Skocz do zawartości
Ważniak

Wróg czy przyjaciel.

Rekomendowane odpowiedzi

@EloBenc opryskałem mospilanem 20 sp glebę planta w których jest ich dużo. Byłem w ogrodniczym i chłop mi mówił że wycofali z produkcji te pałeczki owadobójcze. W castoramie będą mieć? 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 @konopny_janusz @Ważniak  ja miałem za małą doniczkę bo tylko 4l i skoczogonki dobrały się do korzeni w błyskawicznym czasie.

 

@Ważniak @konopny_janusz  idźcie do pierwszego lepszego ogrodniczego i kupcie te kapsułki to tylko 20zł a uratujecie sobie uprawę pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, konopny_janusz napisał:

@EloBenc opryskałem mospilanem 20 sp glebę planta w których jest ich dużo. Byłem w ogrodniczym i chłop mi mówił że wycofali z produkcji te pałeczki owadobójcze. W castoramie będą mieć? 

https://allegro.pl/oferta/paleczki-owadobojcze-do-kwiatow-sanium-2w1-20szt-11046418570?snapshot=MjAyMS0xMS0wNlQxNjoxNzoxNy4xNTlaO2J1eWVyO2RmYjU1ZmU4MzI4YWY0NDU1MzU1YTYyMzIwNTRmYTgwZDBiNzVlOTQyZmZmOTQyMjIwM2JmNTdhMmI5NWRiYmE%3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, grolsch3 napisał:

@konopny_janusz ostatnio je tam widziałem. Za szybą, takie preparaty musi Ci podać ktoś z obsługi. Na młodego mężczyznę patrzą podejrzliwie jak takie coś kupują 😂

na luzie kupisz jeśli są dostępne to nie będzie problemu skoczogonki występują też w zwykłych roślinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz ja je miałem w 12l i walczyłem, ale jak mają dużo materii organicznej do konsumpcji to podobno za korzenie się nie zabierają. Szczerze gdyby mi się kiedyś pojawiły jeszcze raz to też nie wiem czy walczyłbym z nimi jak walczyłem za 1 razem. Myślę, że głównie przez to nie kwitło mi jak należy. Ale teraz tl gdybanie. A dobrze kojarzę, że robisz oprysk leaf coat czy canna cure czy źle kojarzę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, konopny_janusz napisał:

@grolsch3 to się przejadę w poniedziałek. Tylko na 1 roślince w glebie mam ich sporo w reszcie to jakieś pojedyncze sztuki. Chyba nie ma co z nimi walczyć. Poprzednia uprawa zebrałem 50g z rośliny i miałem te robale od początku uprawy 

najlepiej włóż po 1 lub pół kapsułki w ziemie tam gdzie masz ich mniej to pół.

Ja gdy próbowałem ratować rośline to ją przesadziłem i parę skoczogonków zostało na korzeniach przez co w nowej ziemi również się rozmnożyły więc jeśli chcesz być pewny to do każdej roslinki włóż jedną lub pół.

Powodzenia

Edytowane przez EloBenc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 @EloBenc ja już mam flo, robię co tydzień oprysk z bio bizz leaf coat, dosyć solidny bo druga butelka 0,75 już mi idzie. Dzisiaj zrobiłem oprysk gleby jednego z plantów 2g mospilanu sp 2p na 1 l wody. W poniedziałek może ogarnę te pałeczki. Ogólnie jest sposób na skoczogonki, nie kupować ziemi z marketu. Żadnej, bo w każdej to gówno jest. Brać tylko sprawdzone od biobizz plagron czy canna

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz z ziemią masz rację. Co prawda miałem wtedy planta w plagronie, ale jestem pewien że skoczogonki przeszły z innej ziemi bo w czasie wegetacji rosły mi jeszcze auto na out w tym samym namiocie. W ziemi dobrej, ale nie dedykowanej. Ja do niczego Cię nie namawiam, ale jak robisz oprysk z leaf coat to może nie dawaj wszędzie tych pałeczek? Teraz jak walczyłem z ziemiórkami to dwa dni przed opryskiem z neemazal zrobiłem pierwszy raz oprysk z leaf coat i już wtedy nie widziałem latających much, w ziemi pewnie larwy były i dopiero wykończył je neem. Pałeczki niby są bezpieczne dla owoców czy kwiatów, ale jestem ciekawy czy sam leaf coat by nie wystarczył 😁 ale łatwo mi się to pisze jak to Twoje a nie moje podopieczne 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz

Te tanie ziemie z marketu miały już swoją historię, już na nich coś rosło. 

 

@EloBenc Teraz nie wiem, zgłupiałem. 

 Wcześniej miałem 5l ale okazuje się że mieści 4l. Podobno rzadko jest tak jak w sklepie napisali. Taki 1galon to idealna doniczka w pierwszym miesiącu, później się przesadza. Takie postępowanie ma dużo plusów. 

 Docelowo mam 15l znaczy weszło 13l nie do końca, ale po pierwszym podlaniu wejdzie.    

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zidentyfikowałem tą glizdę co wcześniej zauważyłem, bałem się że to jakiś patogeniczny nicień, wygląda na to że to Steinernema Feltiae i lubi ziemiórki.

Zjadać.

A Skoczogonki? Coś jakby sie populacja zmniejszyła, nie wiem, być może dodany Neem meal tak na nie podziałał. 

Korzenie wyraźnie mi cierpią, ale jeszcze winy nie zwalam na Skoczogonki.

 

I pH haha.

Oba mierniki sugerują że jest niewłaściwe.

Z tym że jeden mówi że za niskie drugi że za wysokie, dobrze że mam w dupie pH bo jeszcze bym zaczął działać i coś pogorszył.

Materia organiczna zawarta w glebie jest skutecznym środkiem buferujacym ( regulującum odczyn gleby)

pH+ i pH- to środki do hydroponiki. Nawet jak woda w kranie ma pH 7.5 to wlana do doniczki je zmienia wyciekając z doniczki już z właściwym, zwykle problemem nie jest pH wody z kranu a pH ziemi, ale to dużo ważniejsza rzecz jeszcze przed przystąpieniem do uprawy. Stan wody jest monitorowany i musi mieć neutralne pH.

Ja tak się martwicie o twardą wodę w kranie, to dodaje sie pół łyżeczki soli Epsom na 5l wody, zasila to glebę w Magnez i Siarkę.      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...