Skocz do zawartości
Mac1us

Zawinięte końcówki liści i brązowe plamy na liściach. 

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o pomoc z identyfikacją lub potwierdzeniem mojej diagnozy problemu. Zawinięte końcówki i brązowe plamy na liściach. 

Końcówka 7 tygodnia od wyjścia z ziemii, 4 tydzień kwitnienia (wedle moich szacunków). Typ hybryda z większością sativy - Super Silver Haze Auto. 

 

  • Popalone końcówki pewnie od Top Max bo pojawiły się na obydwu roślinach (nie tylko tej na zdjęciach) i to od góry do dołu. Dałem za dużo Top-Max podczas ostatniego podlewania (powinno być 1ml/L, poszło 3ml/L) Ostatnie podlewanie 1,5 dnia temu wyglądało tak - 1250ml wody - tydzień 7 - Bio Bizz 1ml/L Bio Grow, 3ml/L Bio Bloom  | Top Max, 4ml/L Bio Heaven | Acti Vera, 2ml/L Bio Up (finalne PH 6.15 temp 22C EC 2.1). Do tej pory nie było problemu a różnicą od poprzednich dwóch podlewań był jedynie Top-Max z 1ml na 3ml. Za dużo żarcia?

 

  • Natomiast brązowe plamy tylko u góry tej rośliny. Stawiam na za blisko światła - jak zmierzyłem przed chwilą dystans do lampy rano było 17cm (myślałem że już nie rośnie małpa jedna i nie mierzyłem od kilku dni). Podniosłem o ostatnie 8 cm na trytytkach do stelaża namiotu i teraz jest 25cm. Ale może to coś innego? CalMag?

 

  • Jeszcze od dołu żółkną liście w obydwu ale tu zakładam że to normalne i roślina wysysa od dołu i żółkną najstarsze

 

Będę wdzięczny za pomoc.

image.thumb.png.910b2eca8cfd112d1f6449c3add98a16.png

image.thumb.png.8bdd79039b189ce6f4a87d0cf709aa3f.png

image.thumb.png.e235c7e094886bc8c4e44c7dc76f8b29.png

image.thumb.png.990abf6615cc49859bd6601432f0e25c.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mac1us napisał:

Jeszcze od dołu żółkną liście w obydwu ale tu zakładam że to normalne i roślina wysysa od dołu i żółkną najstarsze

tak

9 godzin temu, Mac1us napisał:

Natomiast brązowe plamy tylko u góry tej rośliny. Stawiam na za blisko światła - jak zmierzyłem przed chwilą dystans do lampy rano było 17cm (myślałem że już nie rośnie małpa jedna i nie mierzyłem od kilku dni). Podniosłem o ostatnie 8 cm na trytytkach do stelaża namiotu i teraz jest 25cm. Ale może to coś innego? CalMag?

CalMag możesz dać, ph sprawdzałeś ?

Mogłeś za dużo dać nawozów i te popalenia się pojawiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązowe plamki pojawiły się dziś w większej ilości u góry na kilku liściach, ale te które były wczoraj nie urosły. Przelałem dziewczyny dzisiaj samą wodą - zobaczymy co będzie dalej.

Ph gleby (Helliga płyn) pomiędzy 6 a 6,5 ale bliżej 6... (po przelaniu wodą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mac1us  Obstawiam Zwinięte liście są wynikiem za wysokiej temperatury, a winowajcą jest za nisko osadzone światło. U mnie zaczęły się wywijać w rurki jak do środka włożyłem mocny osuszacz i mi temperatura wzrosła z ~24 do 32-34 stopni.

 Brązowe plamy w górnej partii liści a nie dolnej,  to niedobór magnezu lub wapna, którego roślinki teraz najbardziej chcą. Dorzuć CalMagu jak napisał Tester. Zmagałem się z tym samym, a też jechałem na BioBizzie. Poniżej Ci podrzucam linka do mojej FR. Chyba jakoś na 3-5 stronie o tym pisaliśmy z chłopakami.

W jakiej ziemi w ogóle siedzą?

 

 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki - Siedzą w BioBizz Light Mix - do tej pory brak problemów. Generalnie też jadę z całym setem Biobizz'u wedle ich rozpiski i rekomendacji dla auto (czyli dla auto w lightmix rozkład nawozów na podstawie allmixa). Tylko się machnąłem z ilością TopMax trzy dni temu.

CalMag zamówiony więc dostaną pewnie jutro albo najdalej pojutrze. 

Dzięki za link - faktycznie plamki podobne do tych w twojej relacji. Te 17cm lampy TH600 od szczytów to 13cm mniej od minimalnej zalecanej więc dlatego też tak pomyślałem. Lampa już podniesiona wczoraj - teraz jesst 26cm i o ile już przestanie mi małpa rosnąć to powinno rozwiązać problem jeśli byłoby przyczyną. 

Cholera jak to jest że patrzymy na plamki na roślinkach i nie da się jednoznacznie odpowiedzieć czy za dużo, za mało, za blisko, za daleko... Przydałby się jakiś Star Trekowy Tricoder, albo chociaż apka żeby to wprost ogarnąć bez pytań na forum 🙂

 

 

Edytowane przez Mac1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...