Skocz do zawartości
TrzeciBratLumiere

Efekty odstawienia marihuany

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jak radzicie sobie z problemem odstawienia po dłuższym okresie palenia? U mnie największym problemem są trudności w zasypianiu. Po kilku tygodniach zasypiania z THC, jak przestaję palić, jest dramat. Pierwszy tydzień funkcjonuję w zasadzie tylko na kofeinie, bo nie jestem w stanie zasnąć, a jak już się uda, to po dwóch godzinach się wybudzam i koniec nocy.

 

Próbował ktoś schodzić z tego stopniowo zmniejszając dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, TrzeciBratLumiere napisał:

Hej,

Jak radzicie sobie z problemem odstawienia po dłuższym okresie palenia? U mnie największym problemem są trudności w zasypianiu. Po kilku tygodniach zasypiania z THC, jak przestaję palić, jest dramat. Pierwszy tydzień funkcjonuję w zasadzie tylko na kofeinie, bo nie jestem w stanie zasnąć, a jak już się uda, to po dwóch godzinach się wybudzam i koniec nocy.

 

Próbował ktoś schodzić z tego stopniowo zmniejszając dawki?

0,5L powinno pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB A jakiś sposób, po którym nie będę umierał? 😛 poza tym, nie piję alkoholu 

@Udyr Akurat nie, nie ciągnie mnie prawie w ogóle do palenia - palę tylko u siebie w mieszkaniu, a często wyjeżdżam i w innym otoczeniu mózg się nauczył chyba, że nie ma palenia. Poprobuję te olejki, jakiś konkretny polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrzeciBratLumiere musiałbyś zacząć od 100-200mg oralnie kilka kropel.

Ja popalam 500mg w e fajku, kilka razy dziennie po kilka zaciągnięć. Jeśli się przesadzi to mogą nudności występować. 

Dobrze też działa jak przerasta faza, troszkę zdejmuje z uczucia przybicia na głowie.

Polecić nie polecę, nie korzystam z Polskich sklepów ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olejek ten do podawania doustnego jest już gotowy do spożycia prosto po zakupie. Tylko przeczytaj dawkowanie.

Ten do e fajka wlewasz i używasz jak normalny e liquid.

Np. do palenia mam taki 

IMG_20221020_182816_702.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Paliłem ponad rok dużo, często kilka razy dziennie. Jakiś czas temu przestałem palić i kilka tygodni wsz było ok, bez większych problemów. Ale mw 3-4 tygodnie po odstawieniu z dnia na dzień dostałem zaburzenia snu - bez mocnych proszköw nasennych nie mogę zasnąć - niepokój, serce wali mocno, jakąś depresja. Czy może być tak, że takie objawy mogą wyskoczyć nie od razu po rzuceniu a po ponad 3 tygodniach - miesiącu? Miał może ktoś takie objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@sasska nie ma rzeczy niemożliwych, jednak za mało info aby cokolwiek potwierdzić lub zaprzeczyć.

A żadne sytuacje stresowe się nie pojawiły u Ciebie w życiu w międzyczasie? 

Jaki wiek? Badania ogólne ok?

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Lady Green napisał:

@sasska nie ma rzeczy niemożliwych, jednak za mało info aby cokolwiek potwierdzić lub zaprzeczyć.

A żadne sytuacje stresowe się nie pojawiły u Ciebie w życiu w międzyczasie? 

Jaki wiek? Badania ogólne ok?

50 lat. Troche było stresu związanego głównie z chorobą ojca, później matka też miała problemy zdrowotne. Nie powiem, że nadmiernie się wtedy przejmowałem, martwiłem się, ale raczej w taki zwykły sposób. Fizycznie wsz. ok, jestem w dobrej kondycji, ćwiczę na siłowni

Ja już zdążyłem zapomnieć o tej marihuanie, normalnie funkcjonowałem aż tu nagle z wtorku na środę zaczęło się - nie mogę spać od tedy. Nie skojarzyłem to na początku z marychą nawet. W niedzielę byłem u psychiatry ale nie wspomniałem o tej marichuanie bo nawet wtedy nie pomyślałem że to może być efekt odstawienia. Przypisała mi progabalinę 75mg przed snem i nie dało efektu. Jeszcze dodam, że od dawna, ponad rok, biorę phenibut, ok. 1 gr  dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@sasska po 40 roku życia podobno spada poziom wytwarzanej melatoniny, do tego stres, natłok myśli, nawet posiłki mają wpływ na to jak zasypiamy i śpimy.

Najpierw proponowałabym wykluczyc czynniki chorobowe, lekarz zaleci odpowiednie badania jeśli powiesz z czym masz problem, jeśli wszystko będzie ok można będzie szukać przyczyny gdzie indziej. Osobiście nie polecam leków nasennych pod żadną postacią, może lepiej jakieś zioła? Muzyka relaksacyjna, medytacja/wyciszenie się przed snem też mogą pomóc.

 

Psychistrzy to tylko leki przepisują... 🙄  A o możliwych skutkach ubocznych poinformowała? Terapii rozumiem nie zaproponowała? Badania jakies chociaz zaleciła? 

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zleciła. Jutro spróbuję dostać się do innego lekarza. Melatoninę biorę sporą dawkę na noc ale nie bardzo to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...