Skocz do zawartości
Luznyyy

3 tyg i żólte liscie bez odżywek?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano,

3 i pól tygodnia mają i w jednej dziś jak podlewałem zauważyłem, że robią sie jej żołte liście na dole. Niczym nie podlewane tylko ziemie z mikoryza wymieszałem i wsadziłem jedną tabsę od biotabsna 12L donice. Woda kranówa odstana 48. Warunki kozak. Podlewane 300ml tak na oko wystarczajaco, dziś pierwszy raz przelałem donice 2L na donice. Czemu tak się robi. Dziwne jak dla mnie.. Nigdy tak nie mialem a kranówa podlewa cały czas.. Macie jakieś przemyślenia? Dzięki ziomki.

20220331_094641.jpg

20220331_094651.jpg

20220330_091939.jpg

O kurwa, to chyba ten pierwszy liść co zwykle zółknie, nie zauwazyłem bo zjarany jestem..Poprawcie mnie jak się mylę.. 😀

A nie jednak to pierwszy lisc ale ten normalny a nie ten napletek pierwszy.. Także nie wiem juz sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liść zdycha, w tym czasie ma już zdychać, na dwóch pierwszych zdjęciach roślina wygląda na przelaną, poza tym masz za wysoko lampę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak tak racja, foto zrobione 5 min po podlaniu, naturalna kolej rzeczy.. Poza tym te lampe czyli, FC 3000 mars hydro 300W na jaka proponujesz wysokosc.. ? Po 3 tyg czyli dzis ustawiłem na 50% z 25% mocy.. A lampa jest na 70cm teraz od roslinki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją 320W miałem 30cm.

A w boxie do wegetacji świeciłem 70W i lampa była nawet niżej

Ale to po tym jak rosną widać że im brakuje światła. 70 cm to marnotrawienie światła zwłaszcza że masz regulację i nie musisz podnosić lampy żeby zmniejszyć moc światła

 

@Luznyyy

Tu masz CFL sprzed 5 lat

LSG_1148.thumb.jpg.5113463387245f766588b4f2db8df390.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...