Skocz do zawartości
Piotr420

Jestem przygotowany na pierwszy out?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć pisze z pytaniem czy to co przygotowałem na mój pierwszy out jest okej i się nie wtopię 

nasiona to LSD (barney farms), auto AK 2.0 northerm pasion 2.0 (feminized seeds),górnika girl f1 fast version (seet seeds)

ziemia -najprawdopodobniej Capo Sana ziemia uniwersalna super lekka pH-5.6

Chce dać jeszcze azofaske dolomit canna pk13/14 i zastanawiam się nad perlitem i biohumusem proszę o pomoc o doradzanie lub odrodzenie z uzasadnieniem odnośnie tych rzeczy które wybrałem i co myślicie czy jak na pierwszy out nie jest tego za dużo czy co kolwiek chce zasadzić 15 nasion w doniczkach a fazę wegetacji będę robić na dworzu w małym kubeczku a na to butelka z otworami lub zastanowię się nad plastikowa szklarenką proszę o pomoc odnośnie wszystkiego i co byście doradzili z góry dziękuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr420 napisał:

i się nie wtopię

Okaże się w październiku

 

1 godzinę temu, Piotr420 napisał:

LSD

Jeśli to sezon to nie wiem czy da radę w pełni dojrzeć

 

1 godzinę temu, Piotr420 napisał:

Capo Sana

Dobra ziemia, w zamierzchłych czasach ludzie na niej robili 'in' teraz są dedykowane 😉

 

2 godziny temu, Piotr420 napisał:

zastanawiam się nad perlitem i biohumusem

Nie zastanawiaj się tylko kup. Jak noe będziesz często przy roślinach to i hydrożel

 

2 godziny temu, Piotr420 napisał:

chce zasadzić 15 nasion w doniczkach a fazę wegetacji będę robić na dworzu w małym kubeczku

Jeśli dobrze rozumiem i nie będziesz w glebie tylko doniczkach, to jaki litraż planujesz? To hydrożel na pewno sobie kup. Mam nadzieję że piszesz o fazie sadzonki a nie całego wega w kubeczkach bo możesz co najwyżej zrobić wtedy krzaka bonsai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 

11 godzin temu, grolsch3 napisał:

 

Jeśli to sezon to nie wiem czy da radę w pełni dojrzeć

Wiesz co sprawdzałem i ma dość fajny przewidywany czas ale dla tego zamawiam troszkę więcej i innych odmian bo jak by nie wyszła ta to jescze mam inne 

Dobra ziemia, w zamierzchłych czasach ludzie na niej robili 'in' teraz są dedykowane 😉

Ale na outdoor tez powinna dobrze się sprawdzić?

Nie zastanawiaj się tylko kup. Jak noe będziesz często przy roślinach to i hydrożel

wiesz co mam fajnego spota do którego chciał bym chodzić przez pierwsze 4 tygodni 3 lub 4 razy w tygodniu a potem jakoś 2 Max 3

Jeśli dobrze rozumiem i nie będziesz w glebie tylko doniczkach, to jaki litraż planujesz? To hydrożel na pewno sobie kup. Mam nadzieję że piszesz o fazie sadzonki a nie całego wega w kubeczkach bo możesz co najwyżej zrobić wtedy krzaka bonsai

planuje na fazę sadzonki kubeczki z dziurkami na dole jak w doniczce przez pierwsze 3 tygodnie a na to butelka a potem przesadzę do doniczki 15 litrów już bez butelki boje się tylko że może się połamać taka roślinka 3 tygodniowa od wiatru czy co kolwiek ale raczej już powinna być przygotowana a wracając do doniczek tylko takie znalazłem w sklepie największe ale poszukam jescze w innych sklepach i jak znajdę 20l lub 25 nie będę się zastanawial tylko brał a o hydrożelu jeszcze pomyśle bo jednak bywając 2 razy w tygodniu faktycznie roślina nie wiadomo jak se będzie radzić wiec może faktycznie dosypie ale w zmniejszonej dawcę niż jest zalezana czy coś ponieważ czytałem o hydrożelu i boje się że może zniszczyć korzenie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr420 sadzonka pod butelką i w kubeczku a nie w glebie na pełnym słońcu 'killem' po kilku godzinach. Zastanów się najbardziej nad tym aspektem, czy nie lepiej od razu do tych największych, choćby 25l. Dłużej będzie się rozwijać bo korzeń się buduję w pierwszej kolejności, ale ugotujesz je jak zostawisz taki plan jak masz. A najlepiej to do gruntu. Kiedy chcesz wysadzać na spot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, grolsch3 napisał:

@Piotr420 sadzonka pod butelką i w kubeczku a nie w glebie na pełnym słońcu 'killem' po kilku godzinach. Zastanów się najbardziej nad tym aspektem, czy nie lepiej od razu do tych największych, choćby 25l. Dłużej będzie się rozwijać bo korzeń się buduję w pierwszej kolejności, ale ugotujesz je jak zostawisz taki plan jak masz. A najlepiej to do gruntu. Kiedy chcesz wysadzać na spot?

Wiesz co na spocie mam lekko podmokłą ziemie i nie mam za bardzo możliwości wsadzenia do ziemi a co byś zaproponował zrobić żeby odrazu z nasionko wrzucić na dworze a żeby się nie połamała lub coś? Może w koło folia stretch zrobić taką osłonę od wiatru a góry nie zasłaniać żeby był odrazu dostęp do światła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo już czaje :) ja proponuję abyś przemyślał wszystko i zrobił jak uważasz. Ale

19 minut temu, Piotr420 napisał:

żeby odrazu z nasionko wrzucić na dworze

To kiełkujesz w domu czy od razu na dworze, w donicy czy w glebie?

 

20 minut temu, Piotr420 napisał:

Może w koło folia stretch zrobić taką osłonę od wiatru a góry nie zasłaniać żeby był odrazu dostęp do światła 

Wiatr trenuje łodygę. Pod ciężarem topów musi później w warunkach outa przeżyć i się nie połamać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, grolsch3 napisał:

Nie za bardzo już czaje :) ja proponuję abyś przemyślał wszystko i zrobił jak uważasz. Ale

To kiełkujesz w domu czy od razu na dworze, w donicy czy w glebie?

Nie mam możliwości kiełkować w domu wiec nasiono wrzucam odrazu do donicy na dworzu i chce by tam urosło ale chyba wsadzę do kubeczków a z kubków przesadzę do docelowych doniczek po 2 3 tygodniach 

Wiatr trenuje łodygę. Pod ciężarem topów musi później w warunkach outa przeżyć i się nie połamać

Rozumiem ale nie wiem czy w pierwszych 3 tygodniach się nie połamie ale chyba na około wbije drewienka i okleje stretchem by nie wiał w nie mocno wiatr i w jakis sposób zatrzymuje kontakt z robactwem czy innymi zwierzątkami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29/04/2022 o 22:34, grolsch3 napisał:

Nie za bardzo już czaje 🙂 ja proponuję abyś przemyślał wszystko i zrobił jak uważasz. Ale

To kiełkujesz w domu czy od razu na dworze, w donicy czy w glebie?

Nie mam możliwości kiełkować w domu wiec nasiono wrzucam odrazu do donicy na dworzu i chce by tam urosło ale chyba wsadzę do kubeczków a z kubków przesadzę do docelowych doniczek po 2 3 tygodniach 

Wiatr trenuje łodygę. Pod ciężarem topów musi później w warunkach outa przeżyć i się nie połamać

Rozumiem ale nie wiem czy w pierwszych 3 tygodniach się nie połamie ale chyba na około wbije drewienka i okleje stretchem by nie wiał w nie mocno wiatr i w jakis sposób zatrzymuje kontakt z robactwem czy innymi zwierzątkami 

 

W dniu 29/04/2022 o 22:42, grolsch3 napisał:

@Piotr420 próbuj, najlepiej uczy się na swoich błędach. Nie mówię, że masz złe pomysły, ja po prostu sam ich nie sprawdzałem u siebie. Nie pomogę za dużo.

Kiedy chcesz kiełkować?

Chciałem wrzucać na husteczke 27 maja i jakoś 1 czerwca wrzucać do kubeczka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...