Skocz do zawartości
AirWalK97

Pierwszy zestaw do 2/3k pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Intensywnie zbieram sie do swojego pierwszego zestawu. Mam juz dosc wydawania horrendalnej ilosci siana na cos co spokojnie moge zrobic sam. Dosc dobrze zarabiam wiec budzet 2/3 tys wydaje mi sie miec zajebisty potencjal. Aczkolwiek max 3k z nawozami nasionami i wszelkimi akcesoriami potrzebnymi do powaznego growingu byloby idealne 😋. Oczywicie jesli mozna cos senownego i zaspokajajacego moje potrzeby co do maksymalnej jakosci tego co wyhoduje za mniejsze pieniadze - I’m opened. Nie ukrywam ze niewiele wiem a wiedza w internecie jest na tyle roznorodna ze chuj wie kogo sluchac.. Tak wiec chłone informacje zewsząd gdzie tylko sie da…

Do rzeczy!

Jestem zaawansowanym daily koneserem palenia wiec mam dosc wysoka tolerancje na wszystko i aktualnie musze sie ratowac kupowaniem kurewsko drogich cali bagow. 
Wlasciwie growing tylko takich genetyk mnie interesuje wiec zestaw jak najbardziej pod takie roslinki. 

Moje ulubione to :

Granddaddy Purple

Runtz / White Runtz

Nothern Lights

Wszelkie odmiany GELATO

GSC

Ice Pie

Chcialbym posadzic 4/5 krzakow na raz wiec podejrzewam ze namiot nie moze byc zbyt maly..

Nie wiem tak naprawde czy takie rzeczy maja znaczenie.. W kazdym razie bardzo prosze o pomoc!

Wolne konopie!

essa

 

 

Edytowane przez AirWalK97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AirWalK97  Na 4 krzaki wystarczy 60x60 namiot, no chyba że chcesz dać długiego wega to 80x80. Panel pod 60x60 - Mars Hydro TS 1000, a na 80x80 dałbym Lumatek attis 200 W. Jak 3 tys. zł chcesz przeznaczyć to Lumetek attis 200 W i namiot 80x80 czyli 0,64 m2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pierr1947 W zlotowkach 😄 wydaje mi sie ze zestaw za 3k euro na start to przesada 🤣 

@Zielone krainy 80x80 brzmi swietnie! W zasadzie to jestem zdziwiony ze taki maly wystarczy.. moze nie slusznie mam wizje ze krzaki potrzebuja duzo przestrzeni 🤣🤔

Polecisz jakis sklep na ktorym moge zlozyc pelny zestaw boxa i osprzetu do niego potrzebnego ? Filtry akcesoria itp.. Lampe zamowie z jakiegos innego zrodla ale fajnie byloby moc zlozyc reszte do jednej paczki 😄

Edytowane przez AirWalK97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AirWalK97  Powierzchnia 0,64 m2 pozwala na uzyskanie plonu w granicach 500 g, ja przynajmniej tyle z lekką ręką z takiej powierzchni bym wyciągnął na panelu Lumatek, jak cię plon do pół kilograma zadowala to 80x80 i Lumatek attis 200 W.  Ja wszędzie udaje się osobiście, niczego nie zamawiam, znajdź jakiś growbox w twojej okolicy i zrób sobie wycieczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Pierr1947 napisał:

@AirWalK97 Napisałeś poważny growing hehe i że dobrze zarabiasz plus namiot nie może być zbyt mały 

Fakt byc moze niepotrzebnie uzylem slowa powaznie.. moze dlatego ze na forum widzialem duzo postow z zestawami za 500pln wiec 3k wydawalo mi sie „powazniejsze” haha 👀

@Zielone krainy Rozumiem. A co z podatnoscia na upgrade setupu? Wiekszy namiot = sie zmiana lampy czy ta ktora poleciles da rade do wiekszych boxow? Jesli tak to do jakich wymiarow max? Budzet mam elastyczny ale chce sprawdzic czy dam rade i jesli jakosc plonu mnie zadowoli to wjezdzam na grubo 🤣

Edytowane przez AirWalK97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AirWalK97  Każda powierzchnia uprawa wymaga dopasowanego do niej oświetlenia, jakie jest adekwatne do danej powierzchni, aby roślina w każdej fazie była dostatecznie doświetlona, bo energia świetlna pozwala jej się rozwijać i czerpać substancje odżywcze z ziemi.  Lumatek attis 200 W udźwignie powierzchnie do 80x80, czyli 0,64 m2 na kwitnieniu z wysokim jakościowo skutkiem, ale większa powierzchnia będzie zmniejszała jego potencjał świetlny, bo światło zostanie bardziej rozproszone. Oczywiście na wegu to przejdzie, jak go dasz na 1 m2 , ale kwitnienie na tym ucierpi w skutkach i wyjdzie gorzej niż jak byś go dał na 80x80, czyli 0,64 m.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...