Skocz do zawartości
Ashairin

Jakie nawozy

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, jako, że to będzie moja pierwsza królewna i jestem nowa w tym temacie to jeszcze nie do końca ogarniam z tymi nawozami. Zamierzam sadzić na biobizz lightmix aby później przesadzić do all mix do większej donicy, co do tych nawozów zamierzam kupić z biobizz bio bloom, bio grow, top max oraz na sam początek root Juice. Coś jeszcze mam kupić albo dokupić na grow albo kwitnienie czy tyle jej starczy? Tak dużo tych nawozów, że nie ogarniam 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydadzą się jeszcze bio-down i bio-up do regulacji pH i może się przydać calmag w zależności od tego jaką wodą będziesz podlewał 

więcej już nie kombinuj z nawozami, co najwyżej możesz się szarpnąć jeszcze na jakąś mikoryzę

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum Jeśli chodzi o wodę, to woda z kranu przefiltrowana, ewentualnie jakaś kupna typu nałęczowianka/żywiec Zdrój

Ale chyba wezmę też ten calmag. Dzięki za odp 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cannazym i rhizotonic dokup, robią robotę na wegu planty szybciej idą jeśli rozsądnie stopniowo będziesz dawkować zaczynając od 1/4 full dawki

dodatkowo opcjonalnie biobizz leaf coat

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Czyli wystarczy Biobizz trypack, bio-up i bio-down na wypadek kłopotów z pH, cal mag, cannazym i rhizotonic? Czy z któregoś zrezygnować bo za dużo będzie

Leaf coat akurat mam bo był potrzebny przy innej roślinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ashairin ja bym zrezygnował z bio-up, mało która woda ma takie pH że trzeba podwyższać, chyba że zrobisz roztwór w którym wlejesz za dużo bio-down i się okaże, że ph jest za niskie, wtedy nie dolewasz już bio-up'a tylko robisz zupę od nowa, chyba że wypadło ci akurat podlewanie samą wodą, wtedy dodajesz wodę o wyższym pH nie zaburzając tym samym procentowej ilości nawozów na litr wody, gdyby była z nawozami i obniżę za dużo ph down'em wtedy robię od nowa

przeważnie wystarczy kilka kropelek tego ph down i pH leci ostro w dół, zależy ile jest tego roztworu, w szklance wody 250ml jedna kropelka ph minus od plagrona obniżyła mi pH wody z 7,8 na 6,1

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, konopny_janusz napisał:

@Ashairin ja bym zrezygnował z bio-up, mało która woda ma takie pH że trzeba podwyższać, chyba że zrobisz roztwór w którym wlejesz za dużo bio-down

jak dajesz bio-grow i top-max to bio-up jest konieczny i schodzi go zdecydowanie więcej niż bio-down

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum nie miałem takiego przypadku, zawsze obniżam pH do wartości 6,5 lub 5,9 - 6,2, w zależności czy plant jest na flo czy na wegu. Nawet jak lałem bio-grow i top-max to nigdy nie musiałem tego pH podwyższać. Wydaje mi się, że wszystko zależy od tego ile pH ma woda, którą podlewasz planta, moja ma 7,8, nie próbowałem, ale chyba musiałbym sporo tego top-maxa wlać żeby zejść poniżej 6,0? z 20 ml na litr? 😄

Woda z biedronki też ma pH blisko 8 z tego co sprawdzałem, a miernik mam sprawny niedawno kalibrowany

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum przy 3-4 roślinach wystarczy mu kwasek cytrynowy. Do podwyższania ph nic nie potrzebuje bo woda z kraju ma wysokie ph a jak przesadzi z kwaskiem to i tak musi od nowa robić. Mnie nic innego nie potrzeba do 2 plantów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalafior zdecydowanie lepiej kupić ph- za 15-20zl bo kwasek cytrynowy nie jest dobrym wyborem, woda z cytryną szybko wraca do swojego pierwotnego pH 

@bingobum nie musi koniecznie kupować ph plus i minus bo nawozy biobiz same regulują pH w ziemi 

Lub kupić dzbanek filtrujący który doprowadza wodę do odpowiedniego ph

A najlepszym wyborem dla początkujących jest użycie biotsbsa w ziemię i potem lejesz tylko wodę przez całą uprawę 

Nic nie trzeba regulować przy biotsbsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...