Skocz do zawartości
Czupakabr

miernik pH600 od Milwaukee, Czy nadal dobrze mierzy?

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie czy miernik pH600 od Milwaukee skalibrowany na początku września tego roku przechowywany na "sucho" bez roztworu w czapce nadal pokazuje dobre pH wody czy mógł się rozjechac? Mam 2 saszety do kalibracji 4.0 i 7.0 ale jeżeli nie ma potrzeby to zostawiłbym je na później. 

Mogę jakoś to sprawdzić czy tylko kalibracja na nowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB @Udyr

W occie mam 1,9 czyli rozjechany. Chyba że miało znaczenie że kalibracja odbyła się od 4 do 7?

Skalibrowany phmetr trzymamy w tym płynie 2kci w czapce cały czas czy tylko gdy leży nieużywany dłużej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabr a kalibrowałeś już go sam ? Czy od nowości nie robiłeś tego ?

Sonda musi być mokra, w innym przypadku jak wyschnie trzeba by było ją namoczyć w tym roztworze 4ph o temp ~25'c.

Po kalibracji też trzeba trzymać w odpowiednim płynie i przed użyciem i po użyciu płukać w czystej wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr przed chwilą skalibrowałem go dla świętego spokoju w 24c ale w tym roztworze 7ph.

Jak już tu jesteś, 2 doba kiełkowania w 1 ziarenku wyszedł mały kielek na pół centa ale widzę że ma coś czarnego na końcu nie wiem czy to kawałek skorupki czy zaczyna gnic. Druga pecha nadal nic 🤬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabr kalibracja musi być namoczenie w wodzie miernika- kalibracja 7ph- płukanie wodą - kalibracja 4ph- płukanie wodą.

Czytaj instrukcję obsługi, nie rób czegoś po swojemu. Bo dalej pomiar będzie przekłamany.

Dopóki kiełek nie będzie na 1cm+ to wsadzanie do ziemi tylko opóźni kiełkowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za**e. To jak zmierzyłem płynem 7 i go odłożyłem to teraz zmierzyć szybko na 4 czy już po ptakach i muszę płyn zamawiać 7...

Patrz na tego kła, gnije? 

Screenshot_20221113-215259.thumb.jpg.e6443c7785ae4cfec0dd2fee1e50fd95.jpg

 

Czytałem instrukcje do tego miernika na necie i nie było żadnej wzmanki aby po 7 moczyć jeszcze w 4.

@Udyr

 

Screenshot_20221113-221105.jpg

Edytowane przez Czupakabr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...