Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja pierwsza roślinka.

Ma 2 tygodnie.

Ziemia to Biobizz All-mix.

Cały czas podlewana wodą. Ostatnie podlewanie woda + Biobizz Bio Grow 1ml/litr wody.

Objawy ze zdjęcia to niedobory potasu lub cynku?

269772583_975292886729027_29839059988774540_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@rafi0067  Sprawdź ph ziemi, w ziemi allmix po 2 tygodniach nie ma prawa, aby czegoś brakowało, ta ziemia ma nawozy startowe na 4-5 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafi0067 tak jak mówi kolega wyżej, ziemia ma na tyle jedzenia że starczy na całego Wega (około 30 dni) więc myślę że problemem jest tu woda którą lejesz mogła mieć za wysokie pH i roślina nie jest w stanie dobrze pobierać składników z ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Zbadałem płynem heliga. Ziemia ma pH ~7.5

Mam płyn pH- od Biobizz.

Do ilu zakwasić wodę do podlewania? Najpierw do pH = 4 żeby szybko zakwasić ziemie czy cały czas pH = 6 żeby ziemia je przejęła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafi0067 możesz pierwsze podlanie zrobić z pH 5 a potem lać cały czas 6 i trzeba to pilnować.

@bingobum roślina w młodym stadium wymaga niższego pH więc na spokojnie może bazować na 6.0 a potem wraz z wzrostem przejść na 6.5

@rafi0067 ważne że znamy przyczynę przebarwień na roslinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...