:

@Ślimak ja Ci dobrze radzę, zrób test na włączonych lampach i wentylacji. Ile wtedy wynosi temperatura w boxie przez 24h. I będziesz wiedział co jest 5. Kabel nie może dotykać żadnej części mj. Liście się pałą😉

A czy bym mógł zamontowac kabel na scianie i odzielic ja pleksa i też ja obkleić folia mylar oczywiście z jakimś dystansem? Czy się coś z tym stanie nie miałem nigdy styczności z kablem grzejnym. I pytanko czy jeżeli mam styropian i wtedy folie czy to wytopi ten styropian ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w identycznym boxie (bo musiałem go przerabiać żeby się zmieścił na wysokość) lecę 400W HPS.... ale u mnie dużo większe wahania temperatury są.

U mnie na poddaszu nie ma jeszcze regipsów ani wełny to jak pusciłem wyciąg bez filtra co w całej chałupie jebało zielem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z płyty hdf, na nią możesz folie albo ekran zgrzejnikowy. Kabel mam na zszywkach z takera lub coś takiego jak na zdjęciu poniżej. Kabel dobrze jakby się ze sobą nie stykał. Możesz oczywiście zrobić na ekranie i założyć na to mylar ale żeby po bokach było otwarte w tej konstrukcji tak żeby te ciepło z kabla miało gdzie uciekać

IMG_20221225_181211.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ślimak napisał:

@WBB według opisów z gotowych boxow ma wejsc 6 szt ale ja tak planuje z 4

A ja wcisnąłem 9... ciasno jest. Ale boź jak był kupowany dawno temu to z zamiarem 4 sztuk 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten grzejnik wiszący który wkleiłeś. Mogę polecić, u mnie sprawdził się bardzo dobrze. Rurowe są mniej wydajne ze względu na ograniczoną powierzchnie oddawania temperatury.

Jak sądzę kabel grzewczy również by się dobrze sprawdził przy odpowiedniej długości. 

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ślimak ja kupiłem 250W do boxa 60x60x180... ale box nie jest u mnie izolowany jakoś dodatkowo, stoi w pomieszczeniu gdzie temperatura spada do 10 stopni

to co mogę polecić to sterowanie nawiewem, bo to właśnie wentylacja powoduje największe straty... 

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...