Skocz do zawartości
Mlodygrower

Marshydro ts600. 60x60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnie posiadam box 60x60 oraz lampę marshydro ta 600

Zaczynam wkrótce z projektem 3 automaty 

Przy ostatniej uprawie wydawało mi się ciut za mało światła więc postanowiłem zmontować jakby obramowke w koło Marsa i dodać 16 gniazdek GU10 by wpiąć dodatkowe ledy 🙂

 

co o tym sądzicie i jakie powinny to byc ledy ?

received_404983391718017.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr gu10 nie grzeją się więc jest git ale myślałem że jak będę miał niska temp w niektóre mogę wkręcić zamiast LED halogena te małe dają nawet taka spoko temperaturę że przy niższych temp mogę w automatach świecić 24h co podtrzyma temp 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mlodygrower pamiętaj że nadmiar światła też może szkodzić.

Na początku ich życia i tak pewnie będziesz używać tylko ts600, więcej światła na weg nie trzeba.

Jak zaczną kwitnąć będziesz mógł śmiało je bombardować mh + żyrandoled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak na sam początek i Wega mars starczy spokojnie , lecz już wiem co się dzieje jak wchodzą na flo jak potrafią wystrzelić i zauważyłem ostatnio że brakuje tego światła nie oszukujemy się 😉

Co prawa jeszcze dużo czasu zanim odpalę żyrandole ale wiadomo lepiej być przygotowanym wcześniej dlatego może masz jakiegoś linka z dobrymi halogenami lub ktoś prowadzi jakąś fotorelke 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V-tac, solhetta z Ikei. W ostateczności philipsy.

Pewnie tak 13-15w 3000-4000k, i napewno mniej ich będziesz musiał włożyć niż tych GU10.

Sądzę że max 6 sztuk wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Udyr zgłupiałem z tym oświetleniem powiem szczerze bo ludzie piszą ze hydro Mars to taka najniższa Półka i już sam nie wiem co mam zakupić żeby rezultaty były super 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam lampy z jeszcze "niższej" półki i zazwyczaj koło 100g jest z 0,16m2.

Sama lampa nie da Ci dobrego zbioru, wiele czynników się na to składa. Jak nie masz dużo kasy to musi Ci to wystarczyć. Są jeszcze viparspectra i bestva z niższej kategorii cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...