Skocz do zawartości
vego1989

Box w kotłowni?

Rekomendowane odpowiedzi

@Kartek czyli nakryć z otwartym korkiem do góry? Czy spod butelki bez otworów?

W dniu 16/12/2022 o 17:17, Udyr napisał:

@vego1989 nie mieszaj fotozależnych i automatów. 

Trzymaj się jednego typu.

A że tak zapytam, czego nie można wysadzić jednych i drugich?gdy automat wchodziłby w kwitnienie, wtedy tamte można również przestawić na kwitnienie...chyba że źle reagują na siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotoperiod będzie wymagał przełączenia światła na 12/12 żeby kwitnąć,  trzymając automat pod 12/12 tracisz jego i tak rozwodniony już genami ruderalis potencjał,  aby wycisnąć coś z automata wartościowego musisz mu dać  minimalnie 16h światła  najlepiej to 18h  są ludzie co trzymają 20 a nawet 24 bez nocy. 

@vego1989

natomiast roślina fotoperiodyczna jak nie dasz jej dłuższej nocy to nie przestawi się na kwitnienie, i nic z tego nie będzie

 

butelka ci tłumi światło trochę,  oczywiście żę nie stroną z korkiem, co by tłumiło jeszcze bardziej, ja na przykład u siebie używam szklanych misek z przeźroczystego szkła. 

 

EB909CCE-1163-4991-9BB9-6E88DF93790C-sca

 

przykład zastosowania ^^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kartek

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. 

a co z powietrzem w takim słoju? 

u mnie wilgoc oscyluje w granicach 50-60max, mlode wyszly 3dni temu-pytanie czy robic im taki "inkubator". Temp 24-25⁰ dzien/noc 19-20 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz takie wartości jak napisałeś powyżej to raczej nie ma konieczności, bardzo dobre parametry, kombinujemy gdy nie mamy nawilżacza a wilgotność nam spada poniżej 50%

jak masz faktycznie 60% i 25C to roślinki się odwdzięczą, dla malucha idealnie 

@vego1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kartek Dzięki za odpowiedź. Uspokoiłeś mnie, mam dwie sztuki, zastanawiam sie jeszcze co z nimi robic dalej. Myslalem zastosowac toping z lst a na końcu przekaladac na siatce sczyty co wyjdą... na indor zawsze stosowałem toping, a in to pierwszy strzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...