Skocz do zawartości
szatanek

Roślinka umiera po kiełkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam taki problem z uprawą:
Mam nasiona auto bluberry i skunk, wykiełkowały bez problemu, wsadziłem do podłoża składającego się z mieszanki torfu, wemikulitu i włókna kokosowego.
Po paru dniach roślina miała ok. 10cm i dwa liście. W tym momencie zrobiła się wiotka i przestała rosnąć, po paru dniach oklapły i padły całkowicie.

Miałem 3 osobne pojemniki na każde nasiono, oświetlenie ledowe, temperatura 23 stopnie.

Czemu tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@szatanek We włóknie kokosowym uprawa jest podobna, jak przy hydro, leje się nawozy od samego początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, Tester said:

@szatanek to albo ktoś im "pomógł" albo za mokro miały

Nie 🙂 były w terrarium
 

 

16 minutes ago, onyx said:

@szatanek a to nie jest tak że te podłoża są jałowe i potrzebują nawozów od samego początku?

są, ale nasiono zawiera wystarczająco składników na pierwsze liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@szatanek  Nasiono ma w sobie składniki na 10 dni ? W kokosie leje się nawozy od momentu wyjścia rośliny z ziemi, na nic się nie czeka. Bo to uprawa podobna, jak w hydro, roślina w kokosie nie ma żadnych nawozów, bo kokos jest jałowy, to nie ziemia. Pooglądaj sobie fotorelacje upraw w kokosie. Na początek niskie ec 0,6-0,8. Bez miernika ec będzie ci bardzo trudno działać w kokosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minutes ago, Zielone krainy said:

@szatanek  Nasiono ma w sobie składniki na 10 dni ? W kokosie leje się nawozy od momentu wyjścia rośliny z ziemi, na nic się nie czeka. Bo to uprawa podobna, jak w hydro, roślina w kokosie nie ma żadnych nawozów, bo kokos jest jałowy, to nie ziemia. Pooglądaj sobie fotorelacje upraw w kokosie. Na początek niskie ec 0,6-0,8. Bez miernika ec będzie ci bardzo trudno działać w kokosie.

Tak wielkie zapotrzebowanie ma na składniki? aż tak się różni od innych roślin?
Spróbuje zatem z nawożeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@szatanek  Z mojego doświadczenia i nie tylko mojego wynika, że żadna roślina nie rośnie w kokosie bez dawania jej nawozów, jasne zanim padnie z głodu to kilkanaście dni minie, ale nie będzie się rozwijała prawidłowo, będzie niemal stała w miejscu, potem zacznie żółknąć i po roślinie. Po 10 dniach, jakbyś tą roślinę miał w ziemi dedykowanej z nawozami startowymi, to byś miał dwa piętra. Masz tu dawne zdjęcie moich roślin mniej więcej w tym dniu wega, od 8 do 12 dni od wyjścia z ziemi.

16 października.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Liquid Gold leaf albo inny uniwersalny może być? Mam wode RO.
Czytałem oczywiście o nawożeniu makro, mikro w odpowiednim czasie itd. jednak nie zależy mi na dużych plonach, maksymalizacji itd.

Chciałbym po prostu doświadczyć całego cyklu od wysiania do kwitnienia.

Edytowane przez szatanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@szatanek  Do kokosu powinieneś mieć nawozy dedykowane pod kokos np. Plagron Coco A i B. Albo przenieś się do ziemi, jak chcesz to skończyć z powodzeniem. Kup worek ziemi Canny 50 l, kosztuje 46 zł. Będziesz miał w niej wszystko na start dla roślin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...