Skocz do zawartości
Czupakabr

Jaki growbox 60x60x160

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem nowy w temacie. Rozglądam się za boxem, szukam wymiarów 60/60/160 i teraz tak znalazłem gotowe zestawy z lampami hps (interesuje mnie taka że względu że idzie zimno a box będzie stał w chłodnym pomieszczeniu w nieogrzewanej piwnicy, czy rośliny wytrzymają mając za boxem niskie temp? ) do tych wymiarów proponowane są 150w ale ze względu na zimne otoczenie chce dać 250w. Można tak zrobić? Chcę tam wsadzić na początek tylko 2 auto Quick one. Uda się? 

Trochę przeglądałem tematy na forum i znalazłem tego boxa ale w zestawie jest 150w. Ogólnie gotowe zestawy maja ta 150 wszedzie, a ja chciałbym zamówić wszystko w zestawie bez kombinowania i straty czasu. Pomóżcie starsi koledzy młodemu zielonemu. Czy taka 150 od wege do rozkwitu da rade? Jak mówiłem wolałbym 250w chyba że to za mocne będzie. 

https://www.progrower.eu/pl/growbox-zestaw-do-uprawy/1803-zestaw-do-uprawy-growbox-hs-60x60x160cm-hps-150w-5979021157527.html

https://www.mrgrow.pl/produkt/sredni-zestaw-growbox-mrgrow-indoor

Ten drugi ma ocenę 3,5 na 5 co z nim nie tak? 

Ogólnie chciałbym aby filtr dawał radę i żeby nie było nic czuć w domu. 

Edytowane przez Czupakabr
Growbox dylemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabr jeśli przy wyłączonej lampie mocno spadnie temperatura to mogą być problemy. Pewnie jakaś nagrzewnica by się przydała w takim wypadku. Podczas wyłączonego światła będzie zaciągać zimne powietrze z zewnątrz.

Dziwna różnica wentylatorów jest. Jeden 100m3/h a drugi wariant 187m3/h. Przy 250w hps polecalbym ten mocniejszy wyciąg.

Ogólnie nie ufam gotowym zestawom bo są strasznie źle dobrane. Najlepiej gdybyś miał dostęp do growshopu i wtedy można w jednym miejscu wszystko dobrać na miejscu.

Na 1 raz automaty to nie jest dobry pomysł, jak coś pójdzie nie tak to zrazisz się do uprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bez lampy na pewno zmarznie. Nagrzewnica hm, musiałbym inwestować w kolejną rzecz, pytanie jaka i czy dużo pradu będzie brała i czy nie przegrzeje w drugą stronę za bardzo. A jeżeli w pomieszczeniu będzie raczej chłodno 12/15 stopni i będzie na lampie to wtlaczane chłodniejsze powietrze bez używania nagrzewnicy może zrobić też lipe? Chyba że ocieplic jakoś pomieszczenie niedużym kosztem? 

Druga sprawa To gdzie w takim razie mógłbym złożyć sobie zestaw pod zamówienie i czy możecie mi pomóc z tymi wymiarami co wyżej napisane plus do tego tego hps250w (jeśli tka może być), filtr konkretny aby stojąc obok skirane w rogu nie było czuc(czy zawsze i tak coś zajdzie? ) i wszystko co potrzebne. U mnie growshopa nie ma musiałbym 1,5h lecieć zresztą wole zamówić wszystko incognito nie na mnie i nigdzie się nie pokazywać. 

Jeżeli zapewnie godne warunki to co może pójść nie tak? Szukam takiej rośliny aby nie miała bardzo mocnego zapachu, jest też druga opcja Blue mystic ale to też auto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabr jeśli przy włączonej lampie będzie 26-28'c a w nocy 15 to może mieć problem ze wzrostem. Chyba że na siłę auto chcesz to 20h włączone światło na dobę i może jakoś im nie zaszkodzi.

Automat ma to do siebie że kwitnie sam z siebie i jak coś zepsujesz to może być marny wynik.

Co do zapachu to każda śmierdzi, jeśli nie będzie nieszczelności w wentylacji to nie będzie czuć poza boxem.

Jest wiele fotorelacji w tym rozmiarze boxa, popatrz i znajdź odpowiednie rozwiązanie. Filtr z wentylatorem zazwyczaj da się w zestawie odpowiednim kupić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiam a jakby robić jej cykl nocny w nasze popołudniowe godziny gdy trzyma ciepło w domu a na noc robić oświetlenie i wtedy by grzała lampa. Ma to sens? Jeszcze raz dopytam jeżeli przy włączonej lampie na zewnatrz grow będzie 15stopni i będzie taka temp wtlaczana ale powtorze przy odpalonej lampie która by je grzala to będzie ok czy raczej będą te problemy ze wzrostem też i trzeba się postarać o te 20stopni minimum?

Tak znajduje wiele ale czy są one godne wyłożenia siana aby się potem okazało że wszystko nieszczelne źle dobrane i trzeba będzie się pozbyc wszystkiego , może ktoś zna marki z godnej strony to prosiłbym na priva. Budżet 1,5k zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Czupakabr napisał:

Rozkminiam a jakby robić jej cykl nocny w nasze popołudniowe godziny gdy trzyma ciepło w domu a na noc robić oświetlenie i wtedy by grzała lampa. Ma to sens?

czasami ma 

4 godziny temu, Czupakabr napisał:

Jeszcze raz dopytam jeżeli przy włączonej lampie na zewnatrz grow będzie 15stopni i będzie taka temp wtlaczana ale powtorze przy odpalonej lampie która by je grzala to będzie ok czy raczej będą te problemy ze wzrostem też i trzeba się postarać o te 20stopni minimum?

najlepiej powyżej 20 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na forum podobne wątki w których ludziska wykorzystują niejaki kabel grzewczy. Nie uratuje mi tej sytuacji z za niska temperatura? Jak taki kabel się montuje? W boxie? Obok na zewnątrz? Jak to działa? 

Czyli co ten box spod tego linku odpada?

https://www.progrower.eu/pl/growbox-zestaw-do-uprawy/1803-zestaw-do-uprawy-growbox-hs-60x60x160cm-hps-150w-5979021157527.html

  Mógłbym go złożyć na własną rękę ale ja się kompletnie na tym nie znam co jak kupie coś co nie będzie pasowało? I powstaną nieszczelności i będzie walić 🤣 

Jak mówiłem stacjonarne zakupy mnie nie interesują. 

Edytowane przez Czupakabr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie aby tego boxa wziąć. Tam jest 150w hPS, myślę że 250w byłaby jednak mimo wszystko za mocna do 60/60/160? Ogólnie hPS do chłodniejszego będzie na pewno spoko. No i ratowalbym się tym kablem grzewczym, jeśli ktoś mi pomoże i wyjaśni zasadę działania. Teraz mierzylem tam temp i jest w okolicy 20 stopni, nie jest źle. Przepraszam za natlok wiadomości ale brakuje mi waszych rad aby włączyć zielone światło i poleciec z tematem. Przeleciałem prawie całe forum na indoor lecz nadal potrzebuje odpowiedzi. 

Spotkałem się też z twierdzeniem że 150w to może być za mało na cały cykl zycia rosliny, prawda to czy normalnie da radę na weg i flo przy trzymaniu odpowiednich wartości? Czy wyrośnie ale słabo będzie kopac przy tej wartości zarowki? Mimo że jestem świeżak to wezmę to auto na pierwszy raz, mam dość tego syfu z ulicy, dam radę tylko potrzebuje tutaj waszych porad. 

Chłopaki czas nagli pomocy 🙏

Edytowane przez Czupakabr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taki 

https://www.growbox.pl/pl/products/zestaw-hydro-shoot-60-150w-najwyzsza-jakosc-na-kazda-kieszen-3550

A z 250w taki no ale droższy o 4 banki i wyższy o 10 centów wolałbym chyba 160 wys

https://www.growbox.pl/pl/products/zestaw-ds60-250w-daisy-plug-play-cicha-wentylacja-4311

 

Który z tych 3? 

Na lampie 250w kwiat będzie mocniejszy czy to bez znaczenia i ważna jest po prostu odpowiednia opieka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabr  Hps 150 W wystarczy na styk, potrzebujesz 18 tys im. Hps 150 W daje od 17 500 Im do 18 000 , czyli tak na styk, lepiej byłoby mieć lekki zapas, ale 250 W na powierzchnie 0,36 m2 to nie potrzebne. Trzeba mieć to minimum przynajmniej, by roślina się prawidłowo rozwijała, ale oczywiście nie sama energia świetlna o tym decyduje, ale także umiejętność prowadzenia uprawy.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Tester napisał:

@Czupakabr taki grzejnik można 

Bez tytułu.jpg

Co to za grzejnik? 

OK czyli 150 hPS. Który z tych 2 gotowych zestawów, które podałem byłby lepszy? Czy Wy jako poczatkujacy wybrali byście któryś z nich? Mam wrażenie że ten z pro ma mocniejszy filtr oraz wentylator no i jest w zestawie stacja pogody a mimo to jest tańszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Czupakabr napisał:

Co to za grzejnik? 

grzejnik do growboxa w growshopach są 

11 godzin temu, Czupakabr napisał:

Który z tych 3? 

ten pierwszy najtańszy byłby

11 godzin temu, Czupakabr napisał:

Na lampie 250w kwiat będzie mocniejszy czy to bez znaczenia i ważna jest po prostu odpowiednia opieka? 

 mogło by być więcej plonu jak byś miał boksa większego to by 150w mogło być za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stokrotne dzięki Hopy

Więc biorę tego

https://www.progrower.eu/pl/growbox-zestaw-do-uprawy/1803-zestaw-do-uprawy-growbox-hs-60x60x160cm-hps-150w-5979021157527.html

 

Brakuje mi tu czegoś jeszcze ? Na pewno miernik pH gleby, ziemia, jakieś nawozy i? 

Jaka ziemię i nawozy polecacie, zwykle z ogrodniczego się nadają czy muszą być specjalne? 

Edytowane przez Czupakabr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Czupakabr napisał:

Jaka ziemię i nawozy polecacie, zwykle z ogrodniczego się nadają czy muszą być specjalne? 

może być zwykła ziemia, a nawozy to firmowe polecam np. Canna, Plagron 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę że w tym zestawie nie ma. Wiatraka mieszającego. Polecacie jakiś mega cichy? 

I ogólnie takie pytanie piwnice strychy kurz czy ma to negatywny wpływ na rosline? 

Edytowane przez Czupakabr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabr  Kurz nie ma znaczenia poza tym, że szybciej filtr i wentylator będzie do wymiany, ważne by w miejscu, w jakim uprawiasz nie było warunków dla tworzenia grzyba , w sensie wilgotne chłodne pomieszczenia to nie najlepszy pomysł. Mieszak jakikolwiek , byle by powietrze w miejscu nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po chwilowej medytacji przyszła zmiana planów. 

Box 40x40x120 zmieści każde 2 rośliny czy w ogóle zmieści czy tylko 1? 

Jest opcja wyboru z wymiarami jak wyżej z lampa mars hydro ts600 lub hPS 70w. Mars ponoć lepszy ale czytałem że przy hPS będzie więcej zbioru natomiast przy led szybciej dojdzie roślina. Box z nazwą HS hydro shoot oznacza inna niż w doniczce uprawę czy to tylko nazwa i normalnie tam donice wchodzą? 

Jeżeli do tamtego nie wejdą 2 rośliny to ostateczna opcja sa też 2 boxy z wymiarem 50x50 na 120 lecz jeden z hPS 150w a drugi 150w hps cooltube. 

Jak wsadze boxa do szafy która będzie zamknięta będzie duszno czy wilgotno? Zapach będzie mocno wyczuwalny w takim pomieszczeniu przy dobrym filtrze zakładając że wszystko będzie szczelne w samym boxie? 

 

Edytowane przez Czupakabr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...