Skocz do zawartości
enox

Sadzenie dwóch automatów

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Od jakiegoś tygodnia przeglądam to forum w celu dokształcania się. Niestety jestem obarczony wada jaką jest "słomiany zapał", więc póki co planuje ekonomicznie zacząć hodowlę 2 automatów. Chciałbym przeznaczyć jak najmniejszą ilość pieniędzy głównie ze względu na to że często takie "hobby" mnie szybko nudzą. Ale potrzebowałbym przed tym pomocy w paru kwestiach:

Nasiona- jeśli chodzi o zakup to raczej będzie on stacjonarny no chyba że są jakieś przeciwwskazania, a co do gatunku to automat,niski,duży plon z m2, i chciałbym by jedna roślinka była sativa a jedna indica.

Growbox-mysle że mogę zaadaptować biała szafę, tylko zastanawiam się czy jestem wstanie bez wiercenia i cięcia założyć wyciąg z filtrem węglowym. I czy wogole jestem wstanie zbudować filtr sam(mam drukarkę 3d dwie ręce więc może warto spróbować)

Oświetlenie- tutaj mam największy problem, najchętniej pierwsza 1-2 uprawy przeprowadził bym pod tanimi żarówkami led o sumarycznej mocy 50W. Tylko jakiej barwy wybrać?

Ziemia i donice- mam dostęp do ziemi compo sana(pod paprocie) pH 5.5-6.5, wymieszane z perlitem, nada się? I jakie nawozy?

Jeżeli chcecie polecić jakiś produkt to linki do sklepów byłyby bardzo pomocne

Edytowane przez enox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, enox napisał:

Nasiona- jeśli chodzi o zakup to raczej będzie on stacjonarny no chyba że są jakieś przeciwwskazania, a co do gatunku to automat,niski,duży plon z m2, i chciałbym by jedna roślinka była sativa a jedna indica.

 wybór jest duży weź jakąś sative i indice i sam stestuj co ci podchodzi

2 godziny temu, enox napisał:

Growbox-mysle że mogę zaadaptować biała szafę, tylko zastanawiam się czy jestem wstanie bez wiercenia i cięcia założyć wyciąg z filtrem węglowym. I czy wogole jestem wstanie zbudować filtr sam(mam drukarkę 3d dwie ręce więc może warto spróbować)

filtr można samemu zrobić bez drukarki 3d,  trzeba otwory zrobić na wentylację 

 

2 godziny temu, enox napisał:

Oświetlenie- tutaj mam największy problem, najchętniej pierwsza 1-2 uprawy przeprowadził bym pod tanimi żarówkami led o sumarycznej mocy 50W. Tylko jakiej barwy wybrać?

podaj wymiary growboxa

2 godziny temu, enox napisał:

Ziemia i donice- mam dostęp do ziemi compo sana(pod paprocie) pH 5.5-6.5, wymieszane z perlitem, nada się? I jakie nawozy?

powinna nadać się, nawozy to jak tanio to biohumus, planton k

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Andi napisał:

filtr można samemu zrobić bez drukarki 3d,  trzeba otwory zrobić na wentylację 

Szafa niestety nie jest moja, więc musowo muszę kupić growboxa. Myślę że 60x60x120 mi wystarczy na 2-3 roślinki.

1 godzinę temu, Andi napisał:

podaj wymiary growboxa

Wiem że teoretycznie hydro 600 powinna być użyta, tylko nie chce się pchać w takie koszta. Może ogarnę używkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update!

Growbox postawiony 50x50x140, ledy zdecydowałem się dorzucić ta stówkę i kupiłem mars hydro ts600. Jeżeli chodzi o nasiona to 1.01 wrzuciłem do chusteczki, był problem żeby się otwarły ale zastosowałem precrushing i coś tam się otworzyło, więc żeby dalej nie kusić losu wrzuciłem w ziemię i dałem spokój. Dziewczyny to ak i sweet scout cookies.

Teraz pora na pytania do publiczności:

Kiedy odpalić ledy? Przy pierwszych lisciach? Czy odrazu od zasądzenia? Oczywiście będę działał w systemie 18/6h.

Jaki dystans na weg i flo?

Podlewanie "nie za sucho nie za mokro" za dużo mi to nie mówi. Widziałem gdzieś 800ml co 3 dni i chyba tego będę się trzymał (jak dziewczyna już podrośnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@enox Ledy odpalone od razu , jak tylko kiełek pójdzie do ziemi. 50 cm od roślin na wegu na początek. Polewanie, gdy ziemia lekko przeschnie, nie na piach i wiór, ale na tyle przeschnięta, by nie było nigdy bagna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa odpalona po godzinie temperatura skoczyła z pokojowej do 29°C, podejrzewam że jest to za wysoka temperatura... Jakiś pomysł jak to zbić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@enox  Marsy nie mają przypadkiem jakiejś możliwości zmniejszenia mocy lampy? Jak tak to zmniejszenie mocy i obniżenie lampy powinno pomóc ale to już ktoś bardziej doświadczony powinien się wypowiedzieć.

Może przy pomocy rękawów nakierować wentylator wciągający na lampę by jakoś zbić jej temperaturę? A jak wygląda temperatura w tym czasie co lampa jest wyłączona? Niby nie może być zbyt dużej różnicy między nocą a dniem.

Nigdy nie miałem problemu wysokiej temperatury, wręcz przeciwnie, ale od biedy do momentu aż nie wymyślisz sensowniejszego sposobu może warto zostawić growboxa nie do końca zamkniętym, tylko liczyć trzeba się z ucieczką światła, a w późniejszych etapach z zapachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 06/01/2023 o 11:11, GreenParadise napisał:

  Marsy nie mają przypadkiem jakiejś możliwości zmniejszenia mocy lampy? Jak tak to zmniejszenie mocy i obniżenie lampy powinno pomóc ale to już ktoś bardziej doświadczony powinien się wypowiedzieć.

Wydaje mi się że dopiero ts1000 mają możliwość przyciemniane

 

W dniu 06/01/2023 o 11:11, GreenParadise napisał:

Nigdy nie miałem problemu wysokiej temperatury, wręcz przeciwnie, ale od biedy do momentu aż nie wymyślisz sensowniejszego sposobu może warto zostawić growboxa nie do końca zamkniętym, tylko liczyć trzeba się z ucieczką światła, a w późniejszych etapach z zapachem.

Jeżeli chodzi o temperature to przykryłem termometr daszkiem i okazało się że spadło do 28.3. Nie wiem czy powinienem liczyć tylko temperaturę powietrza czy ogólna(powietrze + promienie)

Jedna dziewczyna padła najpierw nie chciała się otworzyć wiedziałem że będą z nią problemy więc dzisiaj ja odgrzebałem i trup :( . Kolejna już w basenie.

Jak wygląda sytuacja z wilgotnością? Zależna jest od temperatury w środku gorwboxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@enox Tylko czy jest sens że przykryłeś termometr daszkiem?

Bo termometr teraz odbiera mniejszą temp a roślina nie jest przykryta blaszką więc obiera inną temp. Takie pozorne zbicie temperatury, która i tak jest chyba ciut za duża.

To jakbyś chciał wiedzieć temperature na polu mając termometr w domu, gdzie światło nie dochodzi.

Przynajmniej tak na zdrową logikę, ale to może być tylko moje głupie pierdolenie :p

Na twoim miejscu jak już pisałem wcześniej, albo nakierować wentylator na lampę by nie wydzielała aż takiego ciepła albo lekko odtworzony growbox. Przynajmniej ja bym tak zrobił gdybym miał taki problem.

 

Co do roślinek że się nie otwierają to raczej nie masz się co przejmować (przynajmniej pomijając wysoką temperaturę) to zależy od "wieku" nasiona i jak była przechowywana oraz od jej genetyki. Mi się zdarzało że w ogóle nie kiełkowały mimo że w gb były idealne warunki.

Co do wilgotności:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kierowałem się logika pomiaru temperatury na zewnątrz, i nigdy nie mierzy się w nasłonecznionym miejscu. No chyba że robiłem to źle przez całe życie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, enox napisał:

Właśnie kierowałem się logika pomiaru temperatury na zewnątrz, i nigdy nie mierzy się w nasłonecznionym miejscu. No chyba że robiłem to źle przez całe życie 😄

A to jeszcze pomiar powinieneś wykonywać 2 metry na ziemią... w klatce meteorologicznej 🙂 Tak chyba w szkole mnie uczyli.

Wszędzie piszą o temperaturze przy szczytach... ja bym nie wpadł na to żeby mierzyć ale "po przykryciu" 🙂

Zrób test.... zmierz na dole boxa i zmierz pod lampą.... zobaczysz jaka różnica potrafi być.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...