Skocz do zawartości
Skoczek

Keramzyt co daje ?

Rekomendowane odpowiedzi

@wojtas22 kermazyt sam w sobie nie zmniejsza bezpośrednio wilgotności powietrza w growboxie. Raczej, poprzez poprawę struktury gleby i umożliwienie lepszego drenażu oraz cyrkulacji powietrza wokół korzeni roślin, może przyczynić się do bardziej kontrolowanego środowiska wilgotności gleby. To może pośrednio wpływać na ogólną wilgotność wewnątrz growboxa, ale głównie poprzez zapobieganie nadmiernemu gromadzeniu się wody w glebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 05/08/2019 o 16:40, Gumiś napisał:

ja stosuje keramzyt w boksie i mogę powiedzieć że rzadziej podlewam rośliny 

 

58 minut temu, Szym napisał:

@wojtas22 kermazyt sam w sobie nie zmniejsza bezpośrednio wilgotności powietrza w growboxie. Raczej, poprzez poprawę struktury gleby i umożliwienie lepszego drenażu oraz cyrkulacji powietrza wokół korzeni roślin, może przyczynić się do bardziej kontrolowanego środowiska wilgotności gleby. To może pośrednio wpływać na ogólną wilgotność wewnątrz growboxa, ale głównie poprzez zapobieganie nadmiernemu gromadzeniu się wody w glebie.

Gryzą się z sobą te dwie informacje.

 

https://www.planta.pl/pl/porady/pielegnacja-roslin/keramzyt-i-jego-zastosowanie-w-ogrodzie

Edytowane przez Tatito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tatito to jak nasypie na wierzch doniczki kermazyt i jak będę podlewać to trzeba za każdym razem odsłaniać glebe czy poprostu lać wodę na kermazyt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym trochę poczytałem na forum o kermazyt i nie którzy twierdzą że jeśli sypie się na wierzch doniczki to wode nie odparowuje i to jest na plus ale przez to niby korzenie gniją.  teraz sam już nie wiem co robić bo za każdym razem jak podlewam to wilgotność zwiększa się o 10 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym mam takie pytanie od kilku dni moje rośliny zaczęły kwitnąć są przełączone 12/12  i jak teraz znowu przełączę je na 18/6 to będzie większy plon? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

58 minut temu, wojtas22 napisał:

mam takie pytanie od kilku dni moje rośliny zaczęły kwitnąć są przełączone 12/12  i jak teraz znowu przełączę je na 18/6 to będzie większy plon? 

jak to fotoperiodyczne krzaki to możesz przez to rewegować lepiej tego nie rób bo jeszcze się shermi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym da sie jeszcze odratować ten złamany szczyt ? Czy lepiej całkiem odciąć?  Okleiłem wczoraj taśmą a dzisiaj widać że chyba więdnie.

20240522_155825.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...