Skocz do zawartości
Xylodex

Problem z wzrostem i wyglądem roślin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zacznę od tego , że rośliny uprawiam na strychu, bez growboxa, pod jedną lampa ze strony producenta "Nominal power: 1000W, actual power: 30-50W"  " 225pcs SMD 2835 LEDS".

 

I tu pierwsze pytanie, czy growbox w moim przypadku jest konieczny? Mogę zagospodarować cały strych i zrobić z niego 'growboxa', aktualnie przyciemniłem okna folią w 100% nieprzepuszczającej światła, rozumiem, że problemem może być brak dostępu powietrza z 'zewnątrz', no ale jakiś tam obieg jest przy otwartych drzwiach plus czasem otwieram okna żeby przewietrzyć pomieszczenie.

 

Głównym problemem jest fakt, że rosliny bardzo cienko rosną. Mija już około 2 miesięcy od momentu ich posadzenia, a rezultatów jako tako brak, coś tam wypuszczają, ale widać że plony bardzo ubogie, a rośliny bardzo słabe. PH ziemii 6.0, zastanawiam się czy to nie jakiś problem z wilgotnościa tych roślin lub też z jakością tych nasion jako takich, które możliwe że były marne od poczatku. Nasiona to northern XXL, rośliny powinny rosnąć ponoć do 1m 1-5m a u mnie to może 30-35 cm?:)

 

Wrzucam zdjęcia i proszę o podpowiedź co moze być z nimi nie tak, czy wyglądaja wam na zdrowe czy coś z nimi nie tak?

 

Pozdro

 

PXL_20211207_161605713 — kopia.jpg

PXL_20211207_161615003 — kopia.jpg

PXL_20211207_161620615 — kopia.jpg

PXL_20211207_161629526 — kopia.jpg

PXL_20211207_161633619 — kopia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xylodex wywal ten miernik. Przez to ze rośliny nie staly w boxie światło siw rozproszylo i taki efekt.

Teraz przeczytalem cale, od poczatku. Nie masz boxa swiatlo Ci ucieka, wentylacji brak to łodygi słabe. Ogarnij box szafe pod twoją lampe wstaw wentylacje, tyle. Tw planty mozesz miec na pamiątke swojich błędow, bo moze na lufke bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xylodex sorry ale takiego czegoś to ja jeszcze nie widziałem 

Kupno growboxa to niezaprzeczalna konieczność, 30-50W przy jednej roślinie to jest mało, proponuje przejrzeć całe forum w dziale początkującym i powinieneś wiedzieć wtedy co zrobiłeś źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...