Skocz do zawartości
Zenonowicz

Pierwsza styczność - automat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Z racji tego że będzie to druga uprawa i pierwsza na automatach (Auto Ultimate) mam kilka pytań, mianowicie.... 

1. Tym razem nie kupuje gleby Canna Profesjonal, a zwykła glebę i perlit który planuje wymieszać, czy to będzie drastycznie duża zmiana? 

2. Donice 25l materiałowe, czy potrzebować będą one, aż tyle gleby czy może można nasypać mniej? 

3. Rozumiem że światło teraz to 18/6 od początku do końca? 

4. Czytam o nich na forum i widzę że trzeba uważać z treningiem z uwagi na krótki okres wzrostu. Czy stosować jakikolwiek trening dla ew możliwości zwiększenia zbioru, czy też nie? 

A jeśli tak to jaki trening i kiedy wykonany, po 3 rozgałęzieniu? 

5. Rozumiem, pomijając na chwile wszystkie ważne czynniki majace główny wpływ, to ile można się spodziewać, czytam, nastawiać się na conajmniej 20g. Mam nadzieję, że się nie pomylę. 

6. Moje lampy to coś w stylu spiderfarmer, a dokładniej Viparspectra xs, czy od początku podkręcić moc na 100 proc., czy też jak w przypadku poprzedniej uprawy z pełno sezonowymi, w etapie wzrostu na np 60procent? 

Pewnie przypomną mi się jeszcze pytania lub wynikną w trakcie rozmów. 

Z góry dziękuję za pomoc i pokój! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez zainwestuj w  ziemie biobizz light mix i nic nie bedziesz musial mieszac.

Czym wieksza donica tym lepsza bo korzenie beda mily gdzie sie rozrastac a jak juz to wal ziemie do samych brzegow bo pozniej swiatlo ciezej dochodzi jak jest mniej w doniczce

Switlo 16/8 chyba ze bedziesz mial jakas niespodzianke ze nie hedzie chciala kwitnac to na 12/12 zmien 

Na auto tylko lst sie podobno oplaca

Jak za wczesnie lst zrobisz to sie tskie karakany robia wiec lepiej przytrzymac je dluzej ale zeby lodyga za gruba sie jie zrobila

Sluchaj jedni maja z planta 20 a drugi ci wyciagnie 120 a jeszcze inny przeleje rosliny i wg je zaniedba a i tak mu wyjdzie z 100 z krzaka. Wszystko zalezy jakie warunki zapewniasz i jaka odmina 

A na lampie sie nie znam to sie nie wypowiem @Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemię kupię w ogrodniczym a biobizz na necie. Wlasnie też tego problemu chciałem uniknąć. Więc razczej ziemia i perlit jeśli mówisz że to, to samo. 

Poczytałem już duzo więcej i tej odmianie na stronie producenta jest to fajnie opisane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...