Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grupę. Jestem początkujący, właśnie przyszedł box. Lampa, wentylator wyciagajacy, filtr.

Nie mam wentylatora tłoczącego, czy w tym wypadku wystarczy filtr wyciagajacy i otwarte okienko pasywne? 

Oczywiście będzie wentylator mieszający. Pytanie czy wentylator wyciagajacy będzie musiał pracować caly czas?czy może chodzić np. Tylko wtedy gdy jest włączona lampa?mieszający byłby włączony non stop. Proszę o jakieś podpowiedzi. Jesteś zielony co do uprawy in.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@vego1989 Witaj, tak wystarczy wlot pasywny. Wentylator wyciągający ma chodzić cały czas bez przerw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainyA jeszcze takie pytanie. 

Myślałem postawić boxa w kotłowni, temp jaka jest to od 20⁰ do 27⁰. Problem w tym, że wilgotność zaledwie 25%. 

Budżet już naciągnięty, żeby kupić nawilżacz...Woda w jakimś pojemniku w boxie załatwi sprawę? Czy odpuścić sobie tą kotłownie? 

Edytowane przez vego1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB 60x60x180

Kurde nie wiem czy ryzykować, dla mnie najbezpieczniejsza opcja to kotłownia. Nikt tam nie chodzi prócz właściciela, a znów w pokoju tak średnio...Temp wysoka w pomieszczeniu, pytanienjak sobie poradzić z tą wilgotnością tam? Myślisz, ze pojemnik z woda zalatwi sprawe? Caly czas by chodzil wentylator wyciagajacy i mieszający.

A takie pytanie poza tematem...Mam 3automaty i jedna pestkę feminizowana, ładować wszystkie, czy odpuścić feminizowane na kolejny raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię tu podpytuję żeby elita jak przyjdzie miała już podane wszystkie potrzebne dane 🙂

Z tym żebyś nie dopuszczał to troszkę żartowałem.... ja walczę na nieogrzewanym strychu i trochę to męczące. Bo zamiast cieszyć się patrzeniem na potężne planty non stop trzeba kontrolować czy warunki aby na pewno są odpowiednie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB no właśnie o to mi chodzi, ciepło będzie bo jak w pomieszczeniu ok 25⁰ to wboxie wiecej bo lampa dojdzie...wydaje sie temp ok, na in zawsze lubily ciepelko😀

pytanie czy pojemnik z woda podniosl by wilgotnosc do przynajmniej 60%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, vego1989 napisał:

@WBB no właśnie o to mi chodzi, ciepło będzie bo jak w pomieszczeniu ok 25⁰ to wboxie wiecej bo lampa dojdzie...wydaje sie temp ok, na in zawsze lubily ciepelko😀

pytanie czy pojemnik z woda podniosl by wilgotnosc do przynajmniej 60%...

Masz ten sprzęt? Odpal na test warunków.... Co prawda jak dojdą donice z ziemią trochę wilgotność to też zmieni.

U mnie mały pojemnik niewiele pomagał, kupiłem zabawkowy nawilżacz za 12pln aż się wkurwiłem i zamówiłem taki 5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@vego1989  Możesz wyłączyć wyciąg na wczesnym wegu, pojemnik z wodą da nie wiele, więcej dają mokre ręczniki , jak wyłączysz wyciąg i dasz mokre ręczniki to powinno wystarczyć, idealnie nie będzie, ale powinno być w granicach tolerancji rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem i wieszam kilka wilgotnych papierowych ręczników na docznikach, wilgotność utrzymuje się wtedy w okolicach 50-60%, nie ściągam ich a spryskuje by nie utrudniać sobie życia :)

Edytowane przez ogrodnik00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@vego1989  Wieszać, możesz zrobić tak, że na dnia growboxa kładziesz pojemnik z wodą i do niego wkładasz dół ręcznika, jaki będzie na czymś powieszony, tym sposobem ręcznik dłużej będzie mokry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...