Skocz do zawartości

edek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez edek


  1. @Truman Dzięki. Czytam i oglądam. Bardzo ciekawe. Nie wiedziałem, że są automatyczne regulatory PH 🙂

    @doominik A jakie zestawy wilma masz w namiotach? Z tego co pamiętam masz 3. Jakiś mały na wege, duży na wege 120x120 i  flo 240x120. Wszędzie masz ten sam zestaw tj. 16x11l   https://www.growbox.pl/pl/products/system-hydroponiczny-na-16-roslin-donice-11l-wilma-xxl-3568 . Ja bym dał takie ale szukam jakiegoś innego do pierwszego namiotu wege który miałby mniejszy rozmiar ale weszło 9 małych roslin.

    ?


  2. Ja wiem czy na głęboką? 🙂 Kiedys uprawiałem pomidory i truskawki w hydroponice. W sumie jakieś podstawy mam. A co do ilości to myślałem o 9 aż w namiocie 120x120 ale widzę gotowe zestawy na ten rozmiar na 16 roślin więc może czemu nie 🙂 pytanie tylko czy to nie będzie za ciasno.

    • Like 1

  3. A mam jeszcze jedno pytanie. Myślę nad uprawą w hydroponice. Jeszcze w sumie nie zdecydowałem ale jest mi blisko do tego 😉 System można zbudować samemu albo można kupić gotowy. Jednak przy tych gotowych nie bardzo widzę sensowne rozwiazani co do wielkosci. Bo np. https://www.growbox.pl/pl/products/system-hydroponiczny-na-16-roslin-donice-11l-wilma-xxl-3568 dla donic 11l jest upchane 16 na trochę ponad metrze kwadratowym. Czy to nie jest za ciasno w fazie kwitnienia?

    @doominik Czy Ty uprawiasz w hydroponice?


  4. Przymierzam się do pierwszej uprawy i zastanawiam się jakie są plusy i minusy różnych rodzaju podłoża/technologii uprawy. Z tego co wiem są trzy najpopularniejsze:

    1. Uprawa w ziemi

    pulsy:

    • tanie rozwiązanie
    • możliwość stosowania nawozów mineralnych i bio
    • możliwość stosowania ziemi all mix (wygoda dla początkujących)

    minusy:

    • ciężko dokładnie sprawdzić zawartość składników odżywczych w ziemi

     

    2. Uprawa w kokosie

    pulsy:

    • tanie rozwiązanie
    • możliwość stosowania nawozów mineralnych i bio

    minusy:

    • ciężko dokładnie sprawdzić zawartość składników odżywczych w podłożu

     

    3. Uprawa hydroponiczna

    pulsy:

    • precyzje dawkowanie nawozu
    • wysokie plony

    minusy:

    • drogi system przy zakupie
    • ryzyko zalania
    • można stosować tylko nawozy mineralne

     

    Co można jeszcze dodać?

     


  5. @doominik Czy dobrze rozumiem cykl?

    1. 2 tygodnie w inkubatorze czyli jakimś małym namiocie w którym też musi być lampa. Bez wiatraków i wyciągów? Jak z nawilżaniem?

    2. 2 tygodnie Mini namiot- też jakaś lampa. Bez wiatraków i wyciagów? Jak z nawilżaniem?

    3. 2-3 tygodnie Namiot wege 120/80 i tutaj masz lampę 2 x mars ts600.

    Konic cyklu wege 6 tygodni.

    4. Do namiotu z dobrymi lampami na flo (też jakieś 6 tyg).

     

    W międzyczasie jak pierwsze są na etapie mini namiotu to produkujesz kolejne które bedą opóźnione 2-3 tygodnie. Tak?


  6. @doominik O tym nie pomyślałem 🙂 ale tu mam inne pytanie czy podczas wegetacji rośliny mogą być ciaśniej? Bo Skoro chciałbym upchać docelowo 18 roślin w takim namiocie na czas  kwitnienia to te same rośliny mogą być podczas wegetacji w powiedzmy połowę mniejszym? No i drugie pytanie co do lamp. Czy to nie wyjdzie na to samo jakbym dawał im połowę mocy podczas wzrostu (bo to tak chyba mniej więcej wychodzi)?


  7. @Bob drzewny @doominik  No właśnie widziałem ale do tego dochodzi VAT i cło. Spider Farmer ma swój sklep w Niemczech (UE) i nie ma tych kosztów. Jest drożej niż u USA ale taniej niż PL.

    Zrobiłem sobie taki pierwszy zestaw na ich materiałach. Co o nim myślicie?

     

    namiot: Spider Farmer® 8’x4’x6.5′ 240cm x 120cm x 200cm Indoor Grow Tent ------>>>> https://spiderfarmer.eu/products/240x120x200cm-indoor-grow-tent/

    Lampy: 2x Spider Farmer® SF4000 450W. Mają być do wzrostu i kwitnienia ------>>>> https://spiderfarmer.eu/products/sf-4000-led-450w/

    Pompa wyciagowa, z filtrem węglowym sterowana temperaturą i wilgotnościa: Spider Farmer Intelligent 6 Inch Inline Duct Fan with Temperature Humidity Controller ----->>>>> https://spiderfarmer.eu/products/intelligent-6-inch-inline-duct-fan/

    nawilżacz: Spider Farmer 4L Cool Mist Humidifier for Indoor Room ---->>>>  https://spiderfarmer.eu/products/4l-cool-mist-humidifier/

     

    Warto iść w takie rozwiązanie czy jest przepłacone?

    Co jeszcze mi brakuje? Czy potrzebuję filtra na wejściu żeby nie wchodziły jakieś pleśnie/grzyby?

     


  8. Hej. Mam pytanie. Chcę kupić boxa na 18 roślin. Dobrym wyborem wydaje mi się box 120x240 + lampy LED 2x600W. Czy możecie polecić jakieś konkretne modele + pozostałe wyposażenie (nawilżacz, wentylator mieszający, pompa powietrza, filtr węglowy, sterowanie temp. i wilgotnością) Lepiej składać wszystko samemu czy taniej wyjdzie kupić gotowy zestaw? Wiem, że każdy element jest opisany na forum ale przyznam się, że czytam już dość długo i powala mnie mnogość sprzętu. 


  9. @doominik Chyba trochę źlę napisałem. Chodziło mi o to, że 1,2 x 1,2 + 1,2 x 1,2 to pole 1,2 x 2,4. I to rozumiem, że ogarną mi 2 lampy 450W które podałeś czyli Lumatek ZEUS 465W. Problem jest to, że są trochę drogie. Te migro aray wychodzą taniej. Da się coś zrobić taniej? Jeszcze raz napiszę, że nie chcę mieć tego w namiocie tylko na stole w pokoju.@doominik No właśnie się nie zrozumieliśmy. Chodziło mi o to, że 1,2x1,2 + 1,2x1,2 to 1,2x2,4. I to rozumiem, że ogarną mi 2 lampy 


  10. Hej. Jakie byście polecali panele na powierzchnię 120x240 (myślałem o 2 sztukach). Będą bez boxa ale w pomieszczeniu. Ma pod nie wejść 18 krzaków (dwa kwadraty po 9 sztuk). Najlepiej z regulacją bo z tego co czytałem to do wege może być połowa mocy (powiedzmy) 2x300 W a do kwitnienia 2x600W.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...