Skocz do zawartości
Yapa

Czy tak wygląda niedobór azotu?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czy ktoś bardziej obeznany mógłby mi potwierdzić, że dobrze rozpoznałem to jako niedobór azotu? Na zdjęciu +Speed Auto w 44 dniu, nawożony Advanced Nutrients Grow Micro Bloom. Niestety pH nie znam bo miernik wyzionął ducha. :(

image.thumb.jpeg.f957db576642c5f43369a5413965bf4c.jpeg image.thumb.jpeg.8a12bb7230cde487aa28c94c3b3f5b3e.jpeg

image.thumb.jpeg.5e3e71fb29ed9df396c75f4ce4e39af7.jpeg image.thumb.jpeg.b4ca4ceab9ac66ac3ced4d02ee36cbf4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 minutes ago, Ważniak said:

Raczej nadmiar

To wykluczałem (ale się nie znam jeszcze) bo na wszystkich zdjęciach pokazujących nadmiary liście zawsze były ciemno zielone, a końcówki były wysuszone. A tutaj tylko żółkną jakby roślina już przerkwitła i wciągała cały chlorofil.

 

@Tester napisał:

Quote

Zbyt duża dawka azotu (N) -  duże dawki nawozu zawierającego azot mogą doprowadzić nawet do spalenia roślinki. Nadmiar tego pierwiastka powoduje ciemno zielone liście a w dalszej fazie popalenie końcówek liści, gdy będzie duży nadmiar azotu to liście mogą całkowicie się popalić a roślina umrzeć, dlatego ważne jest aby nie przesadzać z azotem szczególnie kiedy roślina jest młoda.

A wg mnie te liście nie są ciemno zielone...

 

Edytowane przez Yapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yapa Te pozaginane w dół końcówki świadczą o nadmiarze azotu, to że dolne liście tracą kolor i odpadają to normalne w tym czasie kwitnienia.

Chociaż zdażyło mi sie że odpadały mi zielone liście

2022-04-5.thumb.jpg.ce638900877314341d10932da357974e.jpg

Roślina nie jest jakoś specjalnie rozwinięta żeby jej brakowało składników, roślinie jest łatwiej pobrać mobilne składniki z liścia którego zamierza się pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Ważniak said:

@Yapa Te pozaginane w dół końcówki świadczą o nadmiarze azotu, to że dolne liście tracą kolor i odpadają to normalne w tym czasie kwitnienia.

Chociaż zdażyło mi sie że odpadały mi zielone liście

Roślina nie jest jakoś specjalnie rozwinięta żeby jej brakowało składników, roślinie jest łatwiej pobrać mobilne składniki z liścia którego zamierza się pozbyć.

Czyli najrozsądniej zrobić flusha i poczekać kilka dni na efekty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Yapa napisał:

Czyli najrozsądniej zrobić flusha i poczekać kilka dni na efekty ?

Albo podlewać samą wodą ze dwa tygodnie, z tego co widzę to Grow daje sie do czwartego tygodnia, później tylko Mikro i Bloom.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Ważniak said:

Albo podlewać samą wodą ze dwa tygodnie, z tego co widzę to Grow daje sie do czwartego tygodnia, później tylko Mikro i Bloom.  

Dziękuję bardzo za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolne liscie po czasie usychaja. szczytowe mowia ci ze masz problem. jak dla mnie to przelanie albo przenawozenie. liscie zagiete i w gorze + koncowki. Jak nie przelanie to nabite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...