Skocz do zawartości
shen

Gorilla F1 Automat/ White Whidow Automat - niedobory?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję opinii/konsultacji.

Oba automaty wsadzone  24.03/ 28.03 wyszły i od razu dostały szok - brak prądu na 16h.

Następnie po dwóch dniach kolejny brak prądu na 8h, ta sytuacja jest ogarnięta.

Pierwszy tydzień podlewanie wodą ph 6.0-6.2 (miernik). Ec wody 700 zgodnie z miernikiem bez odżywek. Odżywki canna weszły wczoraj - 

Liście wydawały mi się zbyt jasne (stad wjechały odżywki wcześniej niż w 2gim tyg), jednak sam nie mam pojęcia czy obecnie zaczyna to wyglądać zdrowo czy wręcz przeciwnie - takie jak końcówki listków były wczoraj cale liście.

Pierwsza raz wiec z góry dziękuje za podpowiedź

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester

Ziemia: Terra Canna Profesional 

Odżywki ( czyli Terra Vega 2ml i rhizotonic 6 ml na 1,5l) (wydatkowane ok 150 ml na każdą) dałem tylko dlatego że cały liść był tak jasnozielony jak teraz ich brzegi. Przestać podawać i wrócić tylko do wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie roślinki padły. Nie mam pomysłu czego im brakuje - tu zaczyna się to samo - końcówka liścia uschła - lana woda Ph 6.0-6.3. Ec pomiarowo 700, zwykła kranówka.

 

Ktoś ma jakiś pomysł co robię nie tak? Mam jeszcze parę ziaren ale nie chciałbym doprowadzać ich do stanu jak na fotce niżej i ich śmierci.

Roślinka 10 dzień, BNC Critical auto.

IMG_3809.jpg

Edytowane przez shen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lej jej żadnych nawozów, bo w ziemi ma wszystkiego pod dostatkiem. Spróbuj  podlewać wodą o wyższym ph  6.5 - 6.7, bo w ziemi woda się zakwasza i jak lejesz 6.0 to w glebie ph spada.  Jak wsadzam bezpośrednio do biobizz all mix to na początku roslina tez dziwnie wygląda, bo albo jest jasna, albo ma jakieś plamy, ale z czasem dochodzi do siebie. Twoje padają, bo dobijasz je nawozami.

Edytowane przez Kupa kupalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...