Skocz do zawartości
TrzeciBratLumiere

Obumarłe końcówki włosków - niedobory?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Moja roślina jest w trakcie 2-3 tygodnia kwitnienia. Dziś zauważyłem, że niektóre włoski kwiatów mocno ciemnieją, jakby były spalone. Myślałem, że może wina zbyt bliskiej odległości od lampy (niestety namiot 1.4 metra okazał się za ciasny), ale widzę, że niektóre na niższych piętrach też to mają. Z drugiej strony są też całkowicie zdrowe topy.

 

Podejrzewam, że to jakieś niedobory. Korzystałem z ziemi royalmix od plargona, do 6 tygodnia bez żadnych nawozów, od dwóch tygodni stosuję florovit do roślin kwitnących. Nie znam pH ziemi, ale wiem, że według danych producenta, jest zbyt zasadowa na uprawę konopi. Nie było natomiast do dziś żadnych problemów, które wskazywałyby na niedobory, czy brak wchłaniania substancji odżywczych.

Jeszcze mam obawę (raczej niczym nieuzasadniona, ale jestem panikarzem), że jest to pleśń. Mam wilgotność w okolicach 60%, co przy dużych temperaturach znaczy sporo wody w powietrzu. Do tego zarodniki grzybów mogły mieć kontakt z rośliną - w pobliżu wlotu powietrza wylała mi się puszka z zepsutą żywnością (uszkodziła się w transporcie, po otwarciu zawartość była czarna) - niby nic nie wleciało do środka, ale mogło zostać zassane przez wiatraki. Z drugiej strony kompletnie mi to nie wygląda na pleśń.

 

Na zdjęciu słabo, ale można zobaczyć tak nienaturalnie powyginane końcówki - one właśnie są spalone.

IMG_20220705_133631.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...