Skocz do zawartości
skrunda1

recepta na medyczną marihuane - padaczka i łuszczyca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowną społeczność tego forum!  Postaram się opisać trapiący mnie problem względnie zwięźle, W marcu 2007 roku (gdy miałem 15 lat) trafiłem do szpitala po moim pierwszym, nagłym napadzie drgawek i utracie przytomności. Byłem wtedy w szpitalu kilka dni, miałem zrobione wtedy na miejscu badania, przy wypisie ze szpitala otrzymałem kartę informacyjną, z rozpoznaniem jednosłownym: padaczka. Od razu wtedy przypisano mi Depakine Chrono oraz Tantum Verde (leki na padaczke) które przyjmowałem regularnie przez kolejne 8 lat. Pół roku po tym wydarzeniu trafiłem po raz kolejny do szpitala, po kolejnym napadzie padaczki, również w 2007 roku w październiku. Zwiększono mi wtedy dawke depakine chrono na taką dość końską, i później już żadnych napadów nie miałem, aż do dzisiaj. Kilka lat później, bo w roku 2012 miałem pierwszy kontakt z "uliczną marihuaną" którą od czasu do czasu sobie popalałem, w tamtym czasie przestałem zażywać depakine chrono na padaczke, wspólnie z neurologiem przez rok schodziliśmy do coraz mniejszej dawki tego leku, aż w końcu odstawił mi go całkowicie. Badania EEG wychodziły mi bardzo dobrze, bez przyjmowania oficjalnych leków na padaczke. Jednakże lekarz przy odstawianiu depakine chrono nic nie wiedział o tym, że popalam sobie trawke. Popalam ją sobie tak już 10 rok od czasu do czasu, napadów nadal brak, ale ostatnio rozmawiając z kolegą zahaczyliśmy o temat marihuany medycznej, która jest w tym kraju w końcu legalna i na którą recepta teoretycznie (chyba?) powinna mi w moim przypadku przysługiwać. A jeżeli mogę się tym legalnie leczyć to dlaczego mam robić to nielegalnie, pracuje zarabiam nienajgorzej i nie będzie dla mnie problemu zapłacić te 600 zł za 10 gramów, chciałbym po prostu móc się nie stresować i nie chować się po krzakach jak przestępca z jointem, czuje się na to za stary. Tylko pytanie czy papiery które mam z 2007 roku (sprzed 15 lat) są wystarczające, recept na depakine chrono już nie mam, nie znajde ich na internetowym koncie pacjenta bo były wystawiane zanim ono powstało i wszystko było tak papierowo wystawiane wtedy. Dodam jeszcze, że w kwietniu tego roku stwierdzono u mnie też łuszczyce na co również mam papier (wynik biopsji) a wyczytałem w internecie że przy łuyszczycy również można się starać o recepte. Pytanie do was więc brzmi: Czy ktoś się orientuje może czy na papiery stwierdzające padaczke sprzed 15 lat jest sens wgl ubiegać się o recepte? Drugie pytanie, czy jest na forum ktoś kto otrzymał recepte na MJ na leczenie łuszczycy? Pozdrawiam

Edytowane przez skrunda1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jest tak, że w klinikach konopnych wypełniasz formularz zgłoszeniowy. Będzie na pewno rubryka na dolegliwości / nawet na opisanie historii choroby. Zapewne gdzie trafisz (od razu napisze, nic nie polecam, Google opinie albo swój nos) lekarz to zweryfikuje przez formularz zgłoszeniowy, czy w jego ocenie nadajesz się do leczenia przez medyczną marihuanę. Są schorzenia, choroby, dolegliwości w których jest bardzo pomocna. Są takie w której nie jest to lek pierwszego wyboru dla lekarza. Pamiętaj że rozmawiasz z lekarzem, pomimo tego że legalne na byle co nie przepisze, wiadomo po co tam się idzie. Dla świętego spokoju, to że lek to wiadomo było przed naszą erą 😂 szczerze gadasz co Ci dolega, jak to używałeś i jak Ci to pomagało. Masz historie z przed 15 lat to to napisz albo powiedz. Na pewno nie zaszkodzi. Pozdro i dużo zdrowia 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...