Skocz do zawartości
Szopson

Kiedy kosić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z  racji tego że jest to moja pierwsza roślinka nie wiem czy jeszcze ją trzymać (jeśli tak to jak długo). Trichomy staram sięoserwować przez mikroskop ale łapy trzęsą mi się jak staremu alkoholikowi i za Chiny Ludowe nie jestem w stanie nic zobaczyć, jak już coś dostrzegę to wydaje mi się że trichomy są jeszcze przeźroczyste. Nie spodziewam się po tej roślinie cudów bo jest to eksperyment i rośnie sobie ot bo rośnie, pytanie ile jeszcze ją trzymać.

IMG_20221222_231648.jpg

IMG_20221222_231520_1.jpg

IMG_20221222_231426.jpg

IMG_20221222_231804.jpg

IMG_20221222_231713_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Szopson Trichomy są wyznacznikiem gotowości do ścinki, kup sobie mikroskop kieszonkowy za 30 zł i zobacz na trichomy, jak mleczne bez przeźroczystych to jest dojrzała i możesz kosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zielone krainy napisał:

@Szopson  kup sobie mikroskop kieszonkowy

Jak wspomniałem w pierwszym poście, mam mikroskop kieszonkowy ale nic przez niego nie potrafię zobaczyć, jak już mi soę oda to tylko mignie mi obraz ot i tyle widzieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Szopson Bez sprawdzenia trichomów to wróżenie z fusów, jak nie wiesz, jakie są trichomy, to jedynie przy idealnych warunkach uprawnych i braku błędów, możesz oceniać na podstawie czasu uprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z mikroskopem to dupa, nie umiem sobie poradzoć.Lepszą inwestycją była lupa jubilerska bo wszystko widzę jak nas dłoni. Póki co same przeźroczyste trichomy.Niestety przez lupę ciężko się zdjęcia robi 😜

IMG_20221229_131859.jpg

IMG_20221229_131800.jpg

IMG_20221229_131746.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kwiatach też są przeźroczyste. Ogólnie to jest to Auto Gelato, zasiany we wrześniu.Teoretycznie już dawno powinien być do zbioru ale jakoś od samego początku, mimo warunków wręcz idealnych, to jakoś ciężko idzie. Sam weg trwał bardzo długo i powoli. Dopiero teraz w grudniu jak zaczęła roślinka kwitnąć to nabrała tempa w miarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...