Skocz do zawartości
Tomiq2

Mój pierwszy ogródek - Co myślicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć witam!

Chcialem zapytać was doświadczonych, co myślicie o moim ogródku.

Jakich plonów mogę się spodziewać, czy można już to mniej więcej określić?

Jak oceniacie moja prace?

+ Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie 26.07 zasadziłem. Mamy 04.10, kiedy mogę zaczac czyścić rośliny z nawozów i kiedy zebranie plonów? Jak mogę to określić.

 

pozdrawiam 

B151DA4F-2AE2-479D-8485-4754D0FEB4A5.jpeg

6FA734B3-40A8-4DB6-9F36-91D3CAF3564B.jpeg

1E610B5B-B41E-43F6-BF21-01821A8B4852.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@Tomiq2  Witaj do plonów daleka droga to dopiero początek fazy kwitnienia, jeszcze z 2,5-3 miesiące do zbiorów. Pozdro.

A mniej więcej jakich zbiorów mogę się spodziewać z takich 2 krzaczków 

 

i jak rozpoznać czas na zebranie plonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5-3 miesiące? chyba za dużo coś @Zielone krainy musiała by być jakąś amnezją a to indica albo hybryda z już widocznymi wyraźnymi tworzącymi się kwiatami, więc poniżej 2 miesięcy będzie @Tomiq2

3 godziny temu, Tomiq2 napisał:

i jak rozpoznać czas na zebranie plonów

fachowo to po trichomach się patrzy, przeważnie ścina się jak robią się bursztynowe, ale nie jest to regułą, niektórzy wolą ścinać przy mleczakach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filozof  Moim zdaniem sprawa potrwa dłużej niż nie całe 2 miechy, ja kwitnieniu daje około 2,5 -3 miesiąca, czyli między 75 -90 dni, najdłużej na bursztyn trzymałem 95 dni na kwitnieniu.  Jednak ostatecznie i tak, jak piszesz ocena jest na podstawie obrazu trichomów.

@Tomiq2 Nie napisałeś niczego na temat roślin, jaka to odmiana , ile tam tych sztuk jest 3 ? Do tego fotoperiody czy automaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@Filozof  Moim zdaniem sprawa potrwa dłużej niż nie całe 2 miechy, ja kwitnieniu daje około 2,5 -3 miesiąca, czyli między 75 -90 dni, najdłużej na bursztyn trzymałem 95 dni na kwitnieniu.  Jednak ostatecznie i tak, jak piszesz ocena jest na podstawie obrazu trichomów.

 

@Tomiq2 Nie napisałeś niczego na temat roślin, jaka to odmiana , ile tam tych sztuk jest 3 ? Do tego fotoperiody czy automaty?

 

Ta po lewej to Lemon tree od Barneys farm a po prawej kritikal k od Kamnabia. Obydwie to fotoperiody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 06/10/2022 o 22:20, Zielone krainy napisał:

@Tomiq2 No to termin tak jak pisałem, jak to fotoperiody, ile siedziały na wegu do przełączenia na 12/12?

26.07.22 kielkowanie

17.09 - kwitnienie 
 

tyle trwało 18/6

Tak wyglada aktualnie plant

scinac zamierzam 14 listopada

plukanie zacznę już 31.10

jak myślicie będzie Ok? 

2626F522-DDFA-49F2-8CBF-6C158199CBA3.jpeg

FD024FCB-1F67-4A8D-9412-0928CFAA3585.jpeg

51DA3413-2FC0-4C65-B067-0A52ACC6FBCC.jpeg

4 minuty temu, Tomiq2 napisał:

 

zaczynam obserwacje ilosci wody jaka wypija plant i trichomow

 

 

Edytowane przez Tomiq2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu sobie zaplanował ścinkę...🤦 Bo jebnę zaraz😆😆😆😆😆 Nie da się tego zaplanowac. Patrz już za lupą 60x i czekaj na trichomy. A do tego czasu dowiedz się z neta jakie mają być te trichomy i jakie będą Ci odpowiadać. Wujek google nie boli✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, JanKowalski napisał:

Gościu sobie zaplanował ścinkę...🤦 Bo jebnę zaraz😆😆😆😆😆 Nie da się tego zaplanowac. Patrz już za lupą 60x i czekaj na trichomy. A do tego czasu dowiedz się z neta jakie mają być te trichomy i jakie będą Ci odpowiadać. Wujek google nie boli✌️

Zaplanować sobie mogę co chce, co wyjdzie w trakcie to się okaże. Zamiast się wyśmiewać to pomóż, po to jest to forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tomiq2 napisał:

Zaplanować sobie mogę co chce, co wyjdzie w trakcie to się okaże. Zamiast się wyśmiewać to pomóż, po to jest to forum. 

Oprócz wyśmiewania pomogłem 🙂 Napisalem Ci jak krowie na rowie, co następne powinieneś zrobić. A co zrobisz, to już i tak twoja sprawa przecież 😉

A wysmialem dlatego, że wszystko jest ogólnodostępne. Wystarczy CHCIEC i interesować się tym, czym się zajmujesz 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...