Skocz do zawartości
wilga9992

Woda z akwarium.

Rekomendowane odpowiedzi

Utrudniać ? Myślę że wodą z akwarium  jest raczej zdrowsza dla rośliny niZ z kranu,  odpowiedziałeś mi na dwa pytania nie odpowiadając wgl na nie , po co sobie zwracasz głowę jak nie wiesz ? Może ja źle napisałem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wilga9992 ja podlewałem wodą z bagna na oucie dodawałem tylko dolomit i rosły zajebiście, więc czy z akwarium czy z kranu bez różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda z akwarium raczej nie nadaje się do podlewania planta, bo oprócz  związków azotu i potasu zawiera także przeróżne bakterie, grzyby i pasożyty, które niekoniecznie mają pozytywny wpływ na roślinę.

Za dzieciaka moja mama wodą z podmianek podlewała pelargonie i w ich przypadku nie skończyło sięto dobrze, bo korzenie stwardniały i po czasie kwiaty uschły.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego dziękuję, dobrze mówisz, nie przyszło by mi to szczerze do głowy w sumie u mnie się nic nie dzieje, a kwiatków różnych mamy sporo, no ale zawsze może być lepiej niż jest:) pozdrawiam serdecznie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kupa kupalski Jeden cokolwiek z sensem napisałxDD. Kolesie a kranówke da sie jakąś przygotować lepiej niż tylko odstanie przez 72 h ? Wiadomo, też że EC i PH ma sie zgadzać. Co myślicie o filtrach odwróconej osmozy i jak to sie ma do nawożenia ? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BigGie420997  nie myślę o tych filtrach nic. Możesz kupować i jechać na tym. Jest to jałowa woda, masz ec i ph metr, wlewasz nawozów pod te wskaźniki i podlewasz.

W wodzie z karanu odstanej, masz dużo mikroelementów, nie masz kontroli nad nimi - chyba, że wodociągi podają je na bieżąco 😂 odstanie 48h wystarcza, ale 72h to jest już dobre przygotowanie. Da się kupić pompkę i napowietrzać.

W wodzie z akwarium tym bardziej nie masz kontroli, ale jest np dobrze napowietrzona. Bakterie czy grzyby i tak są w podłożu, no chyba że uprawiasz w kokosie, ale je też tam warto zaszczepić.

Tak jak napisał Zielony. Albo Andi. Każdy pisze z sensem tylko trzeba w dwóch słowach je odnaleźć, a nie iść na łatwiznę i o każdą pierdołe pytać. Jest wyszukiwarka. Marihuana to roślina jak każda inna. Wody potrzebuje do życia. Czy z rybek, czy z kranu, a najlepszą to z deszczu, no chyba że mieszkasz na Śląsku, Bełchatowie, Kozienicach etc. To może świecić w nocy bez lamp... Żart. Może pelargonie nie lubią, ale marihuana lubi i przyswoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...