Skocz do zawartości
Legenda

Na początku lepiej out potem in czy na odwrót?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Wczoraj nasio wylądowały do wody (green Crack, afghan kush, 3xblue cheese, royal critical automatic).

No i chce je od razu walnąć w duże doniczki, do boxa wchodzą takie 4 i bym chciał 3 wystawić na out, potem może zamieniać, w sensie że te co są w namiocie zamienić z tymi out. Kwestia światła słonecznego, bo rano najwięcej mi pada, dokładnie tam nie wiem do której itd, ale z rana najwięcej wali.

Chyba, że lepiej te 4 dać do namio, a resztę odpuścić czy opcja nie taka zła?

Czy bez stałego światła nie ma sensu?

Albo za wcześniej na takie rzeczy i lepiej by było w lato dać je na out i dać matce naturze rękę do popisu? 

Pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tester , jeśli dobrze pamiętam to green Crack, critical i bluebchessa, można jak najbardziej na dwór i do namio out/in.

Dlatego skąd moje pytanie, bo mam 7 nasio, 4 donice duże mi wejdą (duże by się nie bawić z przesadzaniem itd). Dlatego czy mogę te 4 dać in, 3 out i albo te in zamieniać z out lub te, co out niech będą cały czas out np, do czasu gdy te in nie skończą cyklu.

I nasunęło mi się, póki nie wykiełkowały by zamienić żarówkę z 250 w na 400 hps i ostatnio kupiłem wentylator z programatorem. Otwór jest z tyłu prawie na samej górze, a drugi otwór z boku, nieco niżej połowy wysokości namio(chyba 140 lub 120 cm, wysokości ma namiot, nie mniej, nie więcej) i gdzie lepiej dać ten wentylator, czy teraz już go ogarnąć, a odpalić go nie wiem kiedy by najlepiej? O i jeszcze ostatnia rozkmina, czy powiesić lampę (hps) najwyżej i nie zmieniać jej wysokości? Czy bardziej zależy to od ilości W w żarówce lub mogę dać ją na samą górę i tyle?

 

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Legenda napisał:

Dlatego skąd moje pytanie, bo mam 7 nasio, 4 donice duże mi wejdą (duże by się nie bawić z przesadzaniem itd). Dlatego czy mogę te 4 dać in, 3 out i albo te in zamieniać z out lub te, co out niech będą cały czas out np, do czasu gdy te in nie skończą cyklu.

zrób tak żeby nie zaburzać im cyklu

napisałeś chaotycznie pytania

9 minut temu, Legenda napisał:

i ostatnio kupiłem wentylator z programatorem. Otwór jest z tyłu prawie na samej górze, a drugi otwór z boku, nieco niżej połowy wysokości namio(chyba 140 lub 120 cm, wysokości ma namiot, nie mniej, nie więcej) i gdzie lepiej dać ten wentylator, czy teraz już go ogarnąć, a odpalić go nie wiem kiedy by najlepiej?

wlot niżej, wyciąg na górę

10 minut temu, Legenda napisał:

O i jeszcze ostatnia rozkmina, czy powiesić lampę (hps) najwyżej i nie zmieniać jej wysokości? Czy bardziej zależy to od ilości W w żarówce lub mogę dać ją na samą górę i tyle?

jak dasz za wysoko to mogą się wyciągać rośliny, trzeba na odpowiedniej wysokości trzymać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester

1 minutę temu, Tester napisał:

zrób tak żeby nie zaburzać im cyklu

napisałeś chaotycznie pytania

Tak, wiem. To moje drugie podejście, dlatego chcę teraz poważnie i już same odmiany, sugerują same za siebie 😎(nie no, jedynie że nie same auto i lato blisko).

4 minuty temu, Tester napisał:

wlot niżej, wyciąg na górę

16524766476979071189606250901351.thumb.jpg.86e98710ec59196492edccec5dd40e5d.jpg

15 minut temu, Tester napisał:

jak dasz za wysoko to mogą się wyciągać rośliny, trzeba na odpowiedniej wysokości trzymać

Sprawdzałem to one tak mniej więcej 70 cm, mogą mieć, ale różnie może wyjść. Czyli nie ustawiać od początku na samej górze, tylko w miarę cyklu tym wyżej, tak jakby?( To ten aspekt ogarnę, miałem do czynienia z cfl).

16524767129073512774516692937274.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Legenda napisał:

Czyli nie ustawiać od początku na samej górze, tylko w miarę cyklu tym wyżej, tak jakby?

sprawdz tylko jaka temperatura przy szczytach bedzie bo 400w hps trochę generuje ciepła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Tester napisał:

sprawdz tylko jaka temperatura przy szczytach bedzie bo 400w hps trochę generuje ciepła 

Tak, wiem. Jednak dam sobie spokój, ta 250 daje spokojnie radę. Najwyżej bym przetestował hps/mh, warta w ogóle uwagi? Czy sam hps lepszy?

W sumie mi się przypomniało, że przy 400w, temp podskakiwała nawet i do 70, chyba i to w zimę. Ciepło nadchodzi, a ja myślę o większej W żarówce xD

12 godzin temu, Tester napisał:

wlot niżej, wyciąg na górę

Tak mam niby właśnie, a mi chodziło bardziej, że zakupiłem wenty " airRoxy wentylator osiowo-kanałowy quiet (silent) 100mm 104m3" i chyba po kiego chuja mi on xD, chyba że kwestia powietrza lub że z tą matą CO2, wieje na nią i bardziej wchłania czy coś i powietrze dla roślinek. Dlatego warto to zakładać w ten wolny otwór górny czy gdy temperatura za duża czy coś?

A te maty też właśnie https://www.growweed.pl/pl/p/Generator-CO2-Mata-generujaca-CO2-WKLAD-/1508, taką mam i niby one po miesiącu do wyjebania, to prawda? W ogóle są one warte kupna czy wasting time and money😁

Tylko bym się dowiedział o tych 3 kwestiach i koniec tematu, pozdro😎

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Legenda napisał:

Najwyżej bym przetestował hps/mh, warta w ogóle uwagi? Czy sam hps lepszy?

wystarczy hps 

miałem mate CO2 krzaki szybko rosły ale trzeba by było testy zrobić żeby porównać

a wentylacja to przecież podstawa dobrze jak jest wlot i wylot 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic

6 minut temu, Kibic napisał:

wystarczy hps

Właśnie pytam pod kontem zakupu, bo szmelc który liczę, że pociągnie jeszcze trochę bym wymienił, ale to może w sumie żarówkę kupić i tyle na razie, na Starówce nie smigunce, a skoro wystarczy hps, to już wiem wszystko, dzięki;)

 

12 minut temu, Kibic napisał:

miałem mate CO2 krzaki szybko rosły ale trzeba by było testy zrobić żeby porównać

Właśnie kurcze zauważyłem, że podrosły i w moim przypadku pomogło z wilgotnośćia, powietrzem w namio.

 

Słyszałem, że wentylkiem działają z matą i skoro, według producenta szerokość tej maty, co mam będzie po miesiącu do wymiany za 30 zł chyba to dla mnie styknie

23 minuty temu, Kibic napisał:

ale trzeba by było testy zrobić żeby porównać

Wilgotność powietrza mierzę, poprawiła sie po macie ( bo nwm czy daje coś prócz tego jeszcze) i inne testy (temp, woda no staram się te 6 coś pH), więc fajnie po moim zaniedbaniu, że wyszła mi konkret herbata, jak dla mnie 😁, a teraz ojej aby nic ani nikt nie przeszkodziło, a będzie baja😁

 

20 minut temu, Kibic napisał:

a wentylacja to przecież podstawa dobrze jak jest wlot i wylot 

 

Tak mam, wysyłałem wyżej foto.

A i wspominałem gdzieś o wenty jaki mam i co mam z nim zrobić?

Walnąć w ten wlot wolny? Też gdzieś zdj jest, bo jak zbędny to po kiego mi to 😁

Pan Buch z Wami😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...