Skocz do zawartości
TrzeciBratLumiere

Oklapnięte liście

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Wykiełkowałem pierwsze nasionko, rośnie całkiem szybko, bo po 5 dniach od wsadzenia do gleby (czyli wczoraj) pojawiły się pierwsze liście. Niestety dziś mocno opadły - jak na zdjęciu. Co może być przyczyną? Wsadzony był w soil plug od RQS, otoczony royalmixem (chociaż nie sądzę, żeby do niego zdołały korzenie już dotrzeć). Bogata gleba, więc na razie nie myślę o podlewaniu czymkolwiek poza wodą. Na początku miałem problemy z temperaturą, potrafiła się wahać między 18-30 stopni, głównie operując w tym dolnym zakresie, od pojawienia się listków (czyli ostatnie 30 godzin) lampa trzyma stabilne ~25 stopni. Z wilgotnością gorzej - mniej więcej połowę doby w zakresie 70-90%, kiedy mnie nie ma w mieszkaniu, spada powoli do około 40%. 

 

Osobiście podejrzewam przelanie/przesuszenie lub zbyt nisko osadzoną lampę. Podlewam kilka razy dziennie, atomizerem pryskam całego boxa, żeby podbić wilgotność, do tego dolewam za każdym razem glebę. Sumarycznie strzelam, że dostaje około 50-70 ml wody do ziemi, ale na dobrą sprawę nie jestem w stanie określić. Gleba na głębokość około 2 cm jest większość czasu mokra/wilgotna. Natomiast lampa - to na stówę jest za nisko, za parę dni będę dopiero budować docelowego boxa, na razie siedzi w torbie termicznej, a w roślinkę z odległości 10 cm wali 8.5k lumenów białego LEDa (4000 K barwa). 

IMG_20220116_012617.jpg

IMG_20220116_012626.jpg

IMG_20220116_012745.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrzeciBratLumiere royal mix to chyba dosyć zbyt mocna ziemia, wyjmij to z tego kubeczka z celulozy, nie podlewaj zbyt wiele normalna doniczka, musisz ustabilizować warunki temperatura wilgotnosc, liscie twkie oklapnięte swiadczą o przelaniu,

Najpierw kompletujemy setup pestka na samym końcu pierwsza złota zasada.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czyli jednak za dużo wody. Jutro (czy raczej dziś) z roślinką będę widzieć się ostatni raz koło południa, dopiero następnego dnia ją odwiedzę. Lepiej dolać przed wyjazdem trochę wody, czy przesuszyć solidnie?

 

Z celulozy wyjmę i wstawię do jakiegoś tymczasowego medium plastikowego, bo przygotowaną mam wysoką 11 litrów, przez co całkiem miejsca zabraknie, a jeszcze trzymam w środku naczynia z wodą dla wilgoci. Co jest w ogóle nie tak z papierem, bo nie widziałem nigdy nic na ten temat?

 

Swoją drogą, porównywałem dziewczynę ze zdjęciami z wczoraj i wtedy miała zieloną łodygę, a teraz fioletową ;< Chyba za dużo światła na takim etapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrzeciBratLumiere kubeczek sie srednio sie nadaje plastikowy był by lepszy od tego, zrobiłeś dziurki chociaż od spodu ?

To jest automat nasiono ? 

 

@TrzeciBratLumiere  fioletowa łodyga to moze być wina ziemi taka mała pipka nie potrzebuje ziemi az tak bogatej w pierwiastki ziemi chyba lepszy light mix był by, moze tez być to ze bardzo skacze Ci wilgotność i temperatura to istotne czynniki.

 

Jesli to automat to fajnie by bylo gdyby nasiono bylo juz w docelowej donicy, podnieść wilgotnosć możesz przez nałożenie torby plastikowej na doniczke, nie bedziesz musiał kombinować z naczyniami 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko papierowy mieli u mnie w sklepie niestety 😄  Dziury od spodu mam, chociaż nic z nich nie wypływa, za to jak ścisnąłem kubek, to sporo się wylało. Może mogłem większe dziury zrobić, bo wybiłem śrubokrętem tylko parę razy. We wtorek będę miał materiały na docelowy box, więc wtedy go złożę i pójdzie już do docelowej doniczki.

 

Nasiono automat hulkberry od RQS. Ziemia niby royal mix, ale w środku jest ten soil plug od producenta pestki, a one są dedykowane właśnie do kiełkowania. Nie sądzę, żeby korzenie zdążyły się poza niego wydostać już, chociaż mogę się mylić.

 

O co chodzi w tej metodzie z workiem foliowym? Krzak też ma iść pod folię? Ile tam może wytrzymać, zanim się nie zacznie dusić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrzeciBratLumiere czyli przelany jak go scisnąłeś i sie wylało.

 co do soil plug powinien wylądowac w ziemi dopiero jak widział byś korzenie , pakuj go do docelowej donicy jak to automat tu kazdy dzień wega sie liczy a w automatach jest on bardzo krótki.

Worek na doniczce moze być do kilku pięter rośliny, nie ma mozliwosci zeby udusilo sie coś co przwprowadza proces fotosyntezy jedynie moze zacząć gnić, nie podlewaj tego narazie korzenie sie duszą od przelania. Odwiedź dział początkujący indoor, jest tam sporo cennych rad wskazówek jesli czegoś nie wiesz nie rozumiesz pytaj ale podstawową wiedze musisz sam przyswojić wkońcu Ty bedziesz prowadził uprawe.

Zadna to ujma ja sam duzo działu początkujący sie nauczyłem jak czegoś nie rozumiałem to pewnie ze pytałem.

@TrzeciBratLumiere  Ph tej ziemi jest wysokie, chyba ze sie myle to niech ktoś poprawi

Wlasciwe ph dla konopi to Ph 5,5-6,5 

A tu są wartości royal Mix 

20220116_055220.jpg

Edytowane przez ArteK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...