Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj pytanie o przesadzanie outdoor

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z prośbą o pomoc, bo to moja pierwsza uprawa, więc zdecydowałem się na automaty, niestety nie doczytałem o czasie ich kwitnienia i za szybko wziąłem się za kiełkowanie, więc mam roślinki z 01.04.2024, które zaczynają się rozrastać w kubkach po jogurtach 400ml, wydaje mi się, że obserwuję zatrzymany wzrost spowodowany brakiem miejsca na korzenie i teraz wiem, że automaty nie lubią przesadzania, a to są roślinki przeznaczone na outdoor, bo nie mam warunków w domu, żeby je "trzymać" a w boxie nie zmieszczą się w większych doniczkach. Czy mogę je dalej "trzymać" w tych kubkach w boxie i czekać na polepszenie temperatury na zewnątrz, czy lepiej przesadzić do większych donic, przenieść na strych pod okno i później za np. 2 tyg. na spot z nimi ?

andzia_10042024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, Nefryt napisał:

Czy mogę je dalej "trzymać" w tych kubkach w boxie i czekać na polepszenie temperatury na zewnątrz, czy lepiej przesadzić do większych donic, przenieść na strych pod okno i później za np. 2 tyg. na spot z nimi ?

w tych dwóch przypadkach stracisz na plonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tym aktualnym temacie nie ma już dobrego rozwiązania, bo jest za późno, pozostaje mieć nadzieję, że coś na pocieszenie będzie ;(

Najlepiej byłoby zacząć od nowa i tak wycyrklować, żeby automat miał 2-3 tyg. i z kubka (np. 400ml) wsadzić na spot w czerwcu, tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Nefryt napisał:

Najlepiej byłoby zacząć od nowa i tak wycyrklować, żeby automat miał 2-3 tyg. i z kubka (np. 400ml) wsadzić na spot w czerwcu, tak ?

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro i tak może być zmarnowany czas na te egzemplarze, więc podejmuję ryzyko i jutro przesadzam do większych doniczek - muszą wytrzymać do wysadzenia 2 tyg w inkubatorze 😎

IMG_8092.jpeg

IMG_8090.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...