Skocz do zawartości
HydroMan

Ziemia kokosowa w bryle

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, wczoraj znalazlam w sklepie owa ziemia kokosowa w bryle w bardzo fajnej cenie 10l- 4.5 zl.

W tym roku mam zamiar pobawic sie troche z automatami na outdoorze w lesie, nie musialbym tachac ziemi ze soba na spota tylko takie kostki, do tego dorzucilbym bat guano, dolomit, mikoryza i perlit, ewentualnie dosypac troche ziemi uniwersalnej.

Co sadzicie o tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, HydroMan napisał:

@grolsch3  jest tam torfowo/piaczysta gleba 

 

To Ci opiszę mój pierwszy outdoor w lesie. Rok temu. Najpierw torf, później sam piasek, narzuciłem w otwór z 12l plagron na każdy automat. Bryła korzeniowa była marna, piasek jest jałowy-jak kokos. Były nornice, inna zwierzyna, którą interesowała nawet kilkudniowa sadzonka, a ślimaki...hoho, kto by się spodziewał ślimaka w lesie. Przejebane i najgorsze dla małych krzaków.

Zanim zaczniesz, przemyśl dokładnie, jeszcze raz. Ja już mam to za sobą. Do lasu na razie się nie pcham 🙂 jak jest las liściasty, z bujna roślinnością to gleba może być super, jak masz głównie sosny to raczej bez kopcy się nie obejdzie, 12l nie wystarczy na krzaka auto, co dopiero sezon. Jakie drzewa by tam nie rosły to musisz sadzić tak żeby korona i inne gałęzie nie zasłaniały słońca dla mj.

Dolomit, bat guano, perlit zawsze na propsie. Mikoryza jak jest 'pospolita' a nie z growshopu za +100pln za 120g to bez sensu bo w tym torfie już masz naturalną mikoryze i inne symbiozy. No ale zawsze możesz podsypać.

Las czy ogólnie outdoor to dużo innych niespodzianek, zmiennych. Ale to piękna sprawa. Trzymam kciuki. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 dzieki za swoje spostrzezenia, rok temu sadzilem w tym miejscu, ale nanioslem tam z 500l ziemi i w tym roku wolalbym tego uniknac 😄  

dlatego pomyslalem o takich kokosowych brylach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HydroMan  no stary podziwiam i tak. Jakie Ty masz spostrzeżenia odnośnie out w lesie? Z ciekawości pytam, ktoś może przeczyta i weźmie do serca rady, może ja też skorzystam.

Ogólnie jak masz tam tyle ziemi to ten kokos nie jest już tak złym pomysłem, ale raz że ziemia trochę już oddała głębiej wartości, a dwa on jest jałowy jeśli chodzi o podstawowe wartości. Przyda się, ale jakieś sypkie nawozy bądź naturalne trzeba będzie zapodać.

To jaki ogólnie masz plan oprócz tego co już napisałeś? Ziemi nie możesz gdzieś z bliska podkopać /torfu z lasu i donieść na spot? Jak z podlewaniem w tamtym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bylo tego w chuj, ze nie wyrabialem z trymowaniem i suszylem z lisciami, wieksza polowa materialu poszla sie jebac. teraz kupilem maszyne do trymowania i mam nadzieje, ze nie bedzie niespodzianek 😄  Jakosciowo trafily mi sie niektore sezony lepsze niz spod lampy.


Tak jestem swiadom, ze z tamtej ziemi wszystko sie wyplukalo i kupilem mega worms i bat guano od plagron w formie sypkiej.

 

w tamtym roku kupilem lightmixa z plagron i uniwersalna ziemie, dosypalem do tego garsc azofoski  i mikoryza (o ktorej wspomniales wyzej, bodajze plant succes shark) z dolomitem, szczerze ci powiem, ze odwiedzalem spot i ani razu nie podlalem go woda z nawozami, a tylko raz sama woda, mieszkam w deszczowym kraju i tamten rok taki wlasnie byl.

NIestety, ale wszedzie dookola taka sama gleba, wspomnialem ze jest to torf z piaskiem, ale ten piasek jest bardziej jak glina, ale nie do konca  to glina, bardziej sucha forma gliny xd ( o ile wiesz o co mi chodzi )

dla innych chcialbym szczegolna uwage zwrocic na jebane fotopulapki, na zachodzie sa kurwa wszedzie 

Edytowane przez HydroMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...