Skocz do zawartości
wodazmozgu

Uprawa na Wynajętej Chacie

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam do was takie:, chcem wynająć chatę na uprawę 1box 240x120, iż już nie mogę uprawiać u siebie we własnym domu ( urodziło mi się dziecko) w związku z tym przychodzą teściowie i tak to już nie przejdzie, są często by pilnować małego. Chodzi mi o prąd u siebie płaciłem około 500+zl ale to na swojej chacie. Teraz jak wynajmę chatę czy nie będzie lipy i pytań czemu tak dużo płacę za prąd ? Nie wiem weźcie coś doradzcie , podpowiedzie, jak to u was jest . W boksie chodziły dwie lampy 400w spectrolight, może na jedną i mniej posadzić co wy na to ? Chodź kusi żeby dwie odpalić i na max zapełnić jak się da bo wiem ile z tego wychodzi 🤪

pol_pl_SPECTROLIGHT-BLAST-400W-PLUS-Lampa-LED-Swieci-jak-HPS-850W-2740_1 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wodazmozgu
Jak mieszkasz w PL to jak nie chcesz sprzedawać żeby koszta się wyzerowały to nie polecam bo od razu polecisz. Mam ziomka w wydziale antynark i właśnie ostatnio złapali takiego pomysłowego koleżkę bo to idiotyczne. Nie będziesz tam mieszkał tylko trzaskał zioło także przypał murowany 😉 Odradzam.
Psy monitoują usługi elektryczne także i tak uprawa w domu w pl jest w chuj ryzykowna.
Nie mieszkasz tam a płacisz w chuj sąsiedzi zaraz sprzedadzą cię jak się pies spyta kto tu mieszka a frajer powie, że nikt a racunek za prąd u psa w ręku 500zł +

przypał

U mnie może chodzić nawet 1000000000 WAT a rachunek nie przyjdzie za prąd 😉 FREE ENERGY BY NIKOLAI TESLA 
Także nie pomogę z wyborem opcji jednakowoż odradzam uprawy na wynajmie

 

Edytowane przez Lemon Gelato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lemon Gelato napisał:

@wodazmozgu
Jak mieszkasz w PL to jak nie chcesz sprzedawać żeby koszta się wyzerowały to nie polecam bo od razu polecisz. Mam ziomka w wydziale antynark i właśnie ostatnio złapali takiego pomysłowego koleżkę bo to idiotyczne. Nie będziesz tam mieszkał tylko trzaskał zioło także przypał murowany 😉 Odradzam.

A jedna lampa 400? I 10 roślinek 60day? Kurwa od początku zakupiłem taki box większy żeby sadzić raz do roku ewentualnie dwa razy. Towaru i tak nie sprzedaje na uprawę kasę mam aby to robić z dwa razy w roku no ale ten jebany prąd pewnie będzie wzbudzał podejrzenia czemu aż tyle.... Mimo że zapłacę

Tak Ogulnie to za ile sztuk zamykają 🤪?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Lemon Gelato napisał:

U mnie może chodzić nawet 1000000000 WAT a rachunek nie przyjdzie za prąd 😉 FREE ENERGY BY NIKOLAI TESLA 

podziel się pomysłem 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, wodazmozgu napisał:

A jedna lampa 400?

wiele osób ma i to większe moce lamp i nic się nie dzieje, kwestia w twoim przypadku jest taka że chata pusta by stała a za prąd by trzeba było płacić, jak byś tam mieszkał to prędzej, kolejne pytanie jaki właściciel by był czy by kontrolował cie czy miał wywalone abyś tylko płacił

Teraz, wodazmozgu napisał:

Jaki rachunek max za 500w 24h/24h ?

chodzi ci o 12/12 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurwa no jaranie się kończy , a dziewczyny już czekają na start 😁

IMG_20220107_205823.thumb.jpg.5039354366af78ca74786dad4e5e7b98.jpg

33 minuty temu, Szym napisał:

wiele osób ma i to większe moce lamp i nic się nie dzieje, kwestia w twoim przypadku jest taka że chata pusta by stała a za prąd by trzeba było płacić, jak byś tam mieszkał to prędzej, kolejne pytanie jaki właściciel by był czy by kontrolował cie czy miał wywalone abyś tylko płacił

chodzi ci o 12/12 ?

Lamp wogule nie wyłączam zero snu , zauważyłem że jarania wychodzi sporo więcej , myślałem 1 lampę 400w i reszta sprzętu łącznie max bym ciągną 600w non-stop.. bo jak druga bym włączył to już trochę za dużo bo to aż 1000w

 

Na swojej chacie jak miałem HPSy rachunki były kosmiczne po ponad 900-1000 zł ale bez przypalu bo tylko ja i żona widzimy nasze rachunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wodazmozgu ile ludzi jezdzi tirami, ma prace delegacyjne, i mieszkania stoją puste raz w tygodniu i tak musiał byś wejsc zeby podlać, co do mieszkania masz prawo wymienić (wkładki) zamki nawet nie informując właściciela, co do wizyt musi Cie poinformować i umówić sie, w większości umów o najem taki zapis posiada.

Widzą ze czlowiek normalny nie jakiś zul,kasa sie zgadza sąsiedzi bedą zadowoleni z cichego lokatora napewno bardziej niz sebixa, co do prądu mozesz przepisać licznik na siebie na okres najmu 😉 takie drobnostki resztke w necie wyszperasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wodazmozgu generalnie nie wolałabyś już spróbować outdoorem? Bo pytanie czy warto teraz ryzykować utratę wolności jak Ci się dziecko urodziło? (Nie oceniam cię) dla mnie brzmi to bardzo ryzykownie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, onyx napisał:

@wodazmozgu generalnie nie wolałabyś już spróbować outdoorem? Bo pytanie czy warto teraz ryzykować utratę wolności jak Ci się dziecko urodziło? (Nie oceniam cię) dla mnie brzmi to bardzo ryzykownie 

Właśnie wolę indor bo te chorupska cały czas, sadziłem kiedyś za małolata na dworze i sezon raz dobrze, raz strata kilku roślin , raz zajebiście i tak sobie upodobałem sterylny indor. Jest problem bo jestem z Wawy i trzeba dość daleko jeździć i podlewać dość często, sadzę raczej mocniejsze odmiany i bardziej wymagające opieki. Co nie raz też zauważyłem rusznice np. outdoor jak podlewasz co dwa trzy dni a raz na tydzień.+ Opryski. Różnica w towarze jest kosmiczna ! Kiedy nie pracowałem i byłem tam zawsze co dwa dni nie dało rady tego potem spalić hehe towaru było aż za dużo. 

Moim zdaniem niema co pchać się w outdoor jak się niema czasu tego nawet podlewać więcej jak raz w tygodniu i pielęgnować, szkoda pracy i wysiłku, nasion.

Indor jest łatwiejszy, do boxsa prawie nie zaglądam mam system nawadniania itd, zagladam przez okienko a dotykam tylko dwa razy jak LST robię i Śwcinam. No jestem leniwy bardzo hehehe dlatego poszlem też w automatyzację uprawy , moje główne zadanie na plantacji jest takie aby tylko do wody(zbiornika ) dodawać nawozy nawet zbiornik napełnia się sam 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wodazmozgu rozumiem, faktycznie indoor jest w cholerę wygodniejszy. Jeżeli podejmiesz się jednak tego projektu indoor to podejmij kroki łagodzące ewentualny przypał, zostań pacjentem medycznej mj bo masz w razie czego argument że leku nie ma dostępnego na rynku a potrzebujesz mj do prawidłowego funkcjonowania oraz jeżeli faktycznie jest to tylko na twój własny użytek i nie będą w stanie ci udowodnić handlu to w tak dużym mieście są szanse na najwyżej zawiasy. Oczywiście głupia szalka może działać mocno na niekorzyść dlatego trzeba dbać i detale

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, onyx napisał:

@wodazmozgu rozumiem, faktycznie indoor jest w cholerę wygodniejszy. Jeżeli podejmiesz się jednak tego projektu indoor to podejmij kroki łagodzące ewentualny przypał, zostań pacjentem medycznej mj bo masz w razie czego argument że leku nie ma dostępnego na rynku a potrzebujesz mj do prawidłowego funkcjonowania oraz jeżeli faktycznie jest to tylko na twój własny użytek i nie będą w stanie ci udowodnić handlu to w tak dużym mieście są szanse na najwyżej zawiasy. Oczywiście głupia szalka może działać mocno na niekorzyść dlatego trzeba dbać i detale

Pozdrawiam.

Dokladnie tak. Zawsze trzeba mieć plan B.

Najwazniejsze to temat nie podzielony i szalika najlepiej nie mieć bo z wejścia dill biją. 

@onyx wyjasnił wsio 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym

Coś w tym stylu tylko nie muszę jak W PL za wiatrzak czy fotowoltaikę oddawać prądu dla państwa . All for me

Edytowane przez Lemon Gelato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lemon Gelato to co tak se kółkiem kręcisz mowisz? Lepszy rowerek stacjonarny i deptać. A tak serio rozwiń to z czego korzystasz. Bo są jeszcze wiatraki turbinowe i wiatraki które poprzez drganie wytwarzają napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK @ArteK nieeee coś podobnego coś na styl wiatraka ale nielegalnie bo nie oddaje prądu państwu 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lemon Gelato nie ma czegoś takiego hak oddawanie prondu państwu. Z prostej przyczyny w polszy mamy średniowieczną technologie i nie masz mozliwosci przesyłu prądu do elektrowni. Nadmiar energi idzie w ziemie. Kolega montuje fotowoltaiczne panele dobrych kilka lat, jednym slowem panele to wtopa. 

Masz na mysli wiatrak turbinowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK W PL jest tak, że jeśli nie zużyjesz w ciągu roku to Ci nadwyrzka przepada to fakt zapomniałem , że to zmienili tak turbinka okrętowa do wiatraka podłączona ale nie dam fotek bo to zdradzi moją lokalizację mimo , że nie mieszkam już w PL to wolę dalej być nienamierzalny na swojej farmie w polu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lemon Gelato spoko spoko. Tak coś czułem bo to najwydajniejszy system wytwarzania energii, jest jeszcze jeden lepszy ale az tak nie zgłebiałem tematu ale chodzi o pionowy wiatrak. Po przez ruch, drgania wytwarzane jest napięcie. Duńczycy juz kilka lat temu zaczeli wiatrakowe wymieniać na te słupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK No ale zrobić takie coś samemu to troszkę już hard lvl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lemon Gelato a mozesz chociaż przyblizyć wymiary wysokosc i średnica ślimaka takiej turbiny, i ile jestes z niej wykrzesać w wietrzny dzień a ile minimalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...