Skocz do zawartości
Rolnikmchu420

Suszenie próżniowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Growerów!

Ostatnio natrafiłem na artykuł na leafy o alternantywnych metodach fast dryingu. Moją uwagę przykuła metoda suszenia próżniowego (powszechnie stosowana w produkcji medycznej marichuany) polegająca na początkowym zamrożenu topów suchym lodem(tak aby zamrozić cała wode w topach) i późniejszym zamknięciu topów w próżni, tak, aby pod wpływem niskiego ciśnienia woda zgromadzona pod postacią lodu wyparowałą dzięki sublimacji. Zastanawiam się, czy podobny efekt możnaby uzyskać w zwykłej komorze próżniowej.

Dajcię znać jakie macie przemyślenia na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

technicznie w warunkach domowych bardzo trudne do realizacji, bo niską temperaturę trzeba utrzymywać przez cały czas suszenia

alternatywną techniką jest suszenie w zamrażarce, w pojemniku wypełnionym suchym lodem- zajmuje więcej czasu ale efekty powinny być równie dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o suszenie w suchym lodzie? Ładujesz do plastikowego pojemnika suchy lód, na to kładziesz topy, zamykasz przykrywką z kilkoma dziurkami i wkładasz do zamrażarki na tydzień-dwa aż suchy lód się ulotni. Suchy lód dostaniesz jak zamówisz przez Internet lody Willsch dla rodziny. 😉 

UWAGA: Jestem tylko teoretykiem, sam nigdy tak nie suszyłem i preferuje "klasyczne" metody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...