Skocz do zawartości
Luigi

Podłączenie balastu - zielony jestem

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Dostałem właśnie swój pierwszy zestaw do HPS i teraz jest problem, bo majsterkowicz ze mnie żaden, szczególnie przy elektryce o tyle co wentylator wylotowy umiem sobie zmontować, to przy tym siadłem. Chciałbym podłączyć ten balast. I teraz biały kabel ma z drugiej strony taką samą końcówkę do zeszkrobania, że tak to nazwę. Czarny ma na drugim końcu wtyczkę do kontaktu. Sam odbłyśnik ma dwa przyłączenia, a balast 5 slotów. Pomocy 🤣

20220321_101100.jpg

20220321_101305.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, konopny_janusz napisał:

obraz.png.ebbbfd6f93ec30b3d6cb9129818212ef.png

Czyli jak dobrze rozumiem i tu i tu podpinam tylko i wyłącznie niebieski i brązowy. Co w przypadku żółtego znaczy do obudowy? Biały mam rozumieć wyłącznie niebieski brązowy do odbłyśnika, niebieski brązowy do balastu. Niebieski i brązowy (czarny) do balastu, a ten żółty? No i w tym białym też jest ten żółty kabel to jego nie ruszać tak?

 

obraz.png

Może tu będzie łatwiej. Sorki za moją niewiedzę. Po prostu nie chce, żeby mnie coś jebło 🤣

20220321_111933.jpg

Edytowane przez Luigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak tu jest uziemienie, do obudowy puszki

w białym kablu z jednej strony do kostki tam gdzie jest zielono-żółty, a z drugiej do obudowy lampy, odbłyśnika czy co tam masz metalowego

obraz.png.910da61daa229f299ca13ed9ca283a3e.png

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, konopny_janusz napisał:

zobacz jak tu jest uziemienie, do obudowy puszki

obraz.png.910da61daa229f299ca13ed9ca283a3e.png

To nie będzie ten środkowy?

20220321_112535.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Luigi said:

To nie będzie ten środkowy?

20220321_112535.jpg

tak to jest ten środkowy, ale nie widziałem czy jest połączony z obudową, jednak jest

alternatywnie można też tak ale wtedy musiałbyś odkręcić śrubę i do dwóch nakrętek wsadzić kabel najlepiej na oczku, później to przykręcić

obraz.png.b119390af7b2e11c3011d0ee26f4f706.png

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, konopny_janusz napisał:

tak to jest ten środkowy, ale nie widziałem czy jest połączony z obudową, jednak jest

alternatywnie można też tak

obraz.png.b119390af7b2e11c3011d0ee26f4f706.png

No dobra, czyli to mamy jeden koniec z tego białego tak? Żółty środek i niebieski brązowy góra dół. A drugi koniec do balastu tylko brązowy i niebieski? Czy żółty też? Czy może żółty już wtedy idzie z tego czarnego zasilającego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówno żółto-zielony z czarnego jak i żółto-zielony z białego muszą być połączone ze sobą i wpieprzone do kostki tak jak tu (tutaj kolor zielony oznacza kabel żółto-zielony)

 

obraz.thumb.png.47c741fa3bd77914f543986275a5bac8.png

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, konopny_janusz napisał:

zarówno żółto-zielony z czarnego jak i żółto-zielony z białego muszą być połączone ze sobą i wpieprzone do kostki tak jak tu (tutaj kolor zielony oznacza kabel żółto-zielony)

 

obraz.thumb.png.47c741fa3bd77914f543986275a5bac8.png

Dobra super. Wszystko jasno i przejrzyście. Dziękuję Ci bardzo za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Próba chyba udana. Nic nie brzęczy, nic nie iskrzy, normalnie wszystko podkręcałem, zarówka odpaliła ale teraz pytanie czy tak ma działać ten HPS, że on się stopniowo nagrzewa/rozświetla? No i drugie pytanie na jakieś wysokości od rośliny się trzyma taką lampę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, konopny_janusz napisał:

@Luigi masz do tej lampy cool tubę? ona powinna coś tam chłodzić

Nie mam niestety. Jedynie wyciągowy będzie blisko. Co do wydzielanego ciepła to się spodziewam tego, ale czy to tak działa, że ona stopniowo się rozjaśnia. No i ta odległość od rośliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...