Skocz do zawartości
Tester

Zwierzyna na spocie/szkodniki jak sobie z nimi radzić

Rekomendowane odpowiedzi

Przy uprawie outdoor nierozłącznym elementem jest zwierzyna i różne szkodniki, np dziki potrafią przeorać całą miejscówkę a sarny zjeść krzaki, co w takim przypadku robić aby uchronić cenne roślinki? Najlepszym rozwiązaniem jest wykonać solidne ogrodzenie z siatki choć nie każdy ma taką możliwość, są też różne preparaty przeciw zwierzynie chociaż nie zawsze się sprawdzają, a absolutnie podstawą przy uprawie outdoor powinien być środek na ślimaki w granulacie np ślimakol, ponieważ gdy roślinki są małe w śród traw po deszczu ślimaki aż roją się i zjadają małe zielone roślinki dla tego o tym trzeba pamiętać. Jeśli masz pytania związane ze zwierzyną i szkodnikami to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Palacz najlepszym sposobem to środek przeciwko ślimakom, takie granulki i rozsypywanie wokół roślin, ślimaki to jedzą i zdychają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz kupić środki chemiczne, sarny je wyczuwają i nie podchodzą na miejsce w którym jest ten środek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem taki patent że do butelki litrowej wkładałem jakieś szmaty i wlewałem środek na zwierzynę, butelkę chowałem pod trawą i zdawało to egzamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ludzki mocz, włosy, balisady, ogrodzenia z drutów. 🙂 Dużo jest patentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sierść psa lub innego futrzaka tylko nie kota , np. Wilka jak ktoś hoduje xdddd . Sarny mają piętra jeżeli chodzi o pieski 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...