Skocz do zawartości
Profuturo

Siema wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim, jestem początkującym ogrodnikiem i mam zajawkę na chodowanie pomidorków😁

Skompletowałem już trochę sprzętu:

-Growbox Dark Street 90 v4.0 90x90x178cm,

-Grow The Jungle The Jackson 250W Lampa LED Grow

-ziemia lightmix, doniczki 12l, 

-nawozy biogrow, root Juice, bio bloom, topmax, PH -, ph+

-Wentylator AXIAL-FLO Ø125 Turbo, 243 m³/h

-Garden HighPro PROFAN 20W

-Filtr węglowy Croco Filters 230-350m3/h fi 125mm

- stacja pogodowa, dobry miernik PH wody. 

W planie mam postawić cztery planty, pytanie czy na pierwszy raz sezony czy auto. Drugie pytanie czy do mojej lampy dokupić regulator mocy za 250 ziko, czy nie ma sensu wydawać pieniędzy. Jakieś podstawy wiedzy teoretycznej mam, mam nadzieję że koledzy podzielą się wiedzą praktyczną😉. Coś dokupić jeszcze ewentualnie zmienić? Box już postawiony warunki w nim temp od 22 do 28 stopni, w nocy ok 18 i wilgotność od 50 do 60 (posiadam w razie czego nawilżacz). Pomiary robiłem przy włączonej lampie i mieszającym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Profuturo na pierwszy raz to fotoperiody

6 minut temu, Profuturo napisał:

Drugie pytanie czy do mojej lampy dokupić regulator mocy za 250 ziko, czy nie ma sensu wydawać pieniędzy

to twoja decyzja, na wegu z poczatku można na mniejszej mocy, ona nie ma regulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam się zdziwiłem że nie ma, dopiero po czasie rozkminiłem że są wersję z regulacją i bez

14 minut temu, Kibic napisał:

@Profuturo na pierwszy raz to fotoperiody

to twoja decyzja, na wegu z poczatku można na mniejszej mocy, ona nie ma regulacji?

Mniejsza moc ma wpływ na roślinkę czy chodzi o oszczędność prądu, może ewentualnie ją wyżej podnieść na wegu? 

Jeszcze jedno, czy wykiełkowane fotoperiodowe maleństwa można od razu do docelowych doniczek czy zastosować przejściowe kubeczki plastikowe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Profuturo napisał:

Jeszcze jedno, czy wykiełkowane fotoperiodowe maleństwa można od razu do docelowych doniczek czy zastosować przejściowe kubeczki plastikowe? 

można od razu do docelowych

8 godzin temu, Profuturo napisał:

Mniejsza moc ma wpływ na roślinkę czy chodzi o oszczędność prądu, może ewentualnie ją wyżej podnieść na wegu? 

chodzi o oszczędność, z początku rośliny nie muszą mieć full mocy, growerzy często podkręcają lampy jak rośliny są większe albo wchodzą w fazę kwitnienia, trzymaj lampę tak aby rośliny się nie wyciągały i nie zbijały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23/05/2022 o 08:06, Kibic napisał:

można od razu do docelowych

chodzi o oszczędność, z początku rośliny nie muszą mieć full mocy, growerzy często podkręcają lampy jak rośliny są większe albo wchodzą w fazę kwitnienia, trzymaj lampę tak aby rośliny się nie wyciągały i nie zbijały 

Tzn mozesz wytlumaczyc ? 

Nie wyciagaly i nie zbijaly co masz na mysli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kubaxxx1993 nie wyciągały żeby nie rosły do góry patyczaki takie, a nie zbijały to że roślina zbyt niska jest i piętra liści blisko taka sałata żeby nie była 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...