Skocz do zawartości
Boogie

Automat 60day grejfrut nie chcę kwitnąć

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam dwa automaty (60day_grejfrut)

Jeden z nich ładnie już od 2 tyg kwitnie, miał lst. Drugi rośnie sobie o góry, jedynie lekko dolne łodygi podociągane. Widać preflowery ale nie formują się w pączki tylko ciągle idą do gory. Szczytowe liście poskręcane w dół i oklapnięte. Jakby ciągle rósł. Co zrobić? Bo widać że coś go blokuje..

Ziemia ta sama w obu. Warunki od początku te same. Zastanawia mnie skąd ta różnica. Lst wymusiło szybsze kwitnienie?

Żarówka ts600

Edytowane przez Boogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Boogie Prawdopodobnie jedna pestka to nie auto, ale fotoperiod, błędy się zdarzają, jak chodzi o nasiona, w sensie nie zawsze w paczce jest dokładnie to, co zamawiałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam jeszcze, nie wiem czy przełączając światło nie zrobię większej szkody tej która już ładnie sobie radzi.

A pozwijane i oklapnięte liście na szczytach? Co to oznacza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Boogie  Powody mogą być różne np. za wysoka temperatura , lub problemy z niedoborami, przelanie do tego może być, lub przesuszenie powody są różne, jakie mogą łączyć się ze sobą, w sensie, że więcej rzeczy zostało zawalonych. Pokaż zdjęcia, bez zdjęć to wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy i co myślisz?
1 - 8 tygodni, od ok 2 tyg na kwitnieniu
2 - 7 tygodni, tak samo, ok 2 tyg kwitnienia
Światło 20\4, jakieś 30cm wyżej, TS600
Tak samo nawadniane, tak samoprzesadzane.
Generalnie jakby inaczej sie zachowuje i wygląda. Genetyka, czy inny rodzaj? Czy to że jedna miała lst, a druga nie?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Boogie  Opóźniona jest , może genetyka, ale po za tym to dawaj mniej azotu rośliny są za ciemne, jak na fazę kwitnienia, co zwalnia kwitnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy jak takie opóźnienie może się skończyc?  ile czekać? Bo aż ciężko patrzeć jak się męczy i zakwitnąć nie chce. 

Czy jak zmienię światło na 12/12 w celu sprawdzenia czy to foto, to zaszkodzę temu kwitnacemu automatowi? 

 

Azotu nie dostaje, zdawkowe odżywki dałem, ale na te chwilę leje tylko wodę, na moje oko najlepiej idą na samej wodzie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Boogie Wrzuć na forum normalne zdjęcie, nie z obcego linku, takie wyraźne by można było powiększyć,, bo wydaje się że kwitnie, a tylko idzie wolniej i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...