Skocz do zawartości
Granio993

Popalone końcówki młodych liści proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam spory problem gdyż z moimi roślinami dzieje się coś niepokojącego i nie jestem w stanie stwierdzić co im jest.
Więc tak rośliny rosną w tunelu nie pokazywały żadnych niedoborów podlewane są odstaną wodą i co jakiś czas zalecana dawką nawozów advanced nutrients.
Tydzień temu zauważyłem niepokojące objawy na jednej roślinie w postaci usychajacych nowych liści oraz delikatnego żółknięcia górnych liści, na dole wszystko ok. Wróciłem na miejsce po kilku godzinach i zauważyłem że na kolejnych 2 roślinach występuje to samo lecz w mniejszym stopniu. Pozostałe rośliny rosną ok bez żadnego szwanku. Na przenawożenie mi to nie wygląda gdyż dotyczy samych czubków roślin. Przelanie też raczej wykluczam bo reszta roślin jest ok poza tym jest gorąco po ponad 30 stopni i gleba suszy się w mig. Tunel cały czas otwarty drzwi i okna.
Te żółte przebarwienia na liściach dotyczą tylko jednej roślinie
PH w okolicach 6 mierzone płynem heliga
Jeszcze jedna dziwna rzecz się stała dosłownie jeden pęd na roślinie zaczął więdnąć całą reszta rośliny jest ok a jedna odnoga zwiędła oglądałem ja i nie zauważyłem żadnego złamania czy pęknięcia.

resize1656514130944.jpg

resize1656514130012.jpg

resize1656514130488.jpg

resize1656514129084.jpg

resize1656514129561.jpg

resize1656514128075.jpg

resize1656514128588.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Granio993 mogło je przysmalić od wysokiej temperatury

6 godzin temu, Granio993 napisał:

Jeszcze jedna dziwna rzecz się stała dosłownie jeden pęd na roślinie zaczął więdnąć całą reszta rośliny jest ok a jedna odnoga zwiędła oglądałem ja i nie zauważyłem żadnego złamania czy pęknięcia.

też zauważyłem takie zjawisko przy dużych roślinach, nie wiem jak to wytłumaczyć to jest chyba naturalne przy dużych krzakach że odgałęzienie usycha, to tak jak z liśćmi, to jak roślina większa to całe duże odgałęzienie potrafi uschnąć po mimo tego że jest zdrowa, to chyba naturalne jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Szwagrom napisał:

@Granio993 Out czy indoor ? 

 

Szklarnia foliowa czyli raczej outdoor 

16 godzin temu, Kibic napisał:

@Granio993 mogło je przysmalić od wysokiej temperatury

 

Chyba na to wygląda bo wstawiłem 2 wiatraki w tunel temperatura spadła i już powoli wracają do siebie bo podrosły i nowe odrosty zdrowe są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagrom
Napisano (edytowane)

@Granio993 Nawoziłeś może mineralnymi nawozami? Chociaż popalenie od nawozów wygląda troszeczkę inaczej, więc to raczej od słońca je tak przysmażyło.

Edytowane przez Szwagrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szwagrom napisał:

@Granio993 Nawoziłeś może mineralnymi nawozami? Chociaż popalenie od nawozów wygląda troszeczkę inaczej, więc to raczej od słońca je tak przysmażyło.

No advanced nutrients to przede wszystkim mineralne nawozy ale na pewno nie popalilem bo stosuje dosyć rzadko i umiarkowanie jak zaleca producent . Raczej to była temperatura bo wstawiłem 2 wiatraki rośliny podrosły  a nowe odrosty są normalne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagrom
Napisano (edytowane)

@Granio993 Więc to na pewno od zbyt wysokiej temperatury, albo przypaliłeś żarówką, miałem identyczną sytuację jak uprawiałem w pc-boxie roślinki przerosły mi puszkę mnie nie było w tym czasie i szczyty były zbyt blisko żarówek, niektóre mi się spaliły jak u ciebie, musisz uważać mordzia, łatwo stracić wszystko.

Edytowane przez Szwagrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...